Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért éri meg regisztrálni a...

Miért éri meg regisztrálni a munkaügyiben? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Bejelentett munkaviszonyom összesen nem éri el a szükséges 180 napot az utóbbi 4 évben, nincs végzettségem, és csaknem halott ügy találni egy akármilyen munkahelyet. Megéri-e valamiért még így is "együttműködni" a hivatallal?


Tanfolyam: gyorstalpaló, sok munkaadó szerint annyit is ér. Jó, javít az esélyeken, fizetnek érte, ezt értem. Nem kevés ismerősöm kénytelen gyűjteni ezeket a végzettségeket, mert nincs más jövedelemforrása, a gyerekeket el kell tartania, elhelyezkedni meg nem tud egyik ilyen szakmájával sem. Ne oltsatok azzal, hogy ha akarna, lehetne, meg csak csinálni kell, ez tiszta. Általában nem vezet sehova, és csak néha sikerül keveseknek, tudomásul kell ezt venni. És igen, szerencsés vagyok, barátnőm állása tartós, szakmája nagyon piacképes, de én vagyok a férfi a történetben, nem nekem kéne itt szarakodnom. Miatta vagyok kissé helyhez kötve, próbáltam már távol lakni, beteg helyzet volt. Tiszteletben tartom, hogy szeret itt dolgozni, ragaszkodik a klientúrájához és az otthonához. Köszönöm a válaszokat!


2011. dec. 5. 12:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Először is némi pontosítás: nem 180 nap kell, hanem 360 (régebben elég volt 200) és nem 4 év, hanem 5.


Tanfolyam: attól függ milyen. Pl. pályázatíróval már Dunát lehet rekeszteni. De van a mittudom-én-milyen hegesztő, azzal el lehet helyezkedni (sok olyat keresnek külföldre is)

Kapsz alatta keresetpótló juttatást és a TBd is rendezve van. Azért ez is több, mintha semmit nem kapnál. Igaz, be kell járni érte a tanfolyamra (a bejáráshoz 90%-os kedvezményes jegyet vehetsz)

Regisztrált álláskeresőként a munkáltatód járulék kedvezményt kaphat ha foglalkoztat. (vannak akik kimondottal reg.álláskeresőket keresnek)

Ha valaki munkaerőigényt jelent be, ki is közvetíthetnek (ritkán, de előfordul)

3 havonta kell jelentkezni, nem olyan megterhelő.

2011. dec. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
79%

Nincs végzettséged?Pedig fogalmazásod alapján nem gondolnám..Na mindegy, nem a bizonyítvánnyal osztják az intelligenciát.

Érdemes regisztráltatni a munkaügyön, legalább azért, mert így kaphatsz valamilyen támogatást és biztosítva leszel.

2011. dec. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!