Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az ilyen és hasonló hirdetések...

Az ilyen és hasonló hirdetések mennyire megbízhatóak? Érdemes-e kockáztatni? Sok helyen olvasni, hogy nagy az átverés esélye, de valójában mennyire kell ezektől tartani?

Figyelt kérdés

Németországba, Hamburgba keresünk alkalmazottakat csomagolás, dobozolás munkakörbe.

fizetés: 1800€/hó+túlóra 1 éves munkaviszonyra.

Feltételek:

- alkoholmentes életmód

- nagy teherbíró képesség

- alapszintű német nyelvtudás

- betöltött 18éves életkor

Kiutazás és szállás magoldott, hazautazás megbeszélés szerint.


2012. jan. 15. 11:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez túl szép, hogy igaz legyen...
2012. jan. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vedd fel a kapcsolatot,és nyugodtan kérdezz rá a munkaközvetítő cég nevére,ami alapján le tudod ellenőrizni,hogy megbízhatóak e.
2012. jan. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hétfőn felhívom őket...

De se egy név, se egy cégnév nincs megadva ami viszont zavar.

Ha mégis jónak látom a dolgokat, egyedül belemerjek vágni?

2012. jan. 15. 14:20
 4/11 anonim ***** válasza:

3 rokonom együtt kiment Németországba, Münchenbe dolgozni.


Ígértek nekik havi 1000 eurós fizetést napi 8 órában, panziós szállással. Üvegeket kellett válogatniuk.


Mivel magyar cég, az itteni minimálbérre írták meg a szerződést, mert ugye így többet kaphatnak kézhez.


Amikor odakerültek, egy mocskos munkásszállót kaptak, a 8 órából 9,5 óra lett, a fizetés pedig durván megcsappant különböző kamuszövegek miatt.

A forint így-úgy gyengült, a pénzszállító nem jött, a közvetlen vezetőt sem nevezték ki stb...


A munkáltatók nagyon jól tudták, hogy ezeknek az embereknek tényleg szükségük van a pénzre, és megtehették, hogy a kezdeti becsapások után tovább hazudhat, mert aki ott akart dolgozni, az nem fizette ki a visszautat, és számolt el veszteséggel, hanem nyelt egyet, és ott maradt.


Olyan 3,5 hónapot voltak kint, kb 200 eurót kaptak havonta, de az utolsót ki sem fizették, de további beetetéseknek hála maradtak eddig. Aztán jött a lázadás, komoly balhék voltak, vér is folyhatott volna, de végül békésen hazajöttek.



Ezt nem elrettentésként írtam le, de én is sokat tanultam az esetükből, és így már van alapja annak, amit írni fogok.


Nagyon jól írták előttem, mindent tudj meg a cégről, amit csak lehet, és érdeklődj mindenfele.

Ha eléd tolják a szerződést minimálbéres fizetést megjelölve, akkor a te döntésed, hogy vállalod-e a kockázatot, vagy sem.

Én személy szerint bevállalnám, de ami a legfontosabb: ha egyszer is hazudnak, és az ígért dolgok közül valami nem teljesül, akkor felfognám üdülésként, és otthagynám őket. Mivel ha egyszer hazudnak, akkor többször is fognak.

Azonban ez is tőled függ, hogy mennyire fontos neked a pénz, mert ha itthon úgyis éhenhalnál, akkor inkább ott nyűglődj. Reméljük veled teljesen korrektek lesznek.


Mindenképp írd le a tapsztalatod, sikeres munkát kívánok!


OFF:

Amúgy érdekes, hogy az én munkámat sokszor szólják le, hogy beetethető fiatalokat szerveznek be, átmossák az agyukat, és az ügyfeleket átvágják.

Viszont én mégis elmondhatom magamról, hogy nekem még egyszer sem hazudtak, és egyszer sem kérték, hogy hazudjak az ügyfélnek. :)

2012. jan. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes leírást!!

Nem halnék itthon se éhen, pályakezdő vagyok és úgy gondoltam érdemes lenne kezdőtőkét szereznem a nagybetűs élet elkezdéséhez, valamint nyelvtanulási szempontból se lenne utolsó.

Amit leírtál az kicsit most visszavetett, esetleg ha megkérdezhetném ők hogy értesültek erről a munkáról? Borzasztó ,hogy bármit -szó szerint bármit- megtehetnek... Abban bízom, hogy ha egy éves szerződést aláírok, a megbeszélt 1800€-os bérrel, akkor már nem vághatnak át ilyen módon. Remélem ezt jól gondolom!

2012. jan. 15. 16:05
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha van szerződés az ígért összegre, akkor nem igazán vághatnak át. Vagy ha mégis, akkor az számukra komoly következményekkel járhat.


Az egyik rokonom ismerőse szervezte be őket, nem jóbarát volt, hanem régi ismerős, de azóta mindenki szidja, akit csak beszervezett.


Ne vessen vissza amit írtam, mindennel kapcsolatban vannak rossz tapasztalatok, Azerbajdzsánba prostinak is eladhatták volna őket, akkor mégrosszabbul jártak volna :D


Ezeket tényleg csak azért írtam, hogy figyelj mindenre, és légy óvatos.

Ezektől függetlenül simán lehet, hogy egy korrekt céggel lesz dolgod. Az ottani fizetés a németeknek ilyen munkáért 2000 euró szokott lenni, tehát mondhatjuk, hogy lehetnek tisztességesek, hiszen így is megéri magyarokat foglalkoztatniuk.

2012. jan. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

# 4/


OFF:

OVB vagy ZEPTER? :D


kérdező:

NEM fizetnek 1800 EUR-t németországban sem ilyesmiért. Egy szakképzett és tapasztalt villanyszerelő keres pl. 1400-1800 EUR között.

Betanított munkás max. 1000-et kap, pláne, ha keleti emmigráns.

Egyszóval 99%, hogy kamu. Itthon aláírhatsz bármit (egy pár hónapja létező homeless ügyvezetővel rendelkező KFT-nél), aztán kint majd azt mondják, hogy:


- Az 1800 nem 1800, csak 1000

- A szállás és az étkezés nem ingyen van, hanem 2-300 Eur / hó

- A közvetítői díj havonta X levonás, stb...


A végén alig marad valami és azt fogják mondani, hogyha nem tetszik haza lehet menni - természetesen önköltségen.

2012. jan. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A szállást, étkezést én is úgy gondoltam, hogy saját magam állom,de ha amiatt levonnak még 500 €-ot úgyis megérné... Szóval még a szerződés se garancia?

Persze, még el is adhatnak egyre jobb lesz... :(

2012. jan. 15. 17:03
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha az 1000 EUR-ból ilyen olyan jogcímen levonnak 500 EUR-t akkor még megéri kinn maradni? Hát te tudod...


A NÉMET, helyben kötött szerződés német céggel - az ér valamit. Az itthon egy ilyen olyan KFT_vel kötött sz@rt nem ér, pláne nem kinn, ott nem is veszik figyelembe.

2012. jan. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
1800€ - 500€ra gondoltam természetesen.
2012. jan. 15. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!