Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ilyen kevés a fizetés a...

Miért ilyen kevés a fizetés a legtöbb helyen Magyarországon? Nem a képviselőkre gondoltam.

Figyelt kérdés
Nem tudnak többet adni a cégek, vagy nem akarnak? Mert szerintem nem akarnak, hiszen úgyis lesz valaki, aki annyiért is elvállalja, amennyit adnak. De ez csak az én véleményem, ti hogy látjátok?
2012. febr. 14. 11:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Jól látod, így működik a piacgazdaság.
2012. febr. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
De akkor a piacgazdaság is sz@r, mint gazdasági mechanizmus. Legalábbis itt.
2012. febr. 14. 11:47
 3/26 anonim ***** válasza:
56%
Miért mégis hogy kellene csinálni?
2012. febr. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Így van. De attól még, hogy xar, nincs más.
2012. febr. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Valahogy rá lehetne őket kényszeríteni arra, hogy adjanak többet?
2012. febr. 14. 11:51
 6/26 A kérdező kommentje:
Mert Pl. Dániában többet adnak, azok hogy érték ezt el?
2012. febr. 14. 11:52
 7/26 anonim ***** válasza:
96%

Úgy látom te is képben vagy :D Képzeled míg más országok azzal lettek versenyképesek világviszonylatban (vagy legalább európaiban), hogy nagyon sok hazai nagyvállalatuk van, ez egyébként az oktatás színvonalából következik.


Mi magyarok pedig az olcsó munkaerővel vonzzuk ide a külföldi multikat.


Szerinted miért éri meg egy külföldi cégnek Magyarországra jönni?


Nem azért jönnek, mert megsajnálták szegény magyarokat....., hanem mert így éri meg nekik.


Egyre több cég megy át Magyarországról Koreába, Kínába, Malaysiába mert ott még olcsóbb a munkaerő.


Hogyha nem tetszik ami itthon van akkor menj ki külföldre! Tessék! Lehet menni!


Már Gyurcsány is megmondta

http://www.youtube.com/watch?v=-tEXu8roJEQ

2012. febr. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Egyelőre nem akarok elmenni.


De azt azért nem hiszem, hogy Koreában, meg Kínában is ilyen színvonalú munkaerőt kapnak. Lehet, hogy olcsóbb, de szerintem sokkal több selejtet is csinálnak.

2012. febr. 14. 12:13
 9/26 A kérdező kommentje:

"hogy nagyon sok hazai nagyvállalatuk van, ez egyébként az oktatás színvonalából következik. "


Oké, de nálunk a hazai vállalat sem akar normális fizetést adni.

2012. febr. 14. 12:14
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom neked ha Ázsiát nézzük akkor az itthoni műszaki diplomás értelmiségnek a tudása kis miska hozzájuk képest.


Persze nincs ez így jól, de ez van.....


Én pályakezdő vagyok és én sem szeretnék külföldre menni, hisz nem ezért tanultam. Talán pár év gyakorlattal és normális angol nyelvtudással megpróbálom.

2012. febr. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!