Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kinek van olaszorszagi munkata...

Kinek van olaszorszagi munkatapasztalata? Minden érdekelne a témával kapcsolatban!

Figyelt kérdés
egyáltalán milyen papírok kellenek a kinti munkavállaláshoz,mennyibe kerül átlagban egy albérlet,hogy viszonyulnak hozzánk magyarokhoz,mennyi az átlag fizetés,milyen szintű olasz nyelvtudás szükséges.hol érdemes állásajánlatokat nézni stb......en 24 éves vagyok,most ausztriában élek és cnc marósként dolgozom(már 5éve,végzettségem gépésztechnikus)németül anyanyelvi szinten olaszul alapfokon beszélek,de önszorgalomból tanulom most is!ezek ismeretében van-e eséjem elhelyezkedni,és ha igen hol?az északi iparosabb részen vagy merre?az értelmes válaszokat előre is köszönöm!
2012. jan. 30. 15:50
 1/5 anonim válasza:
szia,én azt gondolom ,eléggé segitőkészek az olasz emberek szerintem addig mondják még nem érted őket.. ,merre szeretnél konkrétan esetleg tudod?és milyen munka érdekelne?mi most fogunk menni ,mantova környékére a párom már kint van.a lakások átlagban 350 eurótól vannak viszont legalább 2 hó kaukciót szoktak kérni.munkától függ de a min bér 1000 euró ....,mért akarod osztrákot ott hagyni??
2012. jan. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
szia.eloszor is koszonom hogy irtal.az a helyzet hogy azon meg nem gondolkoztam hova szeretnek menni,csak azt tudom hogy tovabbra is a szakmamban szeretnek dolgozni.errol a mantova-rol mit lehet tudni?es ti mit csinaltok kinn?meg milyen idosek vagytok ha szabad tudni?en egy 24 eves srac vagyok.az alberlet arak kb egyeznek az osztrak arakkal,csakitt nem kernek ennyi kauciot.egyebkent milyen papirok kellenek a munkavallalashoz?kell munkavallalasi engedely?vagy ugy mint az osztrakoknal hogy legyen egy kinti lakcimed azt kesz.utana bemesz egy ceghez,alairod a munkaszerzodest(mintha magyarorszagon lennel)es kesz?!azert akarom itthagyni az osztrakokat mert vagyom a valtozasra,imadom olaszorszagot,es mert itt ahol most vagyok minden nagyon jo(munka,kollegak)csak ez egy 10000-es falu,szoval itt NINCS semmi elet.......szoval ez nem nekem valo(debreceni vagyok egyebkent,tehat az orszag masodik legnagyobb varosa utan ez itt nekem halal)es a legkozelebbi nagyobb varosok is (klagenfurt,graz....stb)legalabb 100km-re vannak.........
2012. jan. 31. 12:37
 3/5 anonim válasza:
a munkához ugyan ugy kell igen ha jól tudom ,kell egy igazolt cím..,mantova igazából észak olaszország milánóhoz van közel.az az igazság mi is kb 5-6 éve ingáztunk hol ide hol oda voltunk németországban is kemptenben nem tudom mondd e valamit esetleg.a párom sportoló és ebböl kifolyólag ez a sok vándorlás.én 27 a párom 29 és van egy 2 éves kisfiunk is.mit is dolgozol?mert most nem tudtam vissza olvasni ne haragudj.egyébként mi meg szeged mellettiek vagyunk jo messze .... :-)biztos tettszene olasz ország.és neked akkor tul képpen nincs is konkrét város ahová mennél??milyen idönként jársz haza??nem nehéz igy a családod nélkül?
2012. jan. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
en is egyfolytaban jovok-megyek.....ez az eletem.....ha nem mehetnek meg is zavarodnek......en is dolgoztam mar nemetorszagban(stuttgart,göppingen),most ausztria(judenburg)de most mennek tovabb.....cnc maros vagyok(fémmegmunkalas)es ezt csinaltam idaig mindenhol,es ezt is szeretnem mert ehz ertek,meg jo penz van benne(tobb eve hobbyszinten bűveszkedem is,nagyon jol megy,de abbol meg sehol nem tudtam penzt keresni,nem tudom az olaszoknak mennyire van erre igenye,illetve az eletem az autok,otthon dolgoztam szerelőnel is,ertek a dologhoz,foleg a regebbi fiatokhoz(most is epitek egy 1982-es fiat 127-est........konkret elkepzelesem nincs hogy hova mennek olaszorszagba,annyi kitetelem van hogy valami nagyobb varos legyen meg annyira ne legyen messze a tengertol.....innen az osztrakoktol egy honapban max egyszer megyek haza,nekem ugyanis se macskam ,se kutyam....nekem nincs csaladom(gyerek,feleseg),osszesen egy anyam,apam meg egy öcsem van......meg nyilvan baratok,cimborak.....de én alapvetően egyszemelyes hadsereg vagyok:D.........es nektek mennyire komoly/konkret ez az olasz tema.......van kinn ismerosotok aki tud segiteni vagy teljesen egyedul kerestek mindent,illetve ti mit akartok kinn dolgozni,meg meddig stb......???
2012. febr. 1. 15:17
 5/5 anonim ***** válasza:
A szakmád elég keresett kinn, de az olaszok nem nagyon beszélnek idegen nyelven, ezért elvárják az olasz nyelvtudást. Kizárlag Észak-Olaszországban gondolkodj, ipar csak ott van, nagyjából Firenze alatt vége a lehetőségeidnek és sokkal rosszab pénzt kereshetsz. Sok szerencsét.
2012. febr. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!