Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Számíthatok valamilyen támogat...

Számíthatok valamilyen támogatásra?

Figyelt kérdés
Tanulmányaimat lezárva álláskeresővé váltam, így megyek a munkanélküli hivatalba hogy regisztráltassam magam. Mivel tanultam így munkaviszonyom nem volt eddig a nyári munkákat leszámítva. Nem tudom, hogy így számíthatok e valamilyen támogatásra. Meg hallottam ilyen utazási támogatásról, ez jár mindenkinek? És bármilyen távolságban igénybe vehetem, itt arra gondolok hogy szeretnék elköltözni a jelenlegi lakóhelyemről és a fővárosba munkát találni ami tobb mint 200km, erre is jár a támogatás, feltéve ha nekem jár.
2012. jan. 11. 11:34
 1/3 A kérdező kommentje:

És még valami :)

Mindenféle jó tanácsot elfogadok, hogy hogyan találhatnék mielőbb munkát, hogy írjam meg jól önéletrajzom, kísérőlevelem. Elméletben persze tudom, tanultam hogy kell, de minden új dolog érdekel csak sikerüljön állást találnom.

2012. jan. 11. 11:50
 2/3 anonim ***** válasza:

Önkormányzattól kérheted, hogy állja a TB-det.

Önkormányzatot megkérdezed, bármi támogatást tudsz-e igényelni.

Utazási támogatás nem igazán jár. Egész jegyet kell venned mindenhova, ha interjúra mész, és megtartod a jegyet hozzá, majd leadod az ügyintézőnél tett következő látogatásod alkalmával, azt visszatérítik. Helyijáratos jegyet úgy tudom nem térítenek.


Hogyan találhatsz mielőbb munkát?

Értékesítőnek azonnal felvesznek embereket, vagy takarítónak. Egyébként fogod magad, kinyitod a városi, megyei hirdetőújságot, ami tele van álláshirdetéssel, és amire csak megfelelsz, küldöd rá azonnal a pályázatod. Állásportáloknál is. Állásportálokra feltöltöd az önéletrajzod, a környező városi cégekhez bedobsz önéletrajzot és motivációs levelet. Ahova csak lehet, céges adatbázisba a cég honlapján keresztül regisztrálsz és feltöltöd az önéletrajzod. És szétnézel az ismerőseid között, hátha valaki be tud ajánlani valahova.


Általános motivációs levél mintát épp most írtam le valakinek:

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..


Ha konkrét pozícióra pályázol, majdnem ugyanez, de azzal kezdődik a Tisztelt XY után, hogy "Ezúton szeretném az YZ helyen meghirdetett VX pozícióra benyújtani a pályázatom."


önéletrajz minta:

[link]

2012. jan. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. jan. 11. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!