Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki regisztrálva van...

Ha valaki regisztrálva van pályakezdő munkanélküli (álláskereső) ként, és munkába áll egy cégnél, kell valamilyen papírt elkérnie és elvinnie a munkaügyi központból a munkáltatónak?

Figyelt kérdés
2012. febr. 2. 20:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%

Nem.

Viszont elvileg be kell jelenteni az elhelyezkedést a munkaügyiben, még a munkábaállás előtt.

Ha ezt nem teszed meg, akkor, ha kaptál volna tőlük valami ellátást, akkor ezt visszakövetelik.

De mivel pályakezdőként nem kaptál, ezért egy másfajta, komoly szankcióval sújtanak, ha nem jelented be időben:

2 hónapig nem regisztrálhatsz újra álláskeresőként!

Hát úgy vigyázz magadra :P

2012. febr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ.

azt esetleg nem tudod, hogy valami, bármi támogatást kap-e utánam a munkáltató, mert regisztrált pályakezdő álláskeresőt alkalmaz? (akár TB, vagy bármi..)

2012. febr. 2. 21:33
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Sima Start kártya, vagy Start Bónusz kártyát kell igényelni a munkábaállás előtt, ez járulékkedvezményt ad nekik.

A Start Bónuszt 3 havi munkaügyi regisztráció után lehet kérni az adóhatóságtól, és a munkaügyi ad igazolást, hogy addig regisztrált álláskereső voltál.

Ezeket csak közvetlenül a munkábaállás előtt érdemes kiváltani, mert ahogy kiváltod, úgy elkezd lejárni, de az önéletrajzba beírhatod, hogyha jogosult vagy valamelyikre.

[link]

2012. febr. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

értem, viszont az a helyzet, hogy volt kemény két hétig munkám, be is volt jelentve, de felmondtak. így is pályakezdőnek számítok, mert még nem volt 365 nap munkavállalói jogviszonyom, viszont az már nem igaz rám, ami itt a start kártyánál van, hogy

"a tanulmányai befejezését követően első ízben létesít foglalkoztatásra irányuló jogviszonyt, vagy ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszonyt és e jogviszony létesítését megelőzően megbízási szerződés, vállalkozási szerződés alapján vagy egyéni vállalkozóként sem végzett munkát. "

2012. febr. 2. 22:04
 5/16 A kérdező kommentje:
szóval akkor most pályakezdő vagyok, de start kártyát mégsem igényelhetek? nem kapok se ellátást, se semmit, senkitől egy forintot se.
2012. febr. 2. 22:05
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt te mondhatod magadra, hogy pályakezdő vagy, de jogilag ilyen kategória nem létezik. Olyan létezik, amit te beidéztél:

"a tanulmányai befejezését követően első ízben létesít foglalkoztatásra irányuló jogviszonyt, vagy ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszonyt és e jogviszony létesítését megelőzően megbízási szerződés, vállalkozási szerződés alapján vagy egyéni vállalkozóként sem végzett munkát"


Ennek meg ugye nem felelsz meg, szóval a sima Start kártyára nem vagy jogosult.


De tovább is kéne olvasni, azért ajánlottam a figyelmedbe a Start Bónusz kártyát. Ennek a feltételei ugyanis:


"Start Bónusz kártya


Kártyára jogosultak köre:


A 2004. évi CXXIII. törvény (Pftv.) alapján Start Bónusz kártya kiváltására jogosult:


a 3 hónapig álláskeresőként folyamatosan nyilvántartott személy, vagy

az a személy, aki a gyermekgondozási segély (a továbbiakban: gyes), a gyermekgondozási díj (a továbbiakban: gyed), a gyermeknevelési támogatás (a továbbiakban: gyet), valamint az ápolási díj folyósításának megszűnését követő egy éven (365 napon) belül kíván foglalkoztatásra irányuló jogviszonyt létesíteni, vagy aki a gyermek egyéves korának betöltését követően, e gyermek után igénybe vett gyes folyósítása mellett kíván munkát vállalni, feltéve, hogy foglalkoztatásra irányuló jogviszonyban nem áll,


feltéve, hogy nem rendelkezik érvényes Start, Start Plusz vagy Start Extra kártyával."


