Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pénzügyekkel szeretnék foglalk...

Pénzügyekkel szeretnék foglalkozni (bróker, tőzsdézés és minden más). Milyen tanácsokat, tippeket érdemes megfogadnom?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, jelenleg közgazdaságtant tanulok egy jó szakközépben, a pénzügyvilágban szeretnék majd dolgozni. 5-ös tanuló vagyok, nagyon nagy akaraterővel rendelkezem, szinte bármire képes vagyok a cél érdekében, ezért is lenne nagyszerű ha a tapasztalataitokat, tanácsaitokat megosztanátok, mit, miért, hogyan kell csinálni a mai modern pénzvilágban. Rendkívül gyorsan tanulok, nagyon örülnék ha akár külön, emailen is tudnánk együtt értekezni :) Sosem lehet időben elkezdeni, ha az ember a legjobb akar lenni a szakmájában :) Előre is köszönöm a válaszotokat.
2011. jún. 30. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Kicsit túlpörögsz. Végezd el először az egyetemet
2011. jún. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lenne egy tanácsom, azzal kapcsolatban , hogy nem lehet az ilyesmit elég korán kezdeni, de inkább priviben.
2011. jún. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Ha 17 évesen én is így gondolkodtam volna, akkor már 27 éve értékesítenék, nem "csak" 15 éve.

Csak gratulálni tudok az elszántságodhoz, tarts ki mellette, és olvass minél több idevágó irodalmat.

2011. júl. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Tapasztalatból mondom, hogy a középiskolai 5-ös lófüttyöt se ér. :D


A brókerkedés a filmekben jól néz ki, de nem annyira egyszerű, hogy adok-veszek jön a BMW.

Valami erős pénzügyi szakra menj el és ott kiderül hogy mennyire nagy az akaraterő, meg a tanulással hogy állsz.


Csak szép sorban ;)

2011. júl. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Kedves 2. válaszoló!


A tanácsaidat illetve tapasztalataidat nekem is eltudnád küldeni? Nagyon hálás lennék érte!


Üdv, egy újabb pénzügyes :)

2011. júl. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha kiemelkedő akarsz lenni a szakmában, akkor másképp kell látnod a dolgokat mint mások. Ezrek olvassák ugyanazokat a közgazdasági könyveket és ezidő alatt akaratlanul is azonosulnak a benne olvasottakkal, saját hitvallásukká teszik, okosodnak, okosodnak de közben egyforma, szürke közgazdászokká válnak. Pedig a gazdaságtan a világ legegyszerűbb, és az emberi természethez legközelebb álló tudománya. Ha a tanulmányaid alatt képes maradsz a dolgokat mindig a végtelen egyszerűségükben is szemlélni, akkor több lehetsz mint a sok túlkomplikáltagyú utólagk.okos pénzember.
2011. júl. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hogyhogy ez a legegyszerűbb tudomány???
2011. júl. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!