Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak én érzem úgy, hogy...

Csak én érzem úgy, hogy pusztán attól, hogy valaki nő, hátrányban is van?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert, ha olvasom az álláshirdetéseket, ott a férfiaknak való szakmákban szinte mindennap keresnek valakit. (pl. kőműves, asztalos, esztergályos, tetőfedő, szobafestő, hegesztő, marós, villanyszerelő, stb.) De amit egy nő is eltud végezni, fizikai adottságaiból kiindulva, arra semmi. Nőket csak három helyre keresnek: ügynök, egész országra, ápolónő, eladó. De ide is csak azért, mert olyan szar a fizetés, hogy szinte naponta mennek el. Esetleg nyáron szezonra Balaton mellett vendéglátás, napi 24 órában 3 hónapra. Nők nem kellenek sehova? Gondolok itt arra, hogy például ügyintézők nem kellenek, vagy mindenkinek van rokona, barátnője, netalán k@rvája erre a célra? Egyáltalán akkor egy nő tud valamilyen szakmát tanulni, amivel aztán kell is valahová? Egyáltalán mit érdemes egy nőnek tanulnia? Vagy mindenki menjen az utcasarokra? Bár már ott sincs annyi fizetőképes kereslet. :)
2012. jan. 29. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért mert ezekben a szakmákban sűrűn cserélődnek a dolgozók.Nem egy hálás állás.
2012. jan. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom. Azért kérdeztem, hogy egyáltalán mit érdemes tanulni. Mert nekem úgy tűnik semmit.
2012. jan. 29. 14:04
 3/7 anonim ***** válasza:

A pedagógusok többsége nő. Főleg az óvodapedagógusok és tanítók.

A könyvelésben, bérszámfejtésben is javarészt nők dolgoznak.

Vagy a polgármesteri hivatalokban, okmányirodákban is.

A bankokban is.

De felénk a mezőgazdaságban is sok nő dolgozik.

2012. jan. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezek nekem is eszembe jutottak, de ezeket nem érdemes tanulni, mert sehova sem keresnek. Legalábbis errefelé. Mezőgazdaság meg szinte nem is létezik. Nálunk az önkormányzatnál azok vannak, akiket még a tanácselnök felvett. Azóta sem vettek fel mást. Ezért nem tudom, hogy mit csináljak. Tanárnak alkalmatlan vagyok, mert nem bírom, ha sértegetnek, és hát lehet, hogy én ütnék nagyobbat. Szóval inkább nem.
2012. jan. 29. 14:13
 5/7 A kérdező kommentje:
Akik elvégezték a mérlegképes könyvelő tanfolyamot, pl. a barátnőm, ő is munkanélküli, már több mint egy éve, gyakorlattal. Úgyhogy nem tudom, szerintem csak kidobott pénz lenne.
2012. jan. 29. 14:15
 6/7 anonim ***** válasza:
egy csomó esztergályost ismerek, aki nő és simán van munkája
2012. jan. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Közszférás munkahelyekre ne is álmodja be magát senki....leépítés, létszámstop van. Ha akad is üresedés vagy nem töltik be és a fennmaradó bér és járulékot szétosztja (a főnök magának) vagy tuti van nyuszi akit beültetnek, megszabadulva a GYES-ről visszamenőktől is. (ugyanis a gyerekesek már koloncok, értéktelennek számítanak akármilyen jó munkaerők voltak)


Tehát ha könyvelő stb akarsz lenni, akkor vállalkozási-pénzügyi szakra menj, de csak tuti biztos könyvelőirodai állás esetén.


Közszférából kidobott kisgyerekes anyuka

2012. febr. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!