Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi volt a legdurvább, legaljas...

Mi volt a legdurvább, legaljasabb dolog, sztori ami álláskeresés során esett meg veled?

Figyelt kérdés
Már pár hónapja állást keresek és egyre többet csalódok az emberekben, egyre kiábrándítóbb. Ti miben csalódtatok?
2012. jan. 27. 14:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok van, de csak a legfontosabbak:


1. Asszisztenst keretek egy céghez, telefonon lehetett jelentkezni. Felhívtam az adott számot, hogy a munkáról érdeklődjek, mire a hívott fél kegyetlenül leteremtett, hogy mit képzelek magamról, ha akarok valamit 2 órán belül befáradok az irodába, ahol tájékoztatást ad. Bár megsértett, úgy gondoltam, mindegy, csak legyen munkám. Amikor beértem csak mondta, mondta, mondta, de azt nem, milyen cég, milyen feladat. Azután tért rá, hogy Aloe Vera, és az ismeretségi körömben kellene értékesíteni a cuccot. Visszautasítottam a lehetőséget, de alig akart elengedni az irodából, és még az ajtóban is azt mondta, hogy egy nagyon jó lehetőséget szalasztok el, és biztos vagyok-e a döntésemben. Tök kínos volt.


2. Az interjúztató egy esetlennek kinéző férfi volt. Én ott voltam időben, ő késett, és közölte velem, hogy nem pályakezdőket keresnek, és nem fognak felvenni, de be kellett hívniuk, mert az interjúztatás új pozíció betöltésekor szabály.


3. Az interjúztató személy fogadott, majd leültünk. Azt mondta nem kertel, ne beszéljünk a munkáról addig, míg nem tudom, hogy mivel nincs meg a megfelelő képzettségem, ezért esélytelen vagyok. De 30.000 Ft-ot ha befizetek, egy tanfolyamot elvégeztetnek velem pár nap alatt, és ha jól vizsgázom le, talán állást ajánlanak. (Előttem 2 lány volt, utánam 3, mind ugyanarra a pozícióra pályáztunk. Aki közvetlen előttem volt sokáig maradt az irodában, ő szerintem elvállalta, a második, aki kettővel előttem volt, épp kijött, mikor ő bement, azt nem tudom ő meddig maradt. Gondolom mindegyik pályázóval eljátszották ezt.


4.Bementem interjúra, ahol az interjúztatók előtt volt az álláshirdetés szövege. Felolvasták nekem, elmondták, hogy bérlettérítést nem adnak, van-e kérdésem. Ilyenkor illő valamit kérdezni, így jobban érdeklődtem az állás iránt. Válaszoltak, majd nekem szegezték, hogy akarok-e valamit még kérdezni? Még egyet kérdeztem az állás kapcsán, majd megkérdeztem, hogy nekik nem lenne-e kérdésük felém. Azt válaszolták nem, köszönik, hogy bementem, majd értesítenek. Ez az interjú is akkora kamu volt.


Egyébként sehonnan sem jeleznek vissza, és be sem hívnak sehova. Ez a pár interjú is jó régen volt. Az utóbbira már el sem mentem, mert amikor behívott a hívó fél, közölte, hogy hol vár szeretettel. (és azt mondta szeretettel.) Utána néztem milyen cég, és kiderült MLM, hálózatépítés. Ezután azzal kerestek meg, hogy tudják nincs munkám, de biztosítás értékesítés munkakört tudnának felajánlani nekem. A biztosításértékesítés (ügynöki) rossz meló. Ha el is adsz, és kapsz jutalékot, azt 5 évre visszamenőleg visszakövetelheti a cég, ha akinek eladtál, visszamondja az 5. év letelte előtt a biztosítást.

2012. jan. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ilyenek velem is előfordultak sajnos...megígérték, hogy hívnak próbanapra, de nem hívtak, és amikor felhívtam őket, hogy mi a helyzet, akkor sem voltak képesek megmondani, hogy találtak nálam alkalmasabbat, hanem azt hazudták, hogy majd visszahívnak ne aggódjak...

