Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit szólsz hozzá, hogy a...

Mit szólsz hozzá, hogy a TESCO tízezer forintot spórol pénztárosain, és nem annyi órát fizet ki mint amennyit dolgoznak? (lent)

Figyelt kérdés

Már tízezer forintot spórol pénztárosain a TESCO

[link]


2011. dec. 4. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Nem értem, a pénztárosok miért hagyják ezt.

Másrészről persze nem nagyon tudnak ugrálni. Nálunk már a kasszasoron működnek önkiszolgáló kasszák, nyilván kísérleti jelleggel, de elég nagy a forgalmuk és elég jól szuperálnak. Van egy olyan sejtésem, hogy hosszú távon le akarják váltani a pénztárosokat ezekre..

2011. dec. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
Vicc az egész ami egyes multiknál megy.
2011. dec. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Hagyják, mert van utánpótlás, aki még kevesebbért is vállalja.


Barátnőm is egy ideig kasszázott, újként még kaptak utána támogatást, de hiába csinált mindent jól egy idő után kirúgták.

Most is dolgozik ott pár ismerősöm ők mesélték, hogy lehet el fogják őket küldeni, mert egy csomó megváltozott munkaképességű embert vettek fel, akik után ugye még több támogatás jár. Plusz ők lehet még többet fognak tűrni, mert máshol kisebb eséllyel kapnának munkát.

2011. dec. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Katoonene ***** válasza:
60%

MULTI. Az állam szemében befektető, munkahelyteremtő. Bár a jövedelemből (amiből alig lehet kijönni) nem lesz megtakarítás, nem lesz adónövelő vásárlás (ha jól tudom, az alapélelmiszernek elég kevés az adóvonzata) de még mindig olcsóbb egy illegálisan alacsonyabban foglalkoztatott pénztáros, mint fizetni a segélyt.


Egyébként nyáron a Balatonnál (talán) kiskorúak dolgoztak pénztárban, diákmunkatársak. Kíváncsi lettem volna egy munkaügyi ellenőrzésre. Sok szerződést aláíratnak sok szerencsétlen kezdővel, hogy minden felelősség őket terheli.

2011. dec. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

A megváltozott munkaképességűek miatt lettem lepontozva?

Nem azért írtam mert irigylem tőlük a munkát, anyám is az.

Ezzel a húzással a Tesco őket is kihasználja, plusz még a raktári-nehezebb munkákat csak jobb lenne egy egészséges embernek elvégeznie.

De nem, a sánta pasi egyensúlyozik a dobozokkal. Mondjuk legalább van munkája, de valószínűleg ő is egy portán jobban érezné magát.

2011. dec. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Nem csak a pénztárosokon megy a spórolás, hanem a pékeken is. Nem adnak új munkavédelmi cipőt, de magadnak nem vehetsz, mert az nem szabályos és ha esetleg baleset érne, nem hogy 'emelt' táppénzt nem kapsz, de még jól meg is büntetnek. Tehát kifizetődőbb nekik, ha az ócska régi cipőben dobsz egy hátast, majd fizetni a táppénzt, mint új cipőt adni.

Éjjel egy péket osztanak be dolgozni, holott veszélyes munkakörben egyedül tilos dolgozni, a túlóra kötelező, persze nem fizetik. Szabadnapodon állj vigyázba, mert behívhatnak és persze kérdőre vonnak, ha kikapcsolod a telefonod...

...és még sorolhatnám reggelig

2011. dec. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!