Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tulajdonjog bejegyzés miatt...

Tulajdonjog bejegyzés miatt (hagyaték után) fizetendő ingatlan nyilvántartási díjat azon ingatlan után is nekünk kell megfizetni, amiről le lett mondva az állam javára?

Figyelt kérdés

A közjegyzőnél a hölgy a tárgyalás előtt úgy mondta, hogy ha az állam javára lemondunk valamiről, akkor az után nem kell megfizetni a 6600Ft-os összeget. Ezzel szemben a múlt héten a Földhivataltól kapott levél alapján, ezen ingatlanok után is nekünk kellene megfizetni a 6600Ft-ot.

Szóval akkor most melyik az igaz? Meg lehet oldani, hogy ne kelljen azok után is fizetnünk?


2012. febr. 12. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Eleve nem lehet csak egyvalamiről lemondani az állam javára... Vagy mindent elfogadsz, vagy semmit.

Kivéve, hogy termőföld volt. Arról volt szó?


Én úgy gondolom amúgy, hogy ilyen esetben nem nektek kéne megfizetni, hiszen azt a kérelmező fizeti, akinek a javára (vagy legalábbis érdekében) a bejegyzés történik: ebben az esetben nyilván nem ti.

2012. febr. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, termőföldről volt szó (2 db és nevetségesen pici rész lett volna a miénk - az egyik 22Ft-ot ér konkrétan :D).

A közjegyzőnél is úgy mondta a hölgy, hogy azután nem kell fizetni, szóval emiatt vagyunk meglepődve...

[link] itt azt írják, hogy: "a díjat az eljárás megindításakor annak kell megfizetnie, illetve a díj megfizetését annak kell igazolnia, aki az ingatlan-nyilvántartási eljárás lefolytatását kéri, vagy annak, aki a bejegyzés által jogot szerez. "

A "bejegyzés által jogot szerez"(jelen esetben ugye az állam) alapján én úgy gondolom, hogy nem lenne kötelező fizetnünk...

2012. febr. 12. 21:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, hogy nem kell fizetnetek.

Beszélj az ügyintézővel. Elvileg már tudod az ügyszámot meg az ügyintézőt is, nem?

Hívd fel, és kérdezd meg, hogy ez miért van most? Valószínűleg véletlenül küldött csekket nektek erről. Legalábbis én így gondolom.

2012. febr. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Felhívtam ma az ügyintézőt, mondtam neki, hogy mi a helyzet éééés jól gondoltuk, tényleg nem kell fizetni azután, ami az államnak lett ajándékozva. "Véletlenül" azt is beleszámolta... Picit vicc, hogy ha nem figyel oda az ember, és nem jár utána a dolgoknak, akkor simán lehúznak róla 13.200 Ft-ot pluszban a semmiért. Miután elköszöntünk, még hallottam ahogy mondja a kolleganőjének, hogy: "Hú b.zdmeg..."
2012. febr. 13. 15:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Ott is emberek dolgoznak, előfordul tévedés. :) De látod, nem volt gond.

Ha kifizetted volna, persze akkor is vissza tudtátok volna igényelni, de azért egyszerűbb így, hogy még időben észrevettétek. :)

2012. febr. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!