Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A bankokba, nagyobb cégekhez...

A bankokba, nagyobb cégekhez valahogy soha nincs felvétel, mégis vannak dolgozóik. Hogy van ez?

Figyelt kérdés

Az eon, tigáz és különböző bankok elküldenek olyan felszólítással, hogy az internetes oldalukra töltsek fel önéletrajzot, mert ez a kiválasztás folyamatának egy lépése, és pályázhatok ott állásokra is.

nos én az én régiómban soha egyetlen egy banknál, vagy nagyobb cégnél nem látok álláslehetőségeket, de van itt vagy 30 bank.


kb 5 éve frissítgetem az önéletrajzom a honlapjaikon.


mégis azt látom, hogy mások épphogy elvégzik a sulit, már ott dolgoznak.


tehát szerintem tuti nem központi oldalakról fogják megkeresni a munkavállalót.


nem tudom mire gondoljak.

van aki ilyen helyeken dolgozik bármilyen beosztásban? Hogy került oda????


2011. dec. 12. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy felvesznek szakmai gyakorlatra végzős egyetemistákat (mert ugye muszáj) és belőlük válogatják az új munkaerőt ha kell (ez meg logikus, hiszen őket már kevesebbet kell betanítani, mivel a 3-6 hónap szakmai gyakorlatot ott töltötték).
2011. dec. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ.


és még az is érdekes, hogy volt egy ismerősöm, aki mondta, hogy neki szólt egy ismerőse, hogy nem e akar náluk dolgozni...(Remondis - irodai beosztás magas fizetés)de állás ááá, az nem volt hirdetve.

2011. dec. 12. 12:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Belső átszervezés, ismerős útján, de nagyon sokszor fejvadászon keresztül válogatnak, nem direkt hirdetnek. De be lehet ilyen helyekre küldeni önéletrajzot vakon, aztán legalább ott fekszik majd egy fiókban, hátha pont azt rántják egyszer ki! :-)
2011. dec. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, hogy pont a tiedet nem húzzák ki ez még nem azt jelenti, hogy nincs lehetőség lehet te vagy alkalmatlan vagy csak az önéletrajzod pocsék.


Minden cégnél igen sokszor működik a fejvadszásdi. Ha te ajánlasz új munkatársat és beválik és felveszik te kapsz utána pénzt. ez több szempontból is jó a cégnek.


És állás meg annyi van az ilyen helyeken mint égen a csillag...

Teszem azt Raiffeisen bank. Csak most jelenleg 32 aktív álláshirdetésük fut...


[link]


Keresi kell jelentkezni fejvadász cégeknél nyomulni és nem keseregni az élet igazságtalanságán, hogy a Mari jobb munkát szopott össze. Nem olyan bonyolult azért állás találni mégha nem is megy az egyik napról a másikra..

2011. dec. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A legtöbb megüresedett állást nem hirdetik meg. Mert drága, hosszadalmas, macerás.

Mozgósítsd az ismerőseid, hogy ha kapnak valami belsős fülest, hogy van üres hely, akkor szóljanak neked.

2011. dec. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fúúú, ez ismerősök útján megy. Kis butus :)
2011. dec. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A Raiffeisen Bankról annyit, hogy SOHA a büdös életbe nem hívtak fel telefonon továbbá nem kaptam az adataim kezeléséről tájékoztatást.

Önéletrajzom nem pocsék...több HR-es és fejvadász is megmondta.

2012. júl. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!