Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek megéri közalkalmaz...

Szerintetek megéri közalkalmazottnak tanulni? Vagyis hivatalnoknak (aktatologatónak)? Természetesen diplomát adó szakra gondoltam. Pl közszolgálati, igazgatásszervező stb.

Figyelt kérdés

Mindenhol azt hallom, hogy elég könnyű vele elhelyezkedni , az elvégzése sem nehéz (sőt...) és jól megfizetik 150-160 nettó kezdő. És valljuk be őszintén nem sok mindent csinálnak, tehát a sok munkában sem lehet majd megszakadni.... Fejlődni sem kell ez nem egy mérnöki vagy orvosi szak ahol lépést kell tartania változásokkal.


Mit gondoltok?


2012. jan. 5. 08:45
1 2
 1/18 anonim válasza:
Ha a mai világban biztos megéri, mert sz irodai munkán kívül az összes többit lenézik! :S
2012. jan. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A közalkalmazott elég tág fogalom. közalkalmazottak például a tanárok is meg a kórházban dolgozó orvosok is, úgyhogy nem csak aktatologatók vannak. Te szerintem a köztisztviselőkre gondolsz. Most a nagy átalakítások idején különben érdemes szétnézni, fizetés, elhelyezkedés szempontjából, mert éppen változik ez is. Már kevesebb a juttatás, magasabb végzettség kell például a polg. mesteri hivatali elhelyezkedéshez is. Okmányirodákban sok helyen már alap a jogi egyetemi végzettség, közszolgálati meg hasonló végzettséggel már nem biztos, hogy el lehet majd helyezkedni a későbbiekben, legalábbis nem annyi helyen ahol eddig. Most egyenlőre még megéri, de minden változni fog.
2012. jan. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Igen a köztisztviselőkre de ha jobban le akarjuk szűkíteni, akkor azt is kérdezhetném, hogy megéri-e közszolgálatira vagy igazgatásszervező szakra menni?


Mert ahogy írtad, elég sokan dolgoznak pl jogi diplomával avgy mással állami szerveknél, hivatalokban stb.


Azt hiszem, ez így már érthetőbb.

2012. jan. 5. 09:12
 4/18 anonim ***** válasza:
Állami szerveknél már most is azt veszik fel, aki magasabb végzettséggel rendelkezi (nyilván), tehát hamarabb alkalmaznak egy jogászt, mint egy igazgatásszervezőt például. És hát jogászokból már Dunát lehet rekeszteni. Így szerintem nem éri meg. Fejlődni különben nekik is kell és a jogász jobban átlátja a törvényi változásokat. De azért lehet, hogy találsz olyan képzést, ami jobban használható. Tényleg rengeteg a változás most ebben a szférában. Átcsoportosítások meg ilyenek.
2012. jan. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%

szerintem, aki ilyen szűk lűtókörű, az ne akarjon annak menni


1 nem könnyű elhelyezkedni, kihalásos alapon megy.

2 a kezdő nem 150 nettó

3 ha tényleg nem sok mindent csinálnak, akkor te miért akarnál ide jönni (demagóg hülyeség)

4 a naponta változó jogszabályok követése szerinted nem követeli meg a változásokkal való lépéstartást.


5 itt a lustáknak nem sok babér terem. Úgyhogy szerintem ne strapáld át magadat a fősulin, mert nem neked való

(meg én sem ilyen ügyintézőre vágynék polgárként)

2012. jan. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

Az 5. választ érdemes elolvasnod háromszor, ha még esetleg figyeled a kérdést. Az igazgatásszervező szakot ezzel a hozzáállással tuti nem végzed el, mert nem olyan könnyű ám az, mint ahogy a városi legendákból hallhattad.


Ha tényleg ilyen lenne, ahogy leírod, Dunát lehetne rekeszteni belőlünk.


...és valljuk be őszintén, foggalmad nincs, mit csinálnak, csak odáig látsz, hogy azonnali felvétel, klímás iroda, facebook egész nap, havi 150 ropi, nem kell gondolkoznod, fejlődnöd, tanulnod... Ébresztő, Csipkejózsika!

