Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt olyan debreceni...

Van itt olyan debreceni személy aki cnc és/vagy gépgyártástechnológiai technikus területen dolgozik/jártas?

Figyelt kérdés
A fent említett szakmákkal rendelkezem de pályakezdő révén nem tudok elhelyezkedni.Valaki tudna állásáinformációval ellátni?
2012. jan. 25. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
én is az vagyok gépgyártástechnológus . kb elfelejthetted ezt a szakmát , ha van rá pénzed tanuljál másik szakmát, vagy dolgozzál másban. én 2010ben végeztem, 3 hónapig munkanélküli voltam, majd elmentem egy lakatosműhelybe aprópénzért sorjázni, csiszolni, csomagolni, homokfúvást is csináltam, kb elég sok mindent amit egy lakatosműhelybe lehet, kivéve a hegesztést. rá 1 év múlva elmentem egy fogaskerékgyártó céghez, mint cnc esztergályos, 1 hónapig dolgoztam ott majd kirúgott a főnök. azóta sem tudok elhelyezkedni a gépiparban, mert kevés a tapasztalatom, gyakorlatom. ez a szakma felejtős minden olyan embernek aki suli által végezte el, csak azok tudnak benne érvényesülni aki már 14 éves korától az apjával a gyárban melózik, vagy van neki olyan protekciója aki betudja tenni egy gyárba valami mester mellé. én most az építőiparban dolgozok segédmunkásként , de erősen gondolkodom azon hogy villanyszerelő, vízszerelő, burkoló szakmát megtanuljam mert rengeteget tudsz vele keresni pár nap alatt. 22 éves budapesti srác véleménye ez.
2012. jan. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

? A CNC nem hiányszakma?

Szerintem menjél el külföldre,aztán picit többet keresehetsz a CNC szakmáddal.

Mert a CNC igen is jó szakma.

Hogyha 'ezt a szakmát elfelejtheted',akkor minden mást is el lehet felejteni, a szakács,bolti eladó meg egyéb szakmákkal sokkal rosszabb az elhelyezkedés.

2012. jan. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
ez egy hülye duma menjen el az ember külföldre. külföldön sem pályakezdőket keresnek, hanem profikat akik képesek önállóan dolgozni. és akkor még beszélj szakmai nyelven. ez nem felszolgálás vagy mosogatás...
2012. jan. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

Igen, a cnc az jó szakma HA van benne gyakorlatod. Állások lennének el is küldöm az önéletrajzomat de mivel látják, hogy kezdö vagyok azaz nincs tapasztalatom nem hívnak vissza. A gépgyártástechnológiai technikus mint név tényleg nagyon jól hangzik de sajnos semmit nem ér. Valójában sok mindent magába foglal de igazából konkrétan semmihez nem ért a szakma birtoklója. Az ilyen szakmával rendelkező embereket meg nem is keresik ha véletelnül találok egy olyan hirdetést, hogy technikust keresnek egyből oda van írva, hogy középszintű angol vagy német nyelvtudás szükséges. Hiába vannak "jó" papírjaim de kapcsolataim nulla:S(ezért is írtam ki a kérdést) ezt még tetőzi az, hogy válság is van, szóval a helyzet nem túl bizató. Külföld?! Kell hozzá munkatapasztalat, nyelvtudás, pénz és ami a legfontosabb kapcsolat. Ezek hiányába nem nagyon tud boldogúlni az ember. Föleg ha belegondolok itthon sem tudok boldogulni.

feelv: egy kicsit most elszomorítottál mert én és az egyik haverom gondolkodunk azon, hogy felköltözünk pestre... neten nézelődve elég sok cnc állást szoktunk találni ezért is gondoltuk, hogy meg kellene ott probálni

2012. jan. 25. 23:03
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

hát hajrá próbáld meg, lehet neked több szerencséd lesz mint nekem, de pesten is ugyanaz van mint máshol. én amióta elvégeztem ezt a szakmát rengeteg helyre küldtem önéletrajzot, mentem be egyik gyárból a másikba de nem vesznek fel, meg is mondom miért.


mert minden cégnek olyan ember kell aki profi, önállóan tud dolgozni, nem kelljen mellé külön ember, mert az ugye időkiesés és termelés veszteség. azt akarják te írd meg full nulláról a programot, ehhez kell ismered a programozást, de az a könnyebb része, utána helyesen kell megadnod a technológia adatok (fogások száma, forgácsolási sebesség, persze minden anyagnál más...stb). akkor te válasszad meg helyesen a szerszámokat (lapka, ilyen olyan kések, mdb befogása...stb), és persze attól függ milyen alkatrészről van szó és még egyéb opciók. ezeket suliban nagyon alap szinten tanítják, sőt nálunk a suliban gépkezelés nem is volt, mert nem is voltak ipari gépek, anyag se, áramot ne kapcsold be mert sokba kerül és a sulinak nincs rá pénzen..stb . csak pc-n szimuláltuk de az teljesen más a valósághoz képest. és akkor még ott vannak azok a szituációk, hogy cégek sem bíznak a fiatalokba mert nagyon sokan jártak úgy, hogy a pályakezdőt betanították és 1 év múlva ott hagyta céget, mert kevés volt a fizu, vagy 2 nap múlva már nem ment be a fiatal mert hogy élesben nem is tetszik neki ez a munka, illetve több kárt csinált mint hasznot, élesbe a revolver fejet beleküldte a tokmányba 5 milliós ft kárt csinált...


persze mondom lehet kifogsz olyan helyet ahol betanítanak , csak lehet hogy k*rvára messze lesz a lakásodtól, közlekedéssel meg szar. meg olyan helyet keressél ahol csak a zöld gombot kell nyomogatni, ergo már megvan írva program, fel van szerszámozva minden, csak zöld gomb és munka darab cserélés. itt fokozatosan úgyis beletanulnál. ja meg ne egyedi gyártás legyen, hanem sorozatgyártás. és végül ne feltétlen esztergáláshoz ragaszkodjál, hanem pl hajlításhoz, vagy lézerkivágás bármilyen mással ami cnc vezérelt. én már letettem erről a szakmáról, mondjuk én érettségi után nem tudtam mihez kezdjek és másoktól hallottam ezzel mennyire jól megélsz... ja ha van hozzá kellő gyakorlatod

2012. jan. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
próbáld meg az INM Partner Kft-t a házgyárban épp most akar felvenni egy új embert a főnök, ha szerencséd van még nem vett fel senkit. 200-at fizet nettóban.
2012. jan. 27. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

03:07 köszi, hogy szoltál

felhívtam és valóban keresnek de olyat aki önállóan tud dolgozni, sajnos ezt nem mondhatom el magamról.

Ha esetleg tudsz még álláslehetőségeket szivesen fogadnám. Előre is köszönöm.

2012. jan. 27. 15:33
 8/10 anonim válasza:
Nyíregyházán, Nyírbátorban szoktam látni ilyen állásokat. De gondolom Neked addig nem érné meg eljárni.
2012. jan. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ha debreceni lennék más lenne de debrecentöl 25km-re lakok.
2012. jan. 29. 21:48
 10/10 anonim válasza:

Szia!

Most végeztem technikusként de állást még nem kerestem mivel egyetemre megyek szeptembertől.

Szomszédom is technikus tavaly végzett és attól hogy nincs gyakorlata 1 hónap alatt 2 munkahelyre hívták jobbnál jobb fizuval :) most megint elakarják csábítani de már nem megy mert a közelben kapott állást és jól keres :)

Debrecen környékéről! :D

20 F

2012. jún. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!