Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vidéken (Észak-Magyarország)...

Vidéken (Észak-Magyarország) miért lehetetlen munkát találni, végzettség nélkül?

Figyelt kérdés
2012. jan. 31. 09:28
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Végzettség nélkül munkát találni máshol is majdnem lehetetlen. A mai gazdasági szerkezet olyan, amelyben képzetlen munkaerőnek rendkívül kis mértékben van helye. Aztán: mit lehet kezdeni egy 4-5 osztályt végzett félanalfabétával, aki az - esetlegesen felajánlott - nehéz testi munkát "önérzetesen" visszautasítja?!!
2012. jan. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetetlen. Arról van szó, amit az előző válaszadó írt: a "végzettségnek" megfelelő, ámde büdös (nehéz, fárasztó) munkát általában nem vállalják el azok, akik erre panaszkodnak. Vagy egyszerűen megbízhatatlansága miatt nem alkalmazzák sehol, mert valljuk be, az alacsony végzettségűek között sok olyan is van.
2012. jan. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 tetris ***** válasza:
100%
Régen, még a szocializmusban a képzetlen munkaerőt segédmunkásnak hívták. Ők végezték a legnehezebb fizikai munkákat általában. Ma már minden gépesítve van, ami nehéz fizikai munka, így a segédmunkások többnyire feleslegessé váltak. Talán meg lehetne próbáln kőműves kisiparos mellett elhelyezkedni segédmunkásként. Egyéb lehetőség nemigen adódik, hiszen ma már több diplomával se egyszerű elhelyezkedni.
2012. jan. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
70%

Én is itt élek, és érdekes módon aki nagyon akar munkát találni, az bizony talál. Nyilván aki lusta dolgozni, annak "nincs munkalehetőség"...

Ha én, egyetemista létemre el tudok menni egy gyárba szalagmunkára vagy sepregetni, meg el tudok menni a szakadó esőben szórólapot hordani, akkor egy 8 általánost végzett ember ne pattogjon, hogy "Jaj ezt nem vállalom el mert én 70 ezer ft-ért nem fogok ennyit dolgozni" meg aztán: "dolgoznék én, csak nem mindegy hogy mit" típusú válaszokat ne adjon.

Nagymamám mindig azt mondja: nem a munka után kell menni, hanem elé. El kell vállalni mindent, és még egy dolog: meg kell magát becsülnie az embernek és helytállni.

2012. jan. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Te diák vagy. Diákoknak könnyebb munkát találni. Manapság többen keresnek diákokat, mert olcsóbban kijönnek.
2012. jan. 31. 14:21
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Én is most újra tanulok, ezelőtt munkát kerestem kb. egy évig (soha többet olyan rossz évet!). Valóban könnyebb iskolaszövetkezeten keresztül munkát vállalni itt Borsodban!
2012. jan. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
67%

ma 14:18 vagyok.

Természetes, aki mondjuk egy elzárt falucskában lakik, Aggtelek vagy Baktakék környékén, ahová ritkán járnak buszok, nyilván nehezebb. De azért Miskolc-Szerencs-Kazincbarcika-Tiszaújváros körzetében hogy valaki ne találjon munkát, ahhoz művészet kell. Jabil, Bosch, Samnina stb stb. Ezekben a gyárakban szinte mindig van felvétel. És nem diákként, hanem rendes dolgozóként...

2012. jan. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%

"Jabil, Bosch, Samnina stb stb. Ezekben a gyárakban szinte mindig van felvétel. És nem diákként, hanem rendes dolgozóként..."


Azért van felvétel, mert 1,5 év az átlag ott, amennyit töltenek az emberek. Meg, v.hogy nem az értelmes embereket keresik oda a sorra, hanem azokat, akik nem kérdezősködnek a bérszámfejtős papír láttán....

2012. jan. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

8.

Aztán minden vézettség nélkül mégis milyen állást remél valaki? Nekik miért nem jó a betanított munka minimálbérért, vagy kicsivel többért?

2012. jan. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
75%

És ha másfél év az átlag akkor mi van?

Az is valami nem? Én most is azt mondom: Ha én, maholnap diplomás létemre elvállalok bármilyen büdös koszos munkát, akkor egy 8 általánost végzett ember nehogymár válogasson.

2012. febr. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!