Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi munka pro-kontra?...

Külföldi munka pro-kontra? Megéri belevágni? Mit választanátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodom mostanában erről. Az igazság az, hogy két éve mélyponton vagyok, gondoltam egy drasztikus környezetváltozás jót tenne. Persze nagyban közrejátszik az is, hogy kb. az összes barátnőm elmegy...tudjátok mindegyiknek barátja van, akik mennének külföldre. Nem vicc, a baráti körömből vagy heten biztos lelépnek...persze van, aki felajánlotta, hogy menjek velük. A legjobb barátnőm, aki biztos nagyon hiányozni fog, de ő a barátjával menne. Ez nem gond, nagyon jóban vagyok a sráccal, de legyek gyertyatartó? A másik barátnőm egyedül menne, viszont ő nem olyan régóta jó barátnőm...

De igazság szerint annyira azért nem akarnék elmenni...van jó munkám, anyukámat nem biztos, hogy tanácsos egyedül hagynom (hosszú sztori), viszont innen tényleg elmegy az összes barátom és egyedül maradok, magányosan. 40 évesen is anyukámék nyakán fogok élni majd...? Komoly kapcsolatom még nem volt, a szerelem nem az én "asztalom".

Egyszerűen rettegek a jövőmtől, legszívesebben nem is tudom...mi lenne a jó döntés?

Mellesleg állati jó érzés, hogy ennyire nem számítok senkinek, hogy egy percig sem agyalnak azon, hogy egyedül maradok. De tény, hogy erről szól az élet, azt hiszem.


23L


2012. jan. 29. 12:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha itthon nem tudsz boldogulni, akkor ki kell próbálnod külföldet! Ne azt nézd hogy kivel mész ki, vagy hogy "gyertyatartónak"-e vagy nem, hanem azt, hogy nem EGYEDÜL!

Ami miatt érdemes kimenni:

- Függetlenedni tudsz

- Tapasztalat (élet, munka, felfogás, kultúra)

- Nyelvismeret

- saját versenyképességed növelése, amit itthon is alkalmazni fogsz tudni

- Praktikus gondolkodásmódod javítása


Külföldön viszont nehéz boldogulnod. Tudnod kell hogy mit akarsz csinálni (kint is keményen kell dolgozni, de a munkádat elismerik. Persze ha nem önsajnálatba burkolózol hanem tényleges munkavállalást teszel.)


Én Németországban voltam. amit kaptam:

- Nyelvtudás

- Anyagiak, ami hozzásegített egy saját lakáshoz (kis hitellel)

- Munkatapasztalat, amivel itthon el tudtam helyezkedni.


23 évesen nem szabad gyerekes dolgoknál leragadni (ki szeret-ki nem, gyertyatartóleszek -e vagynem...) hanem azt tenni ami NEKED jó!

2012. jan. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Csak megerősítem az előttem lévőt.:)
2012. febr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!