Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondott a főnököm. Ilyenkor...

Felmondott a főnököm. Ilyenkor természetes hogy úgy viselkednek velem, mint egy bűnözővel?

Figyelt kérdés

imádtam a munkám, lelkiismeretes voltam (irodai adminisztráció)amit mondtak is, hogy látszik mennyire igyekszem és szorgalma vagyok.

a lényeg, hogy megszűnt a projekt amin dolgoztunk, így nekem felmondtak.

de amit kaptam ennek a keretében, annyira bánt!


nos:

egyik: a számítógépemről leszedték a közös meghajtót(amin minden gépnek bele tudok menni az adataiba)-gondolom, hogy felmondás után nehogy kárt tegyek bármiben

másik: állandóan a páromról faggattak(még a postaládámon is megnézték ki van kiírva, kivel élek - a főnök személyesen nézte meg és kérdezett rá másnap)-gondolom azért, nehogy a páromtól számítsanak zaklatásra, mert felmondanak

harmadik: nem fizették ki az összes járó szabadságomat (gondolom most hamisítják majd a jelenléti ívemet)


a lényeg, hogy nem is az fáj, hogy nincs munkám, hanem hogy én ezt érdemlem?


vagy bárki szerint ez helyén való egy munkáltatótól felmondás előtt?

olyan megalázó.


2011. nov. 30. 19:29
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

szóval ezek amolyan természetes dolgoknak tűnnek a manapság, amiket a munkáltatók megengednek maguknak.


a kilépő papírokat megkaptam, a szabadságot nem mindet fizették ki, a bérlapon is kevesebb van feltüntetve, úgy mintha már kivettem volna párat ráadásul ünnepnap is dolgoztattak, erre beírták távollétnek.

pedig egyszer sem hiányoztam sem betegség, sem semmi.


minden úgy van megfogalmazva, hogy nem mehetek munkaügyi bírósághoz - ügyvédek írták a szerződést, a felmondást is.


de nem is ez aggaszt.

hanem hogy alá vannak írva a bérlapok, és most simán megtehetnék, hogy nem utalnak.


de méltatlan a bánásmód.

még a szám.gép hagyján hogy nem férhettem hozzá, de hogy nyomoznak utánam, tehát minden lépésük a legaljasabb feltételezéseket hordozták magukban rólam.


látom többeknek vannak tapasztalataik szintén.

2011. dec. 1. 18:05
 12/12 anonim ***** válasza:

"minden úgy van megfogalmazva, hogy nem mehetek munkaügyi bírósághoz - ügyvédek írták a szerződést, a felmondást is. "


Az oké, hogy ügyvédek írtál, de te addig hol voltál?Mert szerintem úgy lett volna szabályos, ha te is ott vagy, mikor írják.Kettőn áll a vásár, nem?Na , ezért mondom, hogy itt is van szabálytalanság.

Másik, hogy a jelenlétid igazolhatná, valójában meddig tartózkodtál bent, mely napokon.Ezt hogyan tudják megbuherálni?De ha meg is tették, akkor is szabálytalan.Én a helyedben így is bemennék a munkaügyi bíróságra, te tudod, hogy itt nem stmimel valami és ők is tudni fogják a bíróságon, ügyvéd ide vagy oda.Hisz ez a munkájuk.Ne hagyd magad, járj utána, azzal semmit sem veszíthetsz.

2011. dec. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!