Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan történik a köztisztvise...

Hogyan történik a köztisztviselői álláspályázatra történő jelentkezés?

Figyelt kérdés
Az érdekelne főként, hogy a pályázatban előírt középfokú végzettségnek pontosan meg kell lennie vagy előfordulhat, hogy ilyen középfokú végzettség híján a folyamatban lévő egyetemi tanulmányok kiválthatják ezeket? Pl. a közgazdasági szakközépiskolai érettségit kiválthatja-e egy gimnáziumi érettségi és 3 szemeszteres egyetemi közgazdasági tanulmány? Fontos-e pl. egy előírt ECDL-bizonyítvány vagy elegendő a papír nélküli magas szintű tudás? Mennyire kezelik ezeket rugalmasan? Így érdemes-e pályázni az adott állásokra?
2009. máj. 27. 11:21
 1/5 anonim válasza:

Sajnos ismeretséggel is lehetetlen bejutni egy meghirdetett állásra.Előre lejátszott állások ezek....


Hidd el,tapasztalat!

2009. máj. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
csak csatlakozni tudok az előttem szólóhoz. megyeszékhelyen lakom, barátnőm köztisztviselő a polg.mesteri hivatalban estin szerzett érettségivel. mesélte, hogy a legtöbb ott dolgozó régi bútordarabnak még nemhogy okj-s képzettsége, de érettségije sincs. kihalásos alapon lehet bejutni igen nagy protekcióval.
2009. máj. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát igen sajnos sok helyen ez van! Csak azért hirdetik meg mert az állam kötelezővé tette! Csak hát így azok szívét törik össze akik esetleg úgy érzik megfelelnek oda, közben meg már rég meg van az ember. Sajnos attól hogy meghirdetik, mert kötelező, ugyanúgy piszok módon az ismerősöket teszik be. Megoldják hogy szabályos legyen! Aztán úgysem fog senki odamenni hogy miért nem vették fel!

De én azt mondom igenis add be ahova csak úgy érzed hogy megfelelsz!!!! Hátha egyszer szerencséd lesz, vagy ha nem is oda de vhova alkalmas leszel azon a helyen!! Olyan helyre is add be ahova meg sem hirdették az állást!

Legalább dolgozzanak már vele egy kicsit ha ilyen piszkok!

Valamint gondold végig minden ismerősödet, távolabbit, régebbit is, hátha tud vmi jó helyet számodra!

2009. máj. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én azért azt mondom próbálkozz, én tavaj végeztem a fősulin és egy megyeszékhelyen találtam munkát, úgy hogy előtte nem is ott laktam, meg ismerőseim sem voltak. Ha középfokút keresnek akkor azt a folyamatban lévő iskola nem váltja ki, ha esetleg megszerzed akkor meg nem tudom, hogy felvesznek-e középfokúra. Mindenképpen érdemes próbálkozni, aztán majd választanak a benyújtott pályázatokból, sok függ attól, hogy milyen a felhozatal. Bár van olyan is, ahová ismerőst vesznek fel, de ez szerintem a versenyszférára is igaz, ettől még a cégekhez is beadod a pályázatot, nem? Sok sikert!
2009. máj. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat! Csak reménykedni tudok, hátha egyelőre hátszél nélkül is sikerül.
2009. máj. 27. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!