Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tud tenni a munkavállaló,...

Mit tud tenni a munkavállaló, ha a munkáltató nem adja és nem is fizeti ki az éves szabadságot, nem fizet táppénzt sem?

Figyelt kérdés

A bérlapon szerepel minden, mintha tökéletesen ki lennének fizetve a dolgozók, de a valóság elkeserítő. A bérlapot aláírja a munkavállaló. Túlórára sem fizet pluszt, csak normál órabért.

Bejelentett, 8 órás munkáról van szó. Bár a dolgozó munkaszerződést sem kapott.


2012. febr. 3. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Biztos, hogy bejelentett?


"nem fizet táppénzt sem?"


Csak elég nagy (többszáz alkalmazott) munkáltatók szoktak TB-kifizető helyek lenni, tehát a táppénzt nem a munkáltatódtól kéne kapnod (de hozzá kell leadni a papírt). Ha így sem kapsz táppénzt sem, én erősen utánanéznék a helyedben, hogy tényleg be vagy-e jelentve. Háziorvos szerintem meg tudja mondani érvényes-e a tb-d...

2012. febr. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, érvényes, több alkalommal voltam fogorvosnál, háziorvosnál, egyéb orvosnál, tehát biztosan be vagyok jelentve.

Egyszer "voltam" táppénzen, de csak papíron, pénzt nem kaptam senkitől (a munkatársak meg sem próbálnak táppénzre menni). Papíron minden stimmel, csak a valósággal van baj.

2012. febr. 3. 17:38
 3/4 anonim ***** válasza:

A "táppénz" első 15 munkanapja betegszabadság, azt a munkáltató fizeti teljes egészében.

A járulékadataidat meg tudod nézni ügyfélkapun keresztül.

A kérdéseddel kapcsolatban:

-közösen megpróbáltok egyezkedni a munkáltatóval

-összefognak a dolgozók és követelik a járandóságaikat

- összefognak és feljelentik a munkáltatót

mindkét esetben számíthattok arra, hogy előbb-utóbb megtorolja a munkáltató.

-tűrtök, és örültök hogy van munkahelyetek és a túlórára legalább normál munkabért fizet

2012. febr. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"A bérlapot aláírja a munkavállaló. "

Itt a gond. Az egyik ismerősöm szintén így járt. De ő megmondta, hogy nem írja alá ha nem kapja meg a pénzt. Aztán feljelentést tett.

" Bár a dolgozó munkaszerződést sem kapott."

Biztos, hogy bejelentett?


Nagyon kamunak tűnik ez a dolog. Szerintem szürkén vagy feketén dolgoztatják.

2012. febr. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!