Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ilyen kegyetlen az élet...

Miért ilyen kegyetlen az élet munka területén?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok és epilepsziás .. ezen felül több már komolyabb bajom is van.. pedig én tudnék dolgozni nem lenne gondom.. de mindig emiatt utasítanak el minden honnan .. kérik a háziorvostól a papírt és nem vesznek fel ..:S pedig minden teszten meg a végzettségem alapján oké lenne.. de a betegségem miatt az üzemorvosok azonnal nemet mondanak.. nem kapok semmiféle pénzt sehonnan.. 0 ft -ból élek évek óta..óriási szerencsém hogy anyu és apu itt van nekem.. de ők se bírják . apu is le van százalékolva.. anyu is.. nem jut sok.. és én nem így akarok élni hogy reggeltől estig bent üljek .. mert 1000ft om sincs hogy kiüljek egy este a haverokkal a presszóba.. :S még egy gyárba se vesznek fel.. pedig én akár takarítónak is elmennék csak valami munkám legyen :S nem tud valaki valami megoldást ? már nagyon kész vagyok.. teljesen kibuktam.. ez évben is 3 melóhelyre mentem.. fel is vettek volna mind háromra de az orvosin azt mondták viszlát :S :/
2012. jan. 13. 17:40
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
olyat kell tanulni, amit otthon is tudsz végezni, aztán elmész vállalkozónak.
2012. jan. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy milyen munkahelyre tudnál menni, ahol alkalmaznának, de a helyi önkormányzattól igényeld meg a foglalkoztatást helyettesítő támogatást. Az jelenleg havi 20800 Ft, nem sok, de több a semminél.

A szociális törvényben megtalálod a feltételeit.

2012. jan. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

egy időben kaptam is.. de elvették.. már.. :S

megvan szabva meddig kaphatom.. elsőnek meg pedig üzenem.. menjek tanulni olyat ? és miből fizessem ? azt megmondanád ? lenne pénzem tanulni már rég mennék

2012. jan. 13. 18:18
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Ha nincs még végzettséged, akkor elmehetsz államilag támogatott képzésekre. Egyetemen talán még extra szociális támogatás is jár a betegséged miatt. Nem tudom, az epilepszia mennyire számít ilyen esetben súlyos betegségnek, de pl. van egy tolószékes évfolyamtársam, ő többet kap támogatásokból, mint amennyit keresni fog diploma után... szóval ha nem használtad még el az államilag támogatott féléveid, akkor járj utána, milyen munka az, amit nagy valószínűséggel tudnál végezni, és végezd el. Amíg tanulsz, lényegében biztosított a megélhetésed, utána pedig lesz munkád. Az informatikai jellegű munkák tipikusan ilyenek, és ha jó vagy bennük, még jól is keresel, megfelelő területre szakosodva pedig dolgozhatsz megbízási szerződésekkel, ahol nem fogja a megbízót érdekelni, mikor és hogy végzed el a munkát, csak legyen meg határidőre. Vagy amihez nem kell iskola sem, bár nem tudom, mennyire keresik még, az a keresőoptimalizálás. Persze sokat kell hozzá tanulni és nagyon önállónak kell lenned, de elég sok pénzt elkérhetsz egy-egy munkáért.
2012. jan. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Érettségim van.. de a számítógépektől el vagyok tiltva.. max napi 1 órát gépezhetek és fél órát tv-z-hetek.. ezt úgy szoktam megoldani hogy gépezek egy 10 percet aztán 2-3 óra múlva újabb 10 percet.. másképp rohamot idézne elő.. nem hallottam még erről az államilag támogatásról..
2012. jan. 14. 10:53
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
Oké, akkor számítógépes munkák kilőve. De ezt csak példának írtam, mert én épp ilyen körökben forgok. Van még egy csomó munka, amit ugyanígy önálló időbeosztásban, vállalkozóként csinálhatsz. Nyilván én nem tudom, miben vagy jobb, mi érdekel, és milyen kritériumaid vannak. De mindenképpen érdemes rászánni az időt és utánajárni. És ha a felvételit beadtad, akkor a támogatásoknak is utána kell járni. A tanulás ugyanis - az otthonüléssel ellentétben - támogatandó dolog :)
2012. jan. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Azt hogy csináltad, hogy nem hallottál állami támogatásról? Nem bántás, érettségi előtt senki (tanárok pl) sem mondta Neked, hogy az első felsőfokú végzettség megszerzése ingyenes?
2012. jan. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem bántódom meg.. nem nem tudtam :S én úgy tudtam hogy 22 éves korig csak.. azután már nem ...
2012. jan. 16. 17:09
 9/10 anonim ***** válasza:

"az első felsőfokú végzettség megszerzése ingyenes"

Nem az első felsőfokú végzettség, hanem az első szakképzettség megszerzése ingyenes, de csak 23 éves kor alatt.

2012. jan. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sikerült azóta már munkát kapni?


Ha nem...

Elsőnek igaza van: légy önálló válalkozó! Ha értessz állatokhoz (kutya, cica) és van rá lehetőséged, tenyéssz fajtát.

2012. júl. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!