Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mire figyeljek ha külföldre...

Mire figyeljek ha külföldre szeretnék menni dolgozni?

Figyelt kérdés
El szeretnék külföldre menni dolgozni, de nem tudom hogyan kezdjek hozzá. Szeretném a segítségeteket kérni. Sajnos nem tudok se németül se angolul ezért csak olyanok jöhetnek szóba ahol nem követelmény a nyelv. Gyárba is elmennék dolgozni vagy gyerekre vigyázni stb. Szeretném megtudni, hogy melyik internetes oldalról lehet valós munkát találni(vagy esetleg máshonnan)? Melyik országba érdemes menni? Mennyi kezdő tőke kell ahhoz, hogy el tudjak indulni? Hogyan kell még itthonról lakást keresni? Kérem aki ezen már átesett írja le a tapasztalatait és lásson el néhány jó tanáccsal. Köszönöm
2011. dec. 18. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Leírhatnék egy csomó tanácsot a feltett kérdéseidre,de felesleges.

Nyelvtudás nélkül egyik országban sem fogsz tudni dolgozni,se gyárban,sem takarítani,sem gyerekekre vigyázni.

Ha mégis elindulnál nyelvtudás nélkül akkor két lehetőséged van,


1. A neten rengeteg olyan külföldi melót ajánlanak ahová odaírják,hogy nem feltétel a nyelvtudás.Ezeket pályázd meg,fizess egy valag ügynöki díjat,és reménykedj hogy nem átverés az egész( megsúgom,átverés lesz)


2. Keress fel barátokat,rokonokat,ismerősöket akik már kint élnek,és ha ők tudnak segíteni akkor esetleg még munkád is lehet(ez nem lehetetlen,mert volt már rá példa)

Tapasztalatból mondom(angol munkaközvetítő irodában dolgozom)hogy a nyelvtudásra szükség van.

2011. dec. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Arra szerintem mindenképp figyelj hogy tudd a nyelvet. Képzeld el egy napodat otthon úgy hogy egy kukkot sem értesz Magyarul. Na, ezt szorozd meg 3-al, mert itt még ráadásul hivatalos ügyeket, munkát, szállást is kéne intézni.
2011. dec. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kezd egy nyelvtanfolyammal otthon. Valami intenzív kurzussal, hogy legalább alap szinten gagyogj valamit, aztán már elmehetsz au-pairnek, Az jó elindulási alap. A család beirat majd külföldön nyelvtanfolyamra, vagy te magadat. És ha már kinn vagy biztos helyről intézheted az ügyeket és keresgélhetsz más állást.

De nyelvtudás nélkül még egy családdal is nehéz lesz felvenni a kapcsolatot...

2011. dec. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Semmi esélyed nyelvtudás nélkül: gyárban hogy érted meg, hogy MIT kellene csinálnod, gyerekre meg úgy nem lehet vigyázni, hogy nem tuja elmondani neked, ha valami baja van.
2011. dec. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal. Döntsd el, hol szeretnél dolgozni és feküdj neki a nyelvnek. A gagyogás nem elég!!! Olyan szintre kellene eljutnod, hogy egy interjút le tudj beszélni, megértve a bérrel, juttatásokkal, munkafeltételekkel, feladatokkal kapcsolatos dolgokat. Az Index fórumán pl. szinte minden országnak megvan az álláskeresős topikja, itt is érdemes kérdezni. Pénzre szükséged lesz, nemcsak a kiutazás, hanem a szállásbérlés, a kaja, közlekedés is pénzbe kerül. Minimum ezerötszáz euróval érdemes csak nekiindulni.
2011. dec. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát nem jó hírt írtatok, de tulajdonképpen erre is számítottam. Német területre szerettem volna elmenni mert az közelebb van, de az angolt pötyögöm egy kicsit. Nyelvtanfolyamra nem tudok elmenni a munkám miatt, de a neten találtam egy oldalt ahol németet lehet tanulni, remélem meg tudom legalább egy kicsit tanulni. Nagyon szerettem volna már januárban kimenni, de akkor ennek is lőttek.
2011. dec. 21. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!