2012. febr. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Na jó ha már így felvilágosítottatok akkor reagálnék.


1. Ha gazdmeneseket meg jogászokat vagy agrármérnököket (parasztmérnököket) felvesznek közalkalmazottnak akkor miért ne lenne könnyű elhelyezkedni, annyi minisztérium, hivatal és állami intézmény van....


2. Miért nem annyi? Ez nyelvvizsgától függ simán lehet annyi.


3. Abba ne menjünk bele hogy mennyire nehéz nekik ó jajjj. Szegénykék, ha nincs kész a projekt határidőre vagy nem megy a gyártósor kemény százezreket milliókat bukik a cég.


Mi van ha Jolika 2 hét múlva kapja meg a cociálist vagy a családit? Semmi.....


4. És mégsem tudják..... kalapom megemelem előttük...


5. Miért nem terem babér? Mégis miért dolgozzanak? Az állam ígyis-úgyis ad nekik fizetést a beszedett adójából..

Ez nem a versenyszféra könyörgöm, ahol ha nem tartják a lépést a változásokkal csőd és vége vagy fizetéscsökkentés.


Utolsó: Nem sok embert ismerek akinek sikertült megbuknia igazgatásszervezőn. Ez nem egy orvosi vagy mérnöki szak. Mégis mi van ha elrontanak valamit? Semmi, nem jár semmi felelősséggel.

2012. febr. 6. 11:54
 8/18 anonim ***** válasza:

Köszönjük, hogy megosztottad velünk a teóriád. Az elkövetkezendő tíz évben lehet bizonyítani, ha másnak nem is, magadnak. Csak aztán nehogy pofáraesés legyen a vége.

Ha már most ennyire lenézed a szakot és a szakmát, akkor én is megemelem előtted a kalapom, te is olyan jó szakember leszel, mint amilyennek leírtad ezt az egészet.

2012. febr. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

a reagálásodból látom, hogy semmi szimatod nincs a szakmáról !


Hogy 2 hét múlva kap segélyt? hol élsz te? Még aznap ételt kell neki szerezni, és útiköltséget adni, vagy szállást szerezni.

Amikor karácsony előtt 2 nappal szól, hogy elfogyott a fája... akkor megfagy, mert te a fizudból előbb még almész szilveszterezni ???!!!!

A mai szoftverek azt is mérik, hogy mennyi idő alatt írtál meg egy határozatot, és ha olyan a főnököd, akkor számon is kér!


AHA, szóval te ezt tanultad a szüleidtől, és nekik köszönhetjük, hogy ilyen a hazánk ?!

2012. febr. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem ezt tanultam, hanem tapasztaltam, miközben nyomorgunk 2 rokkantnyugdíjas szülővel megvontak tőlünk fát és egyéb támogatásokat mert apukám vállalkozása alapján milliomosok vagyunk..... Mert ugye a hivatali főokosok nem a nyereség alapján számolják az egy főre esőt. Hanem az árbevétel alapján. Tehát ha a boltunknak 1 hónapban 300e a forgalma mivel 3 an vagyunk fejenként 100e-et keresünk. :D logikus mi? :D


Csak azt felejtik el hogy amit eladunk az nem lopott cucc, hogy ingyér van, hnem mi is vesszük és csak 10-20%-os haszonnal adjuk tovább...



De amúgy a tv-ből is ez folyik állandóan, meg itt gyiken is volt már pár ilyen hogy a hivatali dolgozók mennyire vannak tisztában a jogszabályokkal (semennyire.)


Legutóbb MM-en volt (MTV) hogy az egyik kerület osztályvezetőjének (nem biztos de a vezető ez igen) álláspontját bírálta felül a bíróság! Ha gondolod megnézheted pedagógusi fizetésről volt szó hogy kártyára utalják és ki köteles megtéríteni a számlafenntartási díjat (mert minden pedagógust számla nyitásra kötelezték).

Az osztályvezető azt mondta hogy nem az önkormányzatnak kell ilyen meg olyan jogszabály vagy nem is tudom mi miatt pedig de.....


De annyi hasonlót lehet még olvasni vagy hallani......

2012. febr. 7. 07:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!