Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért fontos a munkaszerződés?

Miért fontos a munkaszerződés?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hátrányos számomra, ha nincs munkaszerződésem? Hivatalos, 8 órás bejelentett munkáról van szó (igen, biztosan bejelentett), csak mostanában problémák merültek fel a nagyfőnök és köztem, és nem tudom, engem hogyan érint, ha nincs szerződés, vagy ez az ő problémája-e.
2012. febr. 4. 16:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Bejelentett munka szerződés nélkül? wtf?
2012. febr. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
??
2012. febr. 4. 17:02
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
A válaszadó arra akar célozni, hogy nem létezik, hogy bejelentett munkád van, ha nincs munkaszerződésed.
2012. febr. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

azt én is értem, mire akart célozni, de mivel írtam, hogy biztosan bejelentett, ezért kérdeztem vissza... (orvosnál csak kiütközött volna, ha nem vagyok bejelentve, vagy adóbevallásnál, akárhol...)

De a kérdésre tudnátok válaszolni? Mert tulajdonképpen az érdekel, hogy miért szükséges munkaszerződést aláírni.

2012. febr. 4. 17:13
 5/13 anonim ***** válasza:
59%
Mert munkaszerződéssel igazolod, hogy munkaviszonyban állsz valakivel. Ha kérdik mit mutatsz fel?
2012. febr. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ki kéri/kérheti?

Én értem, hogy visszakérdeztek, de azért tettem fel a kérdést, mert fogalmam sincs ezekről a dolgokról...

Első munkahelyem, több, mint 3 éve itt dolgozom (előtte gyakornokként), nincs összehasonlítási alapom, hogy máshol hogyan működik.

2012. febr. 4. 17:20
 7/13 anonim ***** válasza:
Bármilyen ellenőr, aki a munkahelyedre beteszi a lábát.
2012. febr. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy bejelentve, akkor a munkáltató azt tesz veled, amit akar, akár egyik napról a másikra elküld, vagy nem fizeti ki a béred, és te nem tehetsz ellene. Bármilyen jogtalanság történik, nem mehetsz munkaügyi bíróságra. Ha üzemi baleset ér, nem vagy jogosult kártérítésre, stb.

Ha kirúgnak, nem vagy jogosult munkanélküli segélyre.

Ha nyugdíjba mennél, ott a ledolgozott évek számítanak, és ha nem voltál bejelentve, akkor abban az időszakban hivatalosan nem dolgoztál. Természetesen nyugdíjjárulékot sem fizetett a munkahelyed utánad, így sokkal kevesebb nyugdíjra számíthatsz.

2012. febr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de be vagyok jelentve, a kérdésem a munkaszerződésre vonatkozik. Azt tudom, mik a következményei, ha feketén dolgozom. Azt nem tudom, mi történik munkaszerződés nélkül... (mert ugye ezt nem tanítják, s mivel ez az első helyem, nem tapasztaltam meg, milyen egy normális munkahelyen)

A kettő nem üti egymást (mármint a bejelentés és a munkaszerződés hiánya).

2012. febr. 4. 20:11
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálam kiderült, hogy van munkaszerződésem, de nem vagyok bejelentve... Ebben az esetben mi a teendő?
2012. febr. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!