Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkahelyekre nem kell...

Milyen munkahelyekre nem kell végzettség?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, van érettségim, jelenleg OKJ-re járok, heti egyszer. A szüleimmel élek, munkát keresek, hogy tudjak félretenni. Milyen munkahelyekre nem kell semmilyen végzettség? Drogériák, cukrászdák? Ha jól tudom, már vendéglátó egységekbe és ruhaüzletekbe is kell valami szakképesítés, nem? Köszi előre is!
2012. febr. 9. 18:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Cukrászdát,drogériát felejtsd el..Oda elvárnak képesítéseket és gyakorlatot.

Ahová nem kell semmi végzettség azok a gyári munkák.

2012. febr. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
profession.hu, cvonline.hu - rengeteg olyan állás van, ahová elég az érettségi+nyelvtudás.
2012. febr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

A gyári-sori munkát is felejtsd el.Pár éven belül idegroncs lennél és pszichiátrián kezelnének , rámenne az egészséged meg minden egyéb.Lehet menni gyárba dolgozni ja...de mérnöknek és nem a sorra.


A gyári-sori munkánál még a tesco is jobb.Kérdezgesd meg az ismerőseidet , barátaidat hátha be tudnának szerezni valahova.

2012. febr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
A helyedben elsősorban irodavezetői meg call centeres melókat keresnék, de ezekre a helyekre általában kérnek nyelvtudást is. Ha ilyet nem találsz, akkor a Tesco szerintem is jó ötlet, de pubokba, sörözőkbe is szoktak keresni pultoslányokat csak érettségivel, ill. éttermekbe mosogatónak, kis szerencsével kisegítő pincérnek is felvehetnek. A cukrászda felejtős, kivéve nyáron a fagyispult. Ha csak heti egyszer van oktatásod, akkor lehet, hogy egy "normális" állást is meg tudnál pályázni a közigazgatásban (kozigallas.gov.hu).
2012. febr. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egyébként nem vagyok buta, szóval nem évekre tervezek, csak amíg megszerzem a szakmám :) Bár arra szeretnék majd ráépülést fősulin vagy valami, de ha meg lesz az OKJ, lesz már szakképesítésem, szóval előrébb tudok lépni. Angol nyelvből jó vagyok, van nyelvvizsgám, emelt szintű érettségim... talán korrepetálnom kellene általános- és középiskolásokat. Egyik ismerősöm dolgozott egy évet a Tescoban, azt mondja, nagyon alja munka, rosszul bánnak ott az emberekkel, nem ajánlja senkinek, csak végső megoldásként, szóval azt annyira nem erőltetném. A honlapot pedig megnézem, köszi! :)
2012. febr. 9. 19:03
 6/12 A kérdező kommentje:
Irodavezetői meló? Oda elég érettségi, nyelvtudás? Mit foglal az magába, hogy ennyire kevés a követelmény?
2012. febr. 9. 19:04
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Az irodavezetői munkát kb. úgy képzeld el, mint egy titkárnői munkát, csak egy teljes cégnek, pl. faxokat, leveleket továbbítani a tagoknak, üzeneteket átvenni és tényleg ügyes-bajos dolgokat intézni, akár találkozókat szervezni, a telefonokat felvenni. Munkahelyfüggő szerintem, hogy pontosan mivel jár, az egyik ismrősöm az egyik parlamenti párt irodavezetője volt és neki pl. a reklámanyagok átvétele, a taggyűlésekre szóló meghívók kiküldése, illetve a választások idején a központtal és a jelöltekkel való kapcsolattartás is a feladata volt. Kb., mint egy titkárnő, csak 1 ember munkája helyett 25 emberét fogta össze. Egyébként ha nyelveket beszélsz, akkor talán érdemes lenne nyelviskolában irodavezetői munkát keresned, itt például a tanfolyamra jelentkező hallgatók eligazítása (melyik terem, melyik tanár, melyik tankönyv, befizette- e a pénzt, stb), fénymásolás, a tanárok munkájának segítése, telefonok felvétele a fő feladatkör, de cserébe kedvezménnyel vagy ingyen vehetsz részt nyelvi kurzusokon. A korrepetálást is jó ötletnek tartom, de az ugye nem bejelentett és nem rendszeres jövedelem, amivel nem mennek az éveid (na nem mintha lenne nyugdíj, mire elérjük azt a kort :) - 28N). Vagy az OKJ-nek megfelelő területen nem tudsz esetleg gyakornokként elhelyezkedni? Kevesebb pénz, amíg tanulsz, de lehet fizetnék a sulid és/vagy több pénzt és biztos állást kapnál, amikor végzel.
2012. febr. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Nyelviskolás irodavezetés egész jó ötletnek tűnik, meg a gyakorlatos is! Köszönöm még egyszer, utána járok!
2012. febr. 9. 19:30
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Én érettségivel+nyelvtudással vagyok helpdeskes (call centeres) munkatárs Pesten. Nem egy változatos munka, de nem is olyan rossz, és ezek a multik nagyon jól fizetnek (legalábbis számomra a nettó 150+cafeteria kezdőfizu ennyi végzettséggel tök jó :D).


Én az Unisys-nél dolgozom, de elég sok ilyen munka van, érdemes az ügyfélszolis munkákat figyelni.

2012. febr. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hú, ez jól hangzik, köszi! :)
2012. febr. 9. 19:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!