De ami most történik az mindenen túltesz. Kíváncsi vagyok mások véleményére is...novemberben voltam interjún, ahol már ott és akkor alkalmasnak találtak, a pasi felvett. (Meg kell mondjam, én is alkalmasnak éreztem magam, annak ellenére, hogy pályakezdő vagyok, de a tanulmányaimnak szerves részét képezte a munkakör). Január x-én kellett volna kezdeni. A főnököm azonban folyamatosan halogatta a munkakezdést. A szerződést aláírtuk, és azt is megígérte, hogy bejelent. De utoljára múlt héten beszéltünk és azóta nem tudom felvenni vele a kapcsolatot, se telefonon, se e-mailen. Úgy tűnik koppantam. Méghozzá hatalmasat, hiszen több, mint 2 hónapom ment el álláskeresés nélkül, annak reményében, hogy találtam állást. Nagyon elkeseredett vagyok.

2012. jan. 27. 15:42
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem hangzik biztatóan. Csak úgy hipp-hopp nem szoktak felvenni szerintem embereket. Valahol igen. Remélem nagyon alaposan elolvastad a munkaszerződést, még az apró betűs részt is. A céget el tudod érni? Milyen cég és milyen munkakör? Neked van példányod a munkaszerződésből? Amit gondolsz, mehet privátban is.
2012. jan. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, van példányom a szerződésből, és ismerem belőle az utolsó betűt is - egyébként egy sablon szerződés. A cég külföldre visz ki munkaerőt, és én ezt intéztem volna az adott országba, innen Magyarországról (szerződések, szállás, cégek felkutatása stb.). Egyébként alkalmazott egyedül én lennék. Csak a főnök van, így más jövendő munkatársat sem tudok megkeresni.
2012. jan. 27. 15:59
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Velem egyszer az történt hogy elhívtak egy interjúra, ami egy étteremben volt, előzőleg itt is irodai munkáról lett volna szó, aztán egy srác meg 2 csajszi volt ott, és elkezdték hogy kozmetikumokat kéne árulnom az ismerettségi körömben. (25 éves voltam akkor, fiú). Na már álltam is volna fel, de csak nyomta a szöveget, és nem értette meg hogy az én baráti köröm max kiröhögne ha elkezdenék nekik arckrémmel, meg fogkrémmel házalni, max ha sört, vagy BL meccs belépőket árulnánk lenne esély, de egyébként felejtsük el egymást.

Vicces volt.

2012. jan. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, volt még 1 hasonló! Itt élelmiszereket kellett volna árulni, a CBA-nak valami online része, akik házhoz is szállítják a megrendelt cuccot. A baj csak az volt hogy az árlistát miután összehasonlítottam egy élelmiszer boltban dolgozó haverommal kiröhögte, mert volt ami dupla áron volt a boltihoz képest, plussz a cég még a szállításért is felszámolt volna.

Mikor ezt mondtam a "főnöknek" azt mondta hogy "ja, bocs rossz árlistát adtam, holnap adok egy másikat". Azóta is adja. Bár nem mintha annyira vártam volna az újat. :)

2012. jan. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Kisvárosban lakuknk, a helyi lapban volt egy hirdetés, hogy cégbővítés miatt többféle pozícióra is keresnek embert. Felhívtam, elmondták milyen pozíciókról lenne szó, mondtam, nekem az adminisztrátori lenne jó, de közöltem (mivel már engem is behívtak sok hülye kamu interjúra... ála biztosítótársaságok), hogy én ezalatt azt értem, hogy napi 8 órában bent ülök egy irodában és mint alkalmazott (nem mint vállalkozó) végzem a dolgomat. Mondta a nő, hogy jó, adjam meg a számomat, majd visszahívnak időpontegyeztetésre. Fel is hívtak, el is mentem az interjúra. Itt derült ki, hogy k.ö.csög ájendzsí, értékesítsem a hülye biztosításokat mint vállalkozó. 2 órán keresztül nyomta a csaj a dumát, belém akarta még azt is magyarázni, hogy én márpedig nem olyan vagyok, hanem emilyen, a párom elunta a várakozást a kocsiban, és inkább elment a kislányomért az oviba. Hetekig nem tudtam magamról levakarni a nőt, hívogatott (persze rejtett számról), e-mailekkel bombázott. Nem értem, minek csinált magának plusz melót, holott értelmesen elmondtam a telefonban, hogy mit is értek én adminisztratív munka alatt. :(
2012. jan. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Jah, amit meg a legeslegeslegnagyobb pofátlanságnak tartok, hogy sz.aros kis alkalmozatti munkára (tehát nem vezérigazgatót keresnek) 3-4 körös interjúk vannak, de a béredet nem közlik az elején ááááááááááááááááá, majd csak az utolsó körben, holott JOGOD VAN tudni a kezdetektől fogva. BIzony, volt már, hogy az utolsó körben közöltem (miután megtudtam a közröhej tárgya bért), hogy na engem felejstenek el... Vannak vezető újságoknál ismerőseim, akik komolyabb pozícióban vannak, nagyon érik már, hogy írjak egy leleplező cikket (korábban én is dolgoztam újságíróként, ez az egyik tanult szakmám) erről a balkáni álláskeresési módiról, ami a mai Magyarországon dívik. Még néhány ilyen röhejes intejú és elég anyag lesz a tarsolyomban a cikkhez...
2012. jan. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én csak az okokat nem értem. Miért? Milyen okból? Ezeknek az embereknek mi játszódik le a fejében?:/

