Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Másoknak is hasonló a vélemény...

Másoknak is hasonló a véleménye a munkaerő-kölcsönző cégekről mint nekem?

Figyelt kérdés

Több ilyen céggel kerültem kapcsolatba mint alkalmazott, de leginkább úgy éreztem magam mint egy PROSTITUÁLT...

Igaz keresni a tizedét sem kerestem mint a fent említett mesterség...

Maga a cég STRICI, aki futtat engem mint munkavállaló, a kölcsönvevőt pedig nevezzük egyszerűen KUNCSAFTnak.


A három szereplő közül persze 2 nagyon jól jár. Természetesen nem én vagyok az...

A cég éhbérért dolgoztat, nincs utazási hozzájárulás, nincs cafeteria, 3 hónapos a szerződés utána úgyis repül a "prosti".

A kölcsönvevő jóval olcsóbban dolgoztat mint a saját alkalmazott, egyszerűbb az elbocsátás valamint úgy kezelheti a kölcsönvettet (vagyis engem) mint egy kutyát.


Jah, nemrég olvastam hogy az egyik ilyen "strici" 7 vagy 8 milliárdos nyereséggel zárta az évet...


Miért működhetnek az ilyen cégek? Miért nincs hatékonyabb védelme a dolgozóknak? Miért ilyen ramaty a helyzet itt nálunk? Hol a munka becsülete?



2012. jan. 6. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt kihagytad, hogy munkaköri leírásod a következőkben kimerül: egész nap ba.szogatnak és szo.patnak. :((


... merthogy tényleg.

A másik munkaerő kölcsönző most bukott meg (2011 év vége) milliárdos!!! áfát felejtettek el befizetni.

Ezek a cégek így tudják ilyen alacsonyan tartani a "szolgáltatásaik" árát. Vagy rabszolgapiacot működtetnek, és még örülhetsz, ha kapsz feketén is valamennyit, vagy rabszolgapiacot ÉS pénzmosodát IS. Így meg könnyű olyan alacsony árakat kialkudni, amit nem szégyellnek, mert nem a bevétel a lényeg, hanem hogy legyen mivel igazolni, honnan folyt be pénz és mire.


Lassan a "saját" alkalmazottak élete se lesz különb, bár tudom, hogy ez nem vigasztal.

Több takarító cégnél, biztonsági őr, stb. vállalkozásnál pl. 6 órára vannak bejelentve, közben 12 órát dolgoznak, és így se kapnak annyit, mint amennyi 12 órára járna.

De örüljön az állat, hogy van munkahelye, érezze magát szerencsésnek, és ku.ssoljon.

Az a körülmény nem merült még fel, hogy netán a vicckategóriás fizetésből rezsit kell fizetni, gyereket nevelni, bérletet venni (ami úgyse fizetnek), netán, de ezt már alig merem leírni is... lakni is kéne valahol.

Me'hogy a főnök azt se kérte, hogy szüljél, meg azt se, hogy hitelt vegyél fel/albérletbe menj, tehát semmi köze hozzá. Keress jobbat, ha nem tetszik.


Az a főnök, aki 10-20 emberrel már úgy megszedi magát, hogy roskadozik az aranyékszer alatt, két parkolót foglal el a kocsija, és hetente jár wellness hotelekbe, természetesen külföldön. De mi értsük meg, hogy válság van, és ennél több fizetést nem tudnak kigazdálkodni.

2012. jan. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A gazdagok egyre gazdagabbak lesznek!

Ez nem zavarna ha a szegények nem lennének egyre szegényebbek...

Szuperbruttó nélkül mi lesz velünk ?!?

Nem hinném hogy kompenzálnának annyit amennyi elúszik.

Vagy jönnek a tömeges elbocsátások és még több munkanélküli, még szegényebb emberek...

Ördögi ez a kör :(

2012. jan. 6. 21:06
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a prostitúció helyett a rabszolga munka találóbb. manapság nagyon megy ezeknek a cégeknek. baromi nagy pénzek vannak benne! amíg nem lett nagyobb rálátásom gondolni sem mertem volna...
2012. jan. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!