Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidős vagyok és szeretnék...

Wesi kérdése:

Próbaidős vagyok és szeretnék felmondani azonnali hatállyal. Azonban azt nem tudom, hogy ez esetben jogosult lehetek e az önkormányzatnál bérpótló juttatásra?

Figyelt kérdés
2012. febr. 7. 18:51
 1/7 anonim válasza:
Ha felmondasz nem. Csak, ha a munkáltatód aláírja, h közös megegyezéssel elengednek.
2012. febr. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A bérpótló juttatásnál nincs szerepe annak, hogy milyen módon szűnt meg a munkaviszonyod.

Szociális és vagyoni helyzeted alapján rászorultnak kell lenned, az elbírálást megelőző évben kell lennie 30 nap munkaviszonyodnak és vagy álláskeresési járadékban részesültél és annak a folyósítása lejárt, vagy legalább egy éve regisztrált álláskereső vagy. A szociális törvényben megtalálod mindezt.

Álláskeresési járadékot akkor kaphatsz, ha a megelőző 3 évben volt legalább 360 nap munkaviszonyod (vállalkozói jogviszonyod)

Tavaly még kizáró ok volt ha te mondtál fel, idén már nem. Ennek a törvénynek nem jut eszembe a teljesen pontos neve, de rákereshetsz úgy, hogy "munkanélküliek ellátásáról" szóló törvény.

2012. febr. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2 eltérő választ kaptam. Melyik a helyes?
2012. febr. 7. 19:39
 4/7 anonim válasza:
Önkormányzatnál dolgozom,én ezt olvastam. Rászorultsági alapon jár, de mivel a Te hibád, h nem lesz munkád, nem fog járni. Ugyanis felmondasz..v, ha fegyelmivel elküldenek. E két esetben. Kivéve akkor, ha egyik nap felmondasz, másik nap kezdesz az új helyen. Januárban olvasgattam ezeket épp, mert terveim közt szerepelt felmondani.
2012. febr. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy álláskeresési járadéknál soha nem volt kizáró ok, ha te mondtál fel.


Egyszerűen akkor 2 (vagy 3?) hónapig nem kapod meg az ellátást, csak utána. Az a "pihenőidő". Ha kibírod addig, akkor hajrá. Ha anélkül addig éhenhalsz, akkor meg ne.

2012. febr. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az álláskeresési járadéknál tudom hogy így működik, csak bérpótlót nem tudom. Semmiképp nem tudok maradni a mostani munkahelyemen, próbálnak rám kenni valamit amihez semmi közöm mondván, hogy kezdő vagyok, a főnök meg engem okol mindenért. Sikerült elüldöznie! Folyamatosan próbálok munkahelyet keresni, csak kevés a tapasztalatom, sehol nem szeretik a kezdőket.
2012. febr. 7. 21:47
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az álláskeresési járadéknál csak így működött.

Most már nincs benne a járadék folyósítás 90 napos moratóriuma ha te mondasz fel, vagy rendkívüli felmondással küldenek el.

Keresd meg a törvényt a complex jogtárban: 1991. évi IV. törvény - a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról. Valamint megnézheted az aktuális szabályozás kivonatát a munkaügyi hivatalok hivatalos honlapján: www.munka.hu - álláskeresőknek rész.

A foglalkoztatást helyettesítő támogatásnál csak akkor szüntethetik meg a támogatás folyósítását munkavállalói felmondás, vagy munkáltatói rendkívüli felmondás esetében ha a közmunkaszerződésedet mondod így fel. Más munkaviszonyra nem vonatkozik. Olvasd el a törvényt: 1993. évi III. törvény - a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról.


Amúgy jogosult vagy egyáltalán a bérpótlóra?

Ha most megszűnik a munkaviszonyod kapsz álláskeresési járadékot, vagy az elmúlt 2 évben voltál legalább 1 évig regisztrált álláskereső?

2012. febr. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!