Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Informatikusok, programozók,...

Informatikusok, programozók, rendszergazdák! Nektek milyen könnyen sikerült állást találnotok?

Figyelt kérdés

Első éves vagyok az egyetemen (gazdinfó, tudom, rossz választás, de ha nem jön be, akkor az Msc-t programozóin csinálnám). Egy tantárgy kivételével az összes vizsgámra ötösre tanultam, önszorgalomból Python-t és C++-t tanulok, de még így is félek, hogy állás nélkül maradok három-két év múlva.


A másik dolog, hogy vidéki vagyok (Sopron), az állások többsége pedig inkább Budapesten van. Vannak még vidékiek, akik Pesten dolgoznak? Mennyire bírjátok ki?


2012. jan. 15. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Munkát találni viszonylag egyszerű, csak épp' megfizetve nem lesz. Sz@rért mindenhova keresnek informatikusokat. :) (példa: főállás: PHP webfejlesztő. Kér: SQL+CSS+JS+java+flash ismeretet, min. 3 év gyakorlatot, iptables, apache, postfix, samba admin. gyakorlatot, napi 8 óra + havi 2 szombatot, netto 110-ért. Sz'al LOL)


Jól fizetett, kellemes hangulatú, érdekes munkákkal kecsegtető helyre csak hátszéllel, ismeretség alapján lehet bekerülni.

Csinálj saját céget, és csináld abban.

2012. jan. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Jaja ha ertessz legalabb 3 platformhoz ismersz 5 scriptnyelve, es melette unix, windows adminisztrator vagy akkor talaln fizetnek 120K-t mert ok jofejek. De csak akkor ha 20 eves vagy es van 5 ev relevans szakmai tapasztalatod!
2012. jan. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%
Elozo vagyok, csak azert vagyok negativ mert allast keresek es nemnagyon talalok. Szakmailag a legtobb helyre kezdokent nem nehez megfelelni nallam is inkabb a szobali angol nyelvtudasom a szuk keresztmetszet.
2012. jan. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Osztom az első választ! Vagy mást gazdagítasz, vagy magad? Te döntesz! Hagyod magad kizsákmányolni, vagy megmutatod, hogy ér e valamit a programozói diplomád és alkotsz valami olyat, amire van kereslet.
2012. jan. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Én is mérnök infót elvégeztem, viszont nem találok állást már lassan 3 hónapja. Nekem is hasonló tapasztalataim vannak, legalább 2-3 év releváns szakmai tapasztalat, unix,linux, windows server legyen a génjeidbe programozva, mellette tudjál tárgyalóképesen beszélni angolul és/vagy németül,szlávul stb... Jah és nem árt ha tudsz programozni PHP-ben,Java-ban,C#-ben...Ha mindez megvan, kaphatsz 150k kezdő fizetést és talán kapsz utazási támogatást...Talán, feltéve ha a kedves kormány nem dönt úgy, h ezt is elveszi...


Szóval protekció, mázli nélkül nehéz vidékiként munkát találni Pesten. Jah és amit Főiskolán fognak tanítani, azzal a gyakorlatban semmire sem mész, szóval mindent megtanulsz magadtól otthon, vagy egy ismerősöd beajánl egy munkahelyre, ahol foglalkoznak a tanításoddal, vagy legalább törekedsz rá. Ha nincs ilyen ismerősöd, vagy nem vagy valami penge programozásban, akkor gyarapítani fogod a munkanélküliek táborát, persze nem a Te hibádból, mert amit elvárnak az embertelen, a cégek komplett szakembereket várnak,nem pályakezdőket. Én már külföldi útra gyűjtöm a pénzem, ahogy lehet itt hagyom az országot. Ha meg akarsz élni normális fizetésből ajánlom te is tedd ezt!

2012. jan. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, azóta mi történt? Milyen hamar találtál állást, hol és milyet? ;)
2023. jan. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!