Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Minek akar mindenki diplomát,...

Minek akar mindenki diplomát, mikor egy jó szaki többet keres?

Figyelt kérdés
2011. dec. 13. 22:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
elárulom neked mikor én iskolába jártam úgy 10éve akkor ez volt a szöveg, hogy ááá minek diploma egy jó asztalos sz*rrá fogja keresni magát, hát az a helyzet az asztalos barátaim mind minimál bérért robotolnak, aki meg lediplomázott most fehér galléros munkával keres jó pénzeket, lehet még én is vissza ülök az iskola padba, mert ez a tróger élet nem az igazi
2011. dec. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Azért akarnak sokan diplomát, mert ha valóban piacképes szakon végzel, akkor jóval könnyebben érvényesülsz a munkaerőpiacon és nem mellesleg, a diploma ugyan nem garantálja a magas fizetést, de még mindig több esélyed van rá, ha van egy jó diplomád. Viszont ha büfészakot végez el valaki, az tényleg nem ér sokat. Nekem pl. hiába mondták sokan, hogy menjek bádogosnak, vagy hasonlók, mert én nem akartam fizikai munkát végezni és nem is volt hozzá érzékem. Ellenben programozásban jó vagyok, így ma olyasmit csinálok, amit szeretek.
2011. dec. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Hogy mindenki miért akar, azt nem tudom. Hogy én miért akarok, azt tudom: mert olyan munkát szeretnék végezni, amivel szellemileg fejlődöm, nem pedig beszűkülök.

Szaki ismerőseim általában meglehetősen egysíkúan gondolkoznak, ami érthető is, miután lehúznak 10-12 órát minimálbérért vagy alig többért.

De például az állatorvossal, amikor jön oltani az állatainkat, mindig jókat szoktunk beszélgetni, képben van, mi megy a parlamentben, mit játszanak a színházban, stb. Emellett pusztán azért, hogy ad a hat cicának és a két kutyának szurit (megvan egy félóra alatt), majdnem egy minimálbért kifizetünk neki. Egy szaki ennyiért száz órát dolgozik.


Szerintem akinek van választási lehetősége, annak egyértelmű, mit választ :)

2011. dec. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Egy jó szaki akkor keres többet ha vagy van saját cége, és emberei, valamint elég munkája (ilyen is van), vagy külföldön dolgozik.

Ellenkező esetben minimálbér közelében robotol, és szabadidejében maszekol.

2011. dec. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
jaja inkább a maszekból jön be több pénz egy szakinak.
2011. dec. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"olyan munkát szeretnék végezni, amivel szellemileg fejlődöm, nem pedig beszűkülök."


Akkor nehogy villany TV gázszerelőt hívjál mert ilyen beszűkült emberekre neked nincs szükséged hisz nem lehet vele beszélgetni, ahogy te azt elképzeled! A diplomások több mint 30%-ának a szakmai tudása gyenge.Akik pld a vörösiszapot nem veszélyes anyagnak nyilvénították azok pld mihez értenek?

