Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem válaszolnak az...

Miért nem válaszolnak az önéletrajzomra?

Figyelt kérdés

Munkát szeretnék, ezért küldtem 2 munkahelyre is "érdeklődő" e-mailt, hogy tudnék-e ott doglozni stb. Nem megirdetett állásra, csak úgy spontán.

Ez csütörtökön volt, pénteken az egyikük vissza jelzett, hogy köszönik a jelentkezést, küldjek fényképes önéletrajzot! Ezt meg is tettem még aznap este. De azóta semmi visszajelzés. Ha nem is fogadták például el, ha elsőre kedvesek voltak, most miért nem írják meg, köszi de nem kell mégsem. Vagy ha kellek, miért nem írnak? Fognak még vajon? Végülis hétvége is beleesett, és akkor nem biztos hogy foglalkoznak ezzel...

vagy mi van, ha a levelező rendszer rossz, és nem küldte el? (tudom hogy hülyén hangzik :D, de az elsőt másikról küldtem, mint a másodikat...)

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!:)


2009. máj. 19. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Én is voltam így. Már elkeztem dolgozni egy másik cégnél és rá 3 hétre jött a válasz, hogy bemennék-e próbanapra?
2009. máj. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

uhh...hát ez rossz :S illetve Neked jó mert azért lett másik állás :)

más nincs sajnos, mert a másik azóta sem jelzett vissza, és tudom hogy hülyén hangzik, de bosszant, hogy nem tudok dolgozni(gondolom nem vagyok egyedül vele), mert szeretnék, fősulis vagyok, diákmunkát semmi olyat nem találtam, ez passzolna a tanulmányaimhoz is...

2009. máj. 19. 21:23
 3/10 anonim ***** válasza:
Én a diplomaosztót követő héten közel ötven pályázatot küldtem szét, amiből mindössze nyolcra érkezett bármilyen válasz, ebből három helyre hívtak be interjúra. Ez 1999-ben volt. Szóval nálad így 50%-os az arány, jól állsz. Sajnos Magyarországon nem igazán van kultúrája ennek, és a cégek nem méltatják válaszra sem az embert - tisztelet a kivételnek. A bevett szokás szerint a pályázat elküldését követően egy-két héten belül érdemes neked telefonálni, h' megkapták-e, nyilvántartásba vettek-e a későbbiekre (van, ahol adatbázist tartanak fenn a jelentkezőkről, és ha aktuális, akkor hívnak. Ez elsősorban nagy cégeknél és a közigazgatásban szokás). Tehát mindenképpen érdeklődj, mert így van esély, h' a személyes kontaktus eredményt hoz. Sok sikert kívánok!
2009. máj. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

hát ez elég durva, hogy 50-ből 8...

én csak azért mertem bizakodni, mert már az érdeklődésre normálisan, kedvesen válaszoltak. És azért nem értem, hogy akkor most miért nem?

Köszi Nektek hogy írtatok, remélem sikerüüül!!:D

2009. máj. 20. 14:44
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Azért ez nem úgy megy, hogy te beküldöd aztán másnap hívnak is hogy mehetsz dolgozni. Lehet hogy csak bekérték és elrakják, aztán ha van valami akkor előveszik az eltett önéletrajzokat és kiválasztanak valakit, sok helyen ez van. Egyébként ha konkrét munkára jelentkezel sem válaszolnak egyből, van hogy csak egy hónap múlva, vagy mondjuk 3 hét múlva hívnak interjúra. Szóval 4 nap elteltével ne várj sokat.
2009. máj. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
én most rosszabb arányt tapasztalok. Kb 50-ből 2 interjú egy próbanap és csak visszautasítások
2009. máj. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

13:36

ja és nem volt annyi hidretés, hogy egy hét alatt szét tudtam volna küldeni, hanem kb fél év alatt

2009. máj. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

Hát igen ilyen szar helyzet van sajnos!

Egy régi prospektuson amit még régen adtak nekem pályakezdőként a mügyin az volt írva az elejére. 1000 beküldött állásból 100 válasz és ebből 10 interjú. Azért ehhez képest elég jó aránya volt akik írtak.

Úgyhogy nem épp bíztató!

De ne add fel!

Amúgy nem lehet, hogy mivel másik e-mail címről küldted a másodikat, így lehet azt hiszik te új vagy, vagy elkeveredett vagy ilyesmi. Hát én azt javaslom, hogy telefonálj be és mond el ezt a két különböző címet, vagy küld el arról amelyikről küldted mikor mindjárt válaszoltak. Hátha. Esetleg írd bele hogy küldtél egy másikról csak arra nem jött válasz így írtál erről megint, csak azért szólsz nehogy kavar legyen belőle. Vhogy szépen próbáld megfogalmazni.

Csak azt nem értem miért két különböző mail-ről küldted? ???

2009. máj. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!:)

nem 2 e-mail címről küldtem, hanem 2 különböző helyre küldtem, ebből egyre válaszoltak..

de most még küldtem 3 helyre, és még szeretnék ma este még egyre. még nem adom fel :) de a másikra azóta sem válaszoltak :(

viszont azt sem értem, hogy elküldöm, és bejelölöm hogy visszaigazolás, de még csak olyan üzenet sem jön(ugye az egyetlen kivételével)hogy kézbesítve...

2009. máj. 27. 18:43
 10/10 anonim ***** válasza:

én 2008/2009ben kerestem állást szét küldtem önéletrajzot mindenhova. Aztán 2009 őszén újra kezdtem egy sulit ami megtetszett. 2010 márciusában telefonáltak az egyik helyről hogy jelentkeztem hozzájuk állásra, aktuális e még (kb 2009 februárja után már nem küldtem sehova mert reménykedtem a suliban)


Most megint munkát keresek 1 hónap alatt 22 helyre küldtem be önéletrajzot, volt ahova kétszer is. 2 helyről kaptam választ össz vissz. (Onnan is 1 hét után)

2011. aug. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!