Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozott idejű munkaszerződé...

Határozott idejű munkaszerződést meg lehet szakítani bizonyos időre? (Pl. Külföldi út, többhónapos nyelvtanulás, vagy gyerekszülés, esetleg betegség miatt)

Figyelt kérdés

Valakinek valamilyen tapasztalata van?

Köszi előre is!


2011. dec. 7. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Fizetés nélküli szabadságot tudsz rá kivenni, ha a főnököd engedi. Vele kell megbeszélni. Betegség esetén ugyanúgy jár a táppénz, szülni is ugyanúgy mehetsz, mintha határozatlan szerződéssel lennél, azzal a különbséggel, hogy ha közben lejár a szerződésed időtartama, nem kötelesek hosszabbítani. Munkahelytől, pozíciótól, főnöktől, a kettőtök viszonyán múlik, hogy visszavesznek-e.
2011. dec. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Persze. Kérhetsz fizetés nélküli szabadságot. Van, amire köteles adni a munkáltató, van, amit a törvény a saját belátására bízik. Például saját ház építésére, szülésre stb. köteles, míg külföldi nyaralás miatt, nyelvtanulás miatt nem.

Munka Törvénykönyve 138., 138/A., 139. 140. §-ai.

2011. dec. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
En kulfoldre mentem ferjhez.Feltem feladni az otthoni jo munkamat,gondoltam biztos ami biztos,kivettem fel ev fizetetlen szabit.(azt hiszem ez a maximum).Fel ev mulva pedig mar a ferjemmel mentem vissza alairni a munkaido lejartat igazolo papirt.Tehat jol dontottem.
2011. dec. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fizetés nélküli szabadságban nincs maximum. Annyit ad a munkáltató, amennyit akar, akár éveket is. Csak azoknál van szabályozva az időintervallum, amelyeket kötelező megadnia a munkáltatónak a dolgozó kérése esetén.

Ilyen a saját lakás építése miatti, vagy a gyermek születése esetén, ápolás esetén, stb.

2011. dec. 15. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!