2011. dec. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Jah egyetértek. A diplomások nagy része, tisztelet a kevéske kivételnek, igencsak lenézik azokat, akiknek nincs diplomájuk és nem azért mert hülyék lennének letenni csak nem volt rá lehetőség. Ez a szemlélet sajnos átragadt a munkáltatókra és a személyzetisekre is. Hogy miért érdemes diplomázni? Mert az érettségi már ...t se ér pedig ott is megizzad az ember és nem vagyunk hülyék. Sajnos, mint munkanélküli napi szinten tapasztalom, hogy az utolsó trágya állásra is diploma kell, pedig egy normális szakmunkás is elvégezhetné. Ma már senkit sem érdekel, hogy mennyire értek a szakmámhoz,és hány kitűnőre elvégzett legalább egy éves szaktanfolyam van mögöttem, az első a diploma na meg, hogy meg se közelítsd a 30-as korosztályt. Minden más ezután jön. És hány olyan diplomással találkoztam, akik egy levelet nem tudtak megírni mert elkezdeni sem tudták, az egyik tőlem kérdezte, hogyan szólítsa meg az illetőt és, hogy nagybetűvel írja-e. Na és neki van diplomája, ő van előnyben. A műveltség iránti igény meg nem diplomafüggő. Én érettségizettként is jártam színházba, kiállításokra amíg volt rá pénzem. Rengeteg verses kötetem van és nem dísznek. Komolyzenét is hallgatok mert szeretem, és ha volt pénzem mindig ültem valami tanfolyamon ami érdekelt még akkor is ha tudtam, úgyse fogom hasznát venni.Elhiszem, hogy kemény meló, és fáradság, pénz, idegesség, idő letenni egy diplomát és, aki megteszi joggal büszke rá de ne darálja le azt, akinek nincs mert lehet, hogy az a másik jóval szakképzettebb, intelligensebb, és jártasabb a világ dolgaiban. A diploma sem ad meg mindent.
2011. dec. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

23:33 miért kell így reagálni? Tény, hogy vannak diplomások gyenge szakmai tudással, DE ugyanígy vannak szakmunkások is. Kérdezz meg egy vállalkozót, aki szakmunkásokat foglalkoztat, hogy mennyire vannak képben akár a frissen végzettek is a szakmával. Sokkal nagyobb arányban nincsenek, mint a diplomások. Ne ferdítsük már el a dolgokat. (ugyanolyan ferdítés, mint azt mondani, hogy a szakik általában többet keresnek, mint a diplomások általában. nem. egy jó szaki többet kereshet, mint egy rossz diplomás, de nem ez az átlag.)


Másrészről nem is erről beszéltem. Tény, hogy aki nem műveli folyamatosan magát, az beszűkül. És az is tény, hogy aki egész nap csak hegeszt például, annak az önműveléssel még a 8-10-12 óra munka után kellene foglalkozni. Kövezzetek meg, de ha van választásom, akkor inkább azt választom, hogy napi 8 órában fejlődjek és művelődjek a munkámon keresztül. Ennek az eléréséhez pedig megfelelő diploma kell.

2011. dec. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem fogunk megkövezni de - már meg ne sértődj - ez is egyfajta beszűkült gondolkodásmód, hogy csak diplomával lehet fejlődni. Marhaság ez nem diploma hanem egyénfüggő. Van akinek nem volt lehetősége egyetemre menni de nyitott szemmel jár, érdeklődő, tanul máshol ha nem is egyetemen és van igénye arra, hogy megismerje az ismeretlent, az újat. Nem csak főiskolán és egyetemen lehet újat tanulni nagyon sok más helyen is. A kulturáltságra, a fejlődésre nem csak a diploma az egyetlen út.Ez legfőképp személyes elhatározás.
2011. dec. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem sértődöm meg, de nem érted, amit írok.


Tudom, hogy egy szaki is tud fejlődni, művelődni, képezni magát. Csak minderre kicsi ideje marad, munka után. Míg ha ugyanezt az ember megteszi munka közben, akkor utána marad ideje plusz fejlődésre, vagy akármi másra. Erről beszéltem. Gyakorlatilag napi nyolc órát nyer az ember.


Nem tudom, végeztél-e már olyan munkát, amit csakis a pénzért csináltál. Én többfajtát is kipróbáltam (ügyfélszolgálat, pultos, ilyesmik), és mindenhol azt vettem észre, hogy lesem az órát, mikor mehetek már végre haza, mert ez halálosan unalmas.

Természetesen tudom, hogy ez is munka, ezt is el kell végezni, el is végeztem. De soha nem lesz cél. Mert értelmetlen, lélekölő és unalmas.

Nyilván van, akinek minden vágya az, hogy beüljön egy pult mögé és a betérőkkel cseveghessen. Rendben. Elfogadom. De miért nem lehet azt elfogadni, hogy ha nem muszáj, akkor én inkább nem ezt csinálnám?

2011. dec. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!