Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem válaszolnak a cégek...

Miért nem válaszolnak a cégek az állásjelentkezésemre?

Figyelt kérdés
Már legalább 25 helyre küldtem önéletrajzot és motivációs levelet, de még egyszer se jutottam el az állásinterjúig se, pedig minden feltételnek megfelelek, amit az álláshirdetésben kérnek és fiatal is vagyok. Nagyon el vagyok keseredve, mert nagyon szeretnék már dolgozni, de úgy néz ki még jó ideig nem fogok.
2008. jún. 2. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert jó esetben van vagy 200 jelentkező (rossz esetben 600).

Valamivel ki kell tűnnöd, ha azt akarod, hogy egyáltalán válaszoljanak.

Sajnos bunkók - de ez van. Ők megtehetik.

Keress még több lehetőséget.

2008. jún. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előző válaszolóval: a cégek megtehetik, hogy nem válaszolnak, mert ők döntik el, ki kell nekik. Sok álláshirdetést csak kamuból adnak fel, mert van egy ilyen rendelkezés, hogy az állásokat meg kell hirdetni. Így feladják a hirdetést, pedig mindenki tudja, hogy megvan, ki kapja az állást...


Én is hasonló cipőben járok, én azt szoktam csinálni, hogy két hónappal a levél elküldése után küldök nekik egy érdeklődő e-mail-t. Érdekes módon erre szoktak válaszolni, nagyon kedves és udvarias hangnemben, hogy ugyan megkapták a jelentkezést, tetszik, satöbbi, nem kételkednek a képességeimben, de sajnos... viszont remélik, hogy a jövőben még alkalom nyílik az együttműködésre.


Ilyenkor kell egy életre leírni a céget. Nagyon ritka az olyan cég, ami tényleg komolyan gondolja az álláshirdetést. Sajnos ma a legtöbb állást sógor-koma-jóbarát-ismerősismerőse-alapon töltik be. Én is rágyúrnék az ismeretségi körömre a helyedben! :)

2008. jún. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
0%
mert ilyen hülye kérdéseket teszel fel..
2008. jún. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert bár arra már van rendelet, hogy kötelező meghirdetni az állást a cégeknek, de arra még nincs, hogy a jelentkezőknek válaszoljanak legalább annyit, hogy "bocs, nem". Azért a rendesebbje válaszol, a jobb-átlag pedig legalább egy automata válaszüzenetet beállít, a többivel meg nem érdemes foglalkozni 2-3 hét után, ha addig nem jelentkeztek.


Amúgy ugyanebben a cipőben járok, azzal a különbséggel, hogy én már hirdetés alapján tudom, ki a csaló, ki a feketéző, és ki az, akinek érdemes lehet elküldeni a jelentkezést, mert valós munkát kínál.

2009. júl. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!