Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha én elkezdem a cégeket...

Ha én elkezdem a cégeket levelekkel bombázni, eredményre jutok-e?

Figyelt kérdés

Szóval azt tanácsolták több oldalon is, hogy érdemes telefonon felhívni a cégeket, és lehetőleg a HR vezetőt keresni, vagy valami magas rangú egyént a cégnél, aki kapcsolódna szakmában a lehetséges álláshoz, és pusztán felajánlani nekik szolgálatainkat és "eladni" magunkat a cégeknek, mert így gyorsabban kapunk munkát. (Az állások nagyobb hányada nem kerül ki az álláskereső oldalakra.)


Csakhogy én asszem két nap alatt legatyásodnék, ha felhívnám a környék cégeit (mert itt bár sok van, mégsem találok munkát), ezért úgy gondoltam, hogy talán e-mailben küldhetném el egy szép szöveggel körítve a pályázataimat, hogy itt állok pályakezdőként munkát keresve, szinte bármire kapható vagyok, ha van számomra hely, akkor felvehetnék velem a kapcsolatot.

Időigényesebb lenne, de nem szűnne meg a kapcsolattartási lehetőségem telefonon át a külvilággal.


Mit szóltok hozzá, vajon egyből menne a levélszemétbe, el sem kerülve az illetékes kezébe, vagy azért érdemes lenne rá időt és energiát fordítanom?


2012. jan. 18. 11:32
 1/5 Shai-Hulud ***** válasza:

Többnyire azt a választ kapnád, hogy nyújtsd be a pályázatodat a HR főosztályra, vagy rosszabb esetbe elhajtanának melegebb éghajlatra.


A vezetőknek van egyéb dolguk is, és telefonon nem fognak neked állást ígérni. Szerintem.


Pedro

2012. jan. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bárki bármit mond, ha nincs munkád, de van időd, akkor küld el mindenhova az e-mailjeidet. Ha 100-ból egynél sikerül, akkor szerintem nem fogod azt mondani, hogy nem érte meg.


Sőt, nem olyan időigényes, magadról a szöveget mindenhova bemásolhatod, és azt, hogy te miért lennél jó a cégnek, azt megírod külön-külön.


Sok sikert! ;)

2012. jan. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, és várunk visszajelzést, engem is érdekel, hogy ez mennyire eredményes.
2012. jan. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
rendben, megpróbálom, aztán majd értesítem a nagyközönséget, hogy össze jött-e :)
2012. jan. 18. 15:20
 5/5 anonim ***** válasza:
na, összejött?
2012. febr. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!