Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályaválasztás: Informatikusok...

Pályaválasztás: Informatikusok, programozók! 35-40 évesen is képesek vagytok majd csinálni, bírjátok idővel, agykapacitással az új tanulását?

Figyelt kérdés

Sokan beragadnak egy adott technológiába, és 10-15 éven keresztül csinálják úgy, hogy mellette nincs lehetőségük az újat elsajátítani (pl. mert jól megfizetik egy multinál).


Aztán idővel a régi technológia kikopik, jön az új, az új szakemberekkel, akik az új ismeretekben már profik...

És ott állsz 40 évesen, családosan, diplomákkal, x év tapasztalattal (amit sehol nem keresnek), és nem kapsz munkát. Ha kitanulod az újat, akkor pályakezdő fizetésért talán kapsz állást, fiatal főnökökkel a nyakadban...


Mit látok rosszul? Hogyan kell ezt a pályát okosan csinálni?


Én 15 éves korom óta, 20 éve intenzíven nyomom a programozást (clipper,assembly,pascal,visual basic,.net) de már pl. .net-ben csak középszerű voltam, míg pascalban profinak számítottam. Úgy gondolom azért, mert fiatal voltam,lelkesebb és minden szabadidőm ennek áldoztam... ez ma már nincs így...


2011. dec. 18. 00:26
 1/5 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Én 53 vagyok, és még bírom. Megerőltetés nélkül. És még mindig jócskán profinak számítok a szakterületemen. Igaz, viszonylag kicsi a konkurrencia, azaz kevesen foglalkoznak az országban azzal, amivel én.


Pedro

2011. dec. 18. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó szakember vagy, akkor a cég mindig kiképez az újabb és újabb technológiákra. Sosem leszel hátrányban, hisz a tapasztalatod egyre csak növekszik a fiatal pályakezdőkhöz képest.
2012. jan. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mo-n nem működnek a képzések, mindenhol gagyi tanfolyamok vannak iszonyatos pénzekért amit kifizetnek a multik de az ott dolgozók nem használják és nem is tudnák mire használni a megszerzett "tudást" ami igazából egy nagy nulla.
2012. jan. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, én nem is Magyarországra szoktam menni képzésekre, hanem külföldre.
2012. jan. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
59%
Ha ezeket jól nyomod, utána már csak a különbségeket kell megtanulnod. A java is ugyanolyan nyelv mint bármelyik másik, csak valaki megírta előre a függvényeket. :)
2012. ápr. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!