Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Azok a magyarok akik kimennek...

Azok a magyarok akik kimennek külföldre élni, letelepedni ők többre tartják magukat azoknál a magyaroknál akik itt maradnak?

Figyelt kérdés
2011. nov. 10. 15:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Nem. De akik itt maradnak, azok állandó jelleggel tàmadnak. Olyan ez, mint a szegény-gazdag emberek közötti viszony, a gazdag csak éli a kis életét, a szegénynek meg komlexusai vannak vele szemben, ezért mindenféle fennhéjázó, lelkiszegény sznobnak lehordja, csak úgy ismeretlenül.


egy külföldre kényszerült magyar

2011. nov. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Általában nem tartják többre magukat.
2011. nov. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Nem hiszem, hiszen ők a kisebb ellenállás irányába mentek, nem gondolhatják, hogy ez erényük. Vagy fordítva.. :) Nem tudom, hülye kérdés.
2011. nov. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%

Hát igen ez érdekes!

Én már alig várom hogy elhagyjam ezt a Mocskos Magyarországot tele a f@szom vele semmi sem jó!

Undorító lett az ADÓ rendszer, a fizetések nem lehet megélni nincs semmit!


Tehát akli ki ment az vissza se jöjjöd ebbe a szeméttelepre /nyomorba soha/


Se kutyám se macskám, se gyerek semmi nem is kell!!!

Én szeretnék jól éllni de még így sem hagyják az embert rohadt egy ország ez..


üdv:

Egy küldöldi életet kereső jelenleg magyar!

2011. nov. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Én nem tartom magam többre csak azért, mert kinn élek külföldön. Viszont ismerek olyanokat, akik kijöttek mindenféle nyelvtudás, végzettség nélkül és jelenleg mosogatnak meg hasonlók, otthon pedig mesélik milyen jól is élnek, közben meg egy 10 m2-es szobában élnek 3-an eléggé fura körülmények között. Én azt mondom, az ilyenek ne jöjjenek ki! Szakképzetlen, nyelvet nem beszélő emberek itt sem fognak tudni érvényesülni. Kijönni annak érdemes, aki el tudja magát adni, van piacképes végzettsége(szakma vagy diploma)emellett pedig nagyon jó nyelvtudása.
2011. nov. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Pedig annyiban többek, hogy tettek az életükért és léptek más irányba, amikor látták, hogy itthon nem fog menni. Én Magyarországon élek, de nem tartom sokra azokat, akik 1-2 éve munkát keresnek és csak az államot szidják, holott ők is léphetnének valamit, valami olyasmit, amiről még nem bizonyosodott be, hogy nem működik.
2011. nov. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vannak akik igen és vannak akik nem. Fölösleges általánosítani.

Én beszélgettem már kinn élő magyarral, aki nagyra volt magával, de olyan otthonival is, aki hülyének nézett engem, amiért ki akarok menni, amikor otthon olyan jó a élet külföldön meg de szar lehet. Hát nem tudom, nekem nem volt olyan jó otthon.

Itt se fenékig tejfel, de legalább vannak lehetőségek.

Valamelyik válaszadó írta, hogy aki csak mosogatni jön ki nyelvtudás nélkül az ki se jöjjön. Én nem értek ezzel egyet. Aki 10nm-eren él az valószínűleg azért teszi, hogy még többet félre tudjon tenni, azaz ez felelősségteljes jellemre vall, aki gondol a jövőjére. Ugyanis minimálbérből ki lehet venni önálló lakást is, csak az kb duplája mint egy szoba.

Én diplomásan jöttem ki, elég jó nyelvtudással, de takarítok. Miért? Mert ezt kaptam és az a lényeg hogy dolgozok... és közben tervezek tovább lépni.

Nagyra tartom-e magam? Nem, de büszke vagyok arra, hogy megmertem ezt lépni, ez magabiztosságot ad, de ettől még nem nézem le az otthoniakat, csak sajnálom a helyzetüket... és remélem a jövőben fogok tudni segíteni azoknak, aki ki szándékoznak jönni.

2011. nov. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Otthon testvéreimnek saját házuk van,én albérletben lakom.Az otthoniak egy része viszont azt hiszik,hogy itt kolbászból van a kerítés.
2011. nov. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%
én külföldön élek 2 éve, nem sok még, és hidd el nem tartom magam többre, becsülöm az otthoniakat amiért bírják és tűrik ezt a rendszert, de még így is hatalmas a honvágyam, nem is biztos hogy kibirok itt még egy évet.
2011. nov. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%
Ez a butaság hogyan pattant ki az agyából? Én azért távoztam mert otthon nem kaptam munkát. Sokan a megalázó fizetések miatt, esetleg kalandvágybó, nyelvtanulás végett, stb, stb. Egyébiránt van aki többre tartja magát. A maradók között is van aki többre tartja magát a szomszédjánál. A büszkeség talán még nem rosz tulajdonság, de ha nagyképűségbe torkollik az kellemeteln tud lenni a környezete számára.
2012. márc. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!