Már nagyon szeretnék dolgozni, de egyszerűen nem kapok munkát, mert pályakezdő vagyok. De így esélyem se lesz tapasztalatot gyűjteni, ha a munkahelyet egy kicsit sem nyitottak...

2012. jan. 28. 16:37
 10/11 anonim válasza:
74%

Velem is hasonló. Hiába van nyelvvizsga, diploma, csak telefonos értékesítésben van tapasztalatom. Sehová sem vesznek fel arra hivatkozva, hogy nincs tapasztalatom.

Azt nem is említem meg, hogy a nyelvtudásomat is rendszeresen megszólják, pl. felsőfokú nyelvvizsga után pár hónappal! Beszólt, hogy ez csak középfokú tudás, meg ilyenek.

Amiket kínálnának: pénzügyi tanácsadó és vegyem fel hozzá a vállalkozói igazolványt, értékesítés kevés pénzért sok stresszel, telefonos munkák, amihez nem kell se nyelvtudás, se diploma... Ezek lennének. Gyakorlatilag semmi.

Senki sem akar felvenni,mert nincs tapasztalatom, na de könyörgöm, ha nem adnak lehetőséget, akkor hogyan legyen?

Valahogyan, valahol el kell kezdeni!

4 év telefonos értékesítési tapasztalatom van, és ezt is nullának veszik sok helyen... tehát nem az, hogy léphetsz előre egyet a randlétrán, és csinálj egy fokkal jobb melót, hanem megint ugyanezt a sz**t!

Ez amúgy nevetéséges, pl. hogy mindenféle pc program ismereteket kérnek jelentkezési feltételként, amikről nem hallottam, nem használtam. Így aztán marha nagy esély van.

Nem igazságos az, hogy akinek nincs tapasztalata, az annyira le van értékelve kb. mintha nulla lenne.

Felhívott egy hölgy nemrég: heti 20 óra gyakornoki munkára adna nekem havi 16 ezer forintot. Ez egy ismert netes portált üzemeltető cég volt. Ez már a pofátlanság csúcsa!

A pénzügyi tanácsadósok pedig ordítanak velem a telefonban, amikor közlöm, hogy nem akarok pénzügyi tanácsadó lenni, és nem akarok vállalkozóit kiváltani- Olyan is volt, hogy átvertek, és csak a második interjú alkalmával derült ki, hogy kell a vállalkozói, és előtte azt hazudta, hogy nem kell. Undorító féreg emberek vannak, már bocsánat.

A másik: egy hölgy...150 ezret kínált, chetet vezessek amin két csaj egymást izélgeti és a weben ezt nézik az emberek...ilyen ocsmány erkölcstelen munkákkal keresnek meg.

Szóval valahol nonszensz hogy a folyékony angol tudásomat lekicsinylik... nyilván egy pár hónapos felsőfokú nyelvvizsga után nem lehet középfokú a nyelvtudsom. Ezt egy erőltetett beszélgetés alapján egy bunkó interjúztató nem tudja megállapítani.

2012. febr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!