Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mitől függ, hogy valaki...

Mitől függ, hogy valaki rokkantnyugdíjat vagy rendszeres szociális segélyt kap?

Figyelt kérdés

Utánanéztem, de nem teljesen világos :(


Rendszeres szociális segélyre jogosult, aki az ellátásra való jogosultság kezdő napján


- egészségkárosodott személynek minősül:


- aki munkaképességét legalább 67%-ban elvesztette, illetve legalább 50%-os mértékű egészségkárosodást szenvedett, vagy


- aki vakok személyi járadékában részesül, vagy


- aki fogyatékossági támogatásban részesül vagy


- az 55. életévét betöltötte, vagy


- 14 éven aluli kiskorú gyermeket nevel - feltéve, hogy a családban élő gyermekek valamelyikére tekintettel más személy nem részesül a Cst. szerinti gyermekgondozási támogatásban, gyermekgondozási díjban, terhességi gyermekágyi segélyben - és a gyermek ellátását napközbeni ellátást biztosító intézményben [Gyvt. 41. § (3) bek.] nem tudják biztosítani, vagy


- a települési önkormányzat rendeletében foglalt mentesítési ok fennáll.


feltéve, hogy


- a családnak az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelme nem haladja meg a 25.650,- Ft-ot és vagyona nincs, és


- keresőtevékenységet - ide nem értve a közfoglalkoztatást és az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló törvény szerint legfeljebb harmincegy napra létesített munkaviszony keretében végzett munkát - nem folytat.



(1) Rokkantsági nyugdíjra jogosult, aki


a) egészségromlás, illetőleg testi vagy szellemi fogyatkozás következtében munkaképességét hatvanhét százalékban elvesztette és ebben az állapotában javulás egy évig nem várható.

b) a szükséges szolgálati időt megszerezte, és c) rendszeresen nem dolgozik, vagy keresete lényegesen kevesebb a megrokkanás előtti keresetnél.



Tehát az kap rendszeres szociális segélyt, aki nem kaphat rokkantnyugdíjat (pl. nincs meg a szolgálati ideje)? Vagy aki rokkantnyugdíjas, kaphat mellette még szociális segélyt is, ha rászorul? Hogy van ez?


2012. jan. 3. 19:50
 1/1 anonim válasza:
100%

A rokkantnyugdíj akkor járt, ha 51% feletti egészségkárosodása van és nem rehabilitálható.

Szociális járadékot pedig az kapott, aki nem érte el ezt a százalékot.

Legalábbis nálam így volt.

Hogy most mi a helyzet, nem tudom, én is várok válaszokat, mert én rehabilitációs járadékot kapok, és dolgozom.

2012. jan. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!