Úgyhogy ha 3 hónapig voltál regisztrálva, akkor jogosult vagy erre. Nyomás a munkaügyihez igazolást kérni erről, azzal meg a Nemzeti Adó- és Vámhivatalhoz kiváltani a kártyát, ha már megvan a szerződés aláírásának az időpontja.

Ha meg nem volt meg a 3 hónap regisztráció, akkor ígyjárás. Akkor előbb az legyen meg.

De ha amúgy is alkalmaznak, akkor mit érdekel...?

2012. febr. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

köszi a sok választ.

én is olvastam a start bónuszt, de sajnos nem volt még meg a 3 hónap regisztrált időm, úgyhogy bukta.

engem egyébként nem érdekelne, a munkaadót érdekli ez. de ezek szerint most abszolút nem vagyok semmire jogosult ><

2012. febr. 2. 22:28
 8/16 anonim ***** válasza:
58%

Hát kártyára nem.

Voltak régen ilyen támogatott foglalkoztatási formák, azoknak, akik 1 évig voltak regisztrált álláskeresők, de az az esetedben még annyira se játszik. Mindenesetre erről a munkaügyi tud felvilágosítást adni.


De összehasonlításként, amikor én voltam munkanélküli, akkor még nem volt start bónusz, csak start plusz, meg extra. Azokhoz meg 1 év regisztráció kellett. És én a végén meg is kaptam, pont addigra, mikor ezek nélkül is kaptam munkát. :P


A start bónusz ehhez képest tök jó lenne, csak tudod, mi vele a szívás? Elárulom:


Van az egyszeri munkáltató, akinek megvan az évek óta bejáratott munkavállalói közönsége. Nem is akar másokat felvenni, mert ezeket már megszokta. Viszont a járulékkedvezmény jól jönne utánuk.


Azt mondja nekik: fijaim, én most titeket kirúglak. De no para, menjetek addig munkanélkülire, az állam fizeti 3 hónapig a béreteket, nem én. A végén meg váltsátok ki a Start Bónuszt.


Na, akkor én visszaveszlek benneteket, és máris lesz utánatok is járulékkedvezmény, nem kell ismeretleneket felvennem ugyanezért.


Ugye milyen egyszerű? És bizony a cégek már alkalmazzák is ezt.


Szóval a Startkártya a jelenlegi helyzetben csak azoknál a cégeknél előny, ahol TÉNYLEG akarnak új embereket felvenni. Mert a többi amúgy is megszerzi ezt a régi, bejáratott munkavállalóira, ha akarja. Ez van.


Bónusz az, hogy így végülis nem is vesztettél sokat :P

2012. febr. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

ezt találtam még:


Támogatás állapítható meg azon munkaadó részére, aki:


vállalja a hátrányos helyzetű álláskereső, továbbá megváltozott munkaképességű álláskereső munkaviszony keretében történő, legalább 12 hónap időtartamú foglalkoztatását,

a támogatás iránti kérelem benyújtását megelőző hat hónapban azonos vagy hasonló munkakörben foglalkoztatott munkavállaló munkaviszonyát a működésével összefüggő okból, rendes felmondással nem szüntette meg, továbbá

kötelezettséget vállal arra, hogy a munkaviszonyt a támogatás folyósításának időtartama alatt működési körében felmerülő okból, rendes felmondással nem szünteti meg, továbbá a munkaviszony közös megegyezéssel sem szűnik meg.


A támogatás szempontjából hátrányos helyzetű az a személy, aki álláskereső és:


legfeljebb alapfokú iskolai végzettséggel rendelkezik, vagy

a foglalkoztatás megkezdésekor az ötvenedik életévét betöltötte, vagy

25. életévét be nem töltött pályakezdő álláskereső, vagy

a foglalkoztatás megkezdését megelőző 16 hónap alatt legalább 12 hónapig, 25. életévét be nem töltött pályakezdő álláskeresőnek nem tekinthető személy esetében 8 hónap során 6 hónapig álláskeresőként volt nyilvántartva

2012. febr. 2. 22:40
 10/16 A kérdező kommentje:
noha nem tudom ez mikori, de ha jól értelmezem, akkor mégiscsak jár valami támogatás a munkáltatónak, csak azért ha valaki pályakezdő álláskereső és nem töltötte be a 25-öt.
2012. febr. 2. 22:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!