Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyámhatóságon szeretnék...

Xy35 kérdése:

Gyámhatóságon szeretnék elhelyezkedni és arra volnék kíváncsi h szerintetek mely diplomák oda a megfelelőek? 16L

Figyelt kérdés
Tudtommal jog, pedagógia, pszichoped. , gyógyped. Én gyógypedre terveztem menni. Kérdés h egy ilyen diplomával van-e esélyem Gyámügyi előadó vagy tanácsadói munkakör betöltésére?
2012. jan. 25. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
A gyógypedagógus nem gyámhatóságon dolgozik, hanem nevelési tanácsadóban szakértői bizottságba, "kisegítő" iskolában. Hidd el, én is az vagyok (mármint gyógypedagógus).
2012. jan. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt én tudom, hogy ha egy gyógypedagógus a szakmában helyezkedik el akkor mit csinál a nővérem is annak tanul. Én arra alapoztam, hogy ezt gyámhatóságon is hasznosítani tudom, hogy álláshirdetéseket néztem a fent említett munkakörre és a gyógypedagógia is nem egyszer megjelent, valamint a törvény szerint ez is megfelelő. :) De köszi :).
2012. jan. 25. 20:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Minek akarsz a közigbe menni? Egyrészt tré fizetés, másrészt oda eddig is leginkább úgy lehetett bekerülni, ha valakinek a valakije voltál, de mostanában minden közszolga a párját ritkítja :P Egy ideig nem lehet oda menni sehova, mert az összes szabad álláshelyet elvonták.


[link]

2012. jan. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát az utolsónak annyit h azért szeretnék gyámhatóságra menni mert tetszik az amit csinálnak.....szeretnék segíteni a jogilag Magyarországon teljesen bekorlátozott fiatalkorúaknak. És a gyámhatóságot találtam erre a legmegfelelőbbnek. Amúgy meg nem hinném, hogy túl nagy túljelentkezés lenne ott. Főleg h tele van a net friss álláshirdetésekkel az adott témában és hidd el nem túl sok jogász akar ilyen helyre dolgozni, mert jogi diplomával sokkal jobban fizető állásehetőségek tömkelege van.
2012. jan. 26. 08:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyszerű, hogy a közigben dolgozó jogvégzettként végre megtudhattam én is egy tizenhat évestől, hogy mi a nagy frankó helyzet a munkaerőpiacon, a közigazgatásban, meg úgy általában arról, hogy a jogászok közül mennyi akar ide vagy oda menni :)


Azért én csak a saját tapasztalataimra hagyatkozom továbbra is: a közigben jelenleg létszámstop van (az összes üres állást elvonták a kormányhivataloktól, ami alá a gyámhatóság is tartozik, és még rúgtak is ki mellé több ezer embert). Az ügyvédi irodáknál pedig már évekkel ezelőtt is 70 sorstársával futott össze az ember egyetlen ügyvédjelölti helyre jelentkezésnél.

2012. jan. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó igazán megmagyarázhatnád, hogy ahhoz képest h jogvégzett vagy hogy hogy csak annyira rúg az intelligenciád h leállsz itt cinikus kötözködésbe. Ha nem tudsz választ adni a kérdésemre, akkor inkább ne kezdj neki azért bele kötni a kérdezőbe mert nincs jobb dolgod. Ugyanis nem a közigben fennálló létszám stopp ténye érdekelt de úgy látszik nehezen értelmezed a kérdéseket...jogász létedre...
2012. jan. 27. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!