Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskeresési járadéknál...

Álláskeresési járadéknál beleszámít a tgyás?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy az kaphat álláskeresési járadékot, aki a azt megelőző 4 évben min. 360 napig foglalkoztatva volt. Ebbe a tgyás is beleszámít? Mivel ugye tgyást csak az kaphat, akinek az adott pillanatban aktív munkaviszonya van. A GYED nem számít a járadéknál, de a tgyás ezek szerint igen?
2011. dec. 13. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Rossz a logika. (gyednél is egyébként ugyanazok a jogosultsági feltételek, mint a tgyásnál).


Szóval, tgyásra az jogosult, akinek a születéstől visszaszámítva 2 éven belül legalább 365 nap biztosítási jogviszonya van (ez nem csak munkaviszonyból eredhet, bár az a legtipikusabb). Ezt kell nekik igazolnod.


Álláskeresési járadékra meg az jogosult a legújabb szabályok szerint, akinek az elmúlt 5 évben volt legalább 365 nap munkaviszonya.


Nekik meg ezt kell igazolnod.


Ha volt a tgyás alatt munkaviszonyod, akkor az beleszámít, ha tudod ezt igazolni, de tgyást más jogcímen is kaphatsz, mint munkaviszony, úgyhogy a kettő nem megfeleltethető. A munkaügyi központot csak a leigazolt munkaviszony érdekli, semmi más.

2011. dec. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A TGYÁSnál sem kell feltétlen az adott pillanatban munkaviszonyodnak lennie, hogy megkapd. Ha a munkaviszonyod megszűnése utáni 42 napon belül szülsz.

Az álláskeresési járadéknál azt vizsgálják, hogy a jelentkezésed megelőző 5 évben volt-e legalább 360 munkaviszonyos napod. Az mindegy, hogy a munkaviszonyod alatt ténylegesen dolgoztál, táppénzen voltál, vagy TGYÁSon, GYEDen, GYESen voltál.

2011. dec. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Második: pont ezért nem számít bele a Tgyás.

Tgyást valaki akkor is kaphat, ha az igényléstől 42 napon belül szűnt meg a munkaviszonya (vagyis aztán MÁR NINCS! vagy közben szűnt meg).

A TGYÁS folyósítása arról semmit nem mond, hogy az alatt végig volt-e munkaviszonya. Lehet az is, hogy egyáltalán nem volt, mert méltányossági tgyás is van.

Ezért nem mond semmit a foglalkoztatási jogviszonyról önmagában az, hogy kapott tgyást.

2011. dec. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Harmadik: Olvasd el még egyszer amit írtam.

Nem azt írtam, hogy beleszámít a TGYÁS, hanem azt, hogy ha munkaviszonyban állt a TGYÁS/GYED/GYES/táppénz (és még mielőtt belekötnél 5 éven belül lehetett passzív táppénzen) ideje alatt, akkor beleszámít.

2011. dec. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!