Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogilag és morálisan milyen...

Jogilag és morálisan milyen dolog e-mailben felmondani a cégnél?

Figyelt kérdés

Amikorra a felmondásomat tervezem egy távoli országban leszek, csak a mobilhívás vagy az e-mail marad. Nagyon kellemetlen lenne egy szakadozó vonalnál felmondani, akkor már jobb az e-mail.

Mindenképpen küldjek-e be valakit a céghez a felmondó levelemmel vagy bízzak bennük hogy majd visszadátumozzuk ha hazaértem? Jogilag ér e vmit az e-mail?


2011. nov. 3. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Elvileg működik az e-mailes felmondás (láttam már példát rá). De: nem lenne emberibb megoldás addig megtenni, amíg itthon vagy?
2011. nov. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem azert akarja igy a kerdezo, mert esetleg meg 1-2 hettel tobb a szabi (es a fizetes)


Vagy: eloszor biztosra akar menni, hogy a tavoli orszagban megkapja a munkahelyet


Nem tudom, jogilag er-e valamit vagy sem e-mailban felmondani, de az tuti, hogy, ha nem jelenik meg a munkahelyen par napig, akkor egy ido utan ugyis kirugjak. Igaz, a kirugas utan nem jo referenciat kerni a regi helyrol :)

2011. nov. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kerdezo: manapsag mar nincsenek szakadozo telefonvonalak, kiveve, ha valami del-nigeriai szavannaba vagy hasonlo orszagba utazol. A fejlett orszagokbol Magyarorszagra telefonalni olcsobb es jobb minosegu, mintha Budapestrol hivnad fel a Szegeden lako ismerosodet. Fejlett orszagokon ertem Europa, Ausztralia, Eszak-Amerikai orszagok es Japan, Hongkong (ami Kina resze ugyan politikailag, de gyakorlatilag mintegy kulon szabalyok elnek ott).

Hasznalj Google Voice-t vagy Skype-ot (a Google olcsobb es ugyanolyan minosegu, es ingyen ad visszahivhato telefonszamot is. A Skype-nel a szamert fizetned kell) Ha "okostelefon"-od van, akkor a lehetosegek tovabb bovulnek, fuggoen attol, hogy milyen telefonod van (Iphone, Android stb)

2011. nov. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak a személyes vagy a postai út a hivatalos, e-mail, telefon nem! Azt le is tagadhatják...
2011. nov. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!