Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megpróbálkozzak a bróker...

Megpróbálkozzak a bróker szakmával, vagy ne?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, jövőre egyetemre fogok járni(remélhetőleg:D).

Másfél éve elkezdtem tőzsdézni demo-val, tudom,hogy ez egyáltalán nem olyan, mint ha igazi pénzzel csinálnám, mert ugye itt köthet az ember olyan üzletet,amit valós pénzzel nem kötne. Nagyon érdekel a dolog, és úgy érzem megállnám a helyem a szakmában, de a véleményeteket szeretném kérni, hogy ti mit gondoltok róla? A gazdasági eseményeket illetve a tőzsdéket is figyelemmel követem, szerintetek érdemes lenne megpróbálnom?

Ha van köztetek bróker szívesen meghallgatnám mi a véleménye. Előre is köszönöm a válaszotokat.


2012. jan. 19. 10:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképp vágj vele ha jó fizetést kapsz. Ezt tisztázd le a cégnél, hogy mennyi a havi fix és erre jöhetnek a jutalékok.... Semmi kockázat nincs más pénzével kereskedni hiszen önszántukból adják oda neked, ha bebukájk akkor bebukják.... Azért kíváncsi vagyok hogy ki vesz fel brókert 18 évesen mindenféle referencia nélkül érettségivel.


Ja azért egyetemre még elmehetsz levelezőre is munka mellett, bár én a helyedben inkább nappali-ra mennék és hagynám a brókeri munkát....

2012. jan. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha kifogástalanok az idegeid, jól tűröd a stresszt, csináld! De arra számíthatsz, hogy néhány év alatt teljesen elhasználódsz.
2012. jan. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Természetesen nappali tagozatos egyetemre fogok menni(gazdaságinformatikus), és majd csak az után (5év jó esetben) tervezem ezt, tehát 23 éves korom körül. Csak kíváncsi voltam mi a véleményetek, érdemes-e belevágni.

Második válaszoló: Úgy érzem szerintem bírom a stresszt, hallottam,hogy nem lehet sokáig űzni a szakmát,de mit jelent, hogy elhasználódok? Idegeimnek vége kb?

2012. jan. 19. 11:57
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
u jövőre lesz vagy 150 államilag támogatott gazdinfós, úgyhogy sok sikert .D
2012. jan. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Először csináld meg tőzsdei szakvizsgát.

[link]

2012. jan. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Gazdinfósokat nem csökkentik le, mert az informatikai képzési ágon van, nem pedig a gazdaságin, szóval nem 250 lesz a határ:) Köszönöm a válaszotokat:)
2012. jan. 19. 15:38
 7/15 anonim ***** válasza:
100%-ig biztos vagyok benne, hogyy te nem vagy tisztában a bróker fogalmával....Leírnád hogy szerinted mit csinál egy bróker?
2012. jan. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
10.44-es vagyok. Bizony az idegeidnek könnyen vége lehet. Elér a menedzser betegség, jön a crohn betegség, a normális családi életre reményed sem lehet. A brókerek agglegényként futkosnak a pénz után.
2012. jan. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
18:11-esnél a pont.
2012. jan. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Bróker? Tőzsdei kereskedést bonyolít, elad-vesz értékpapírokat, devizát, magyarul kereskedik. Ha nem saját maga tőzsdézik otthon saját haszonra, akkor más befektetőknek a pénzét próbálja gyarapítani, és ezután jutalékot kap. Szerintem,de javítsatok ki ha valamiben nagyot tévedek.

u.i.: a gazdinfó tudom, hogy nem pont erre való, az csak amolyan grátisnak írtam, hogy merre mennék tovább:D

2012. jan. 19. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!