Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Feljelenthetem a céget?

Feljelenthetem a céget?

Figyelt kérdés
Volt állásom,de minimálbért kaptam,jelentkeztem egy állásra,dupla annyiért. Megbeszéltük,hogy kedden kezdek( júni.2.) és felmondtam rendkívülivel az eddigi helyemen. Most kiderült,valószínű semmi sem lesz az új munkából,mégsem kellenek emberek. Mit csináljak?Munkanélkülit 3 hónapig nem kapok. Létezik valamilyen jogorvoslat a cég ellen?
2009. jún. 5. 10:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, ha nincs róla semmi papírod, hogy felvesznek oda dolgozni, akkor nem tudod bizonyítani. Sajnos a szó elszáll, ne lehet bizonyítani.
2009. jún. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tehetsz.
2009. jún. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tehetsz semmit. Egy állás csak akkor biztos, ha aláírod a munkaszerződést. Amíg nincs szerződés, addig csak beszélgettetek a dologról. Ha lenne, akkor tehetnél valamít, így nem.
2009. jún. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Azért ez a dolog ennyire nem fehér és nem fekete, ugyanis tévedésben tartott a leendő munkáltató. Azonban, hogy ezt mennyire tudod bizonyítani, hogy ő nem e lehetőségét tartotta a felvételnek, hanem konkrét ígéretet tett, az már kérdéses. Valószínűleg semennyire, így nem tudsz mit tenni.


A másik dolog, hogy hogy tudtál az előző munkahelyeden rendkívülivel felmondani? Mert a rendkívüli felmondáshoz elég nyomós indok kell, márpedig az nem az, hogy te találtál jobb állást... Ebből a későbbiekben még bajod is származhat, ha a munkáltatód perre viszi a dolgot.

2009. jún. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Előző munkahelyemen határozott idejű (jelenleg egy hónapos) szerződésem volt,és hogy ne kelljen a fennmaradó 1 havi munkabéremet kifizetnem,ezért a papírokra azt írták:indokolatlan hiányzás.Nem problémáztak,az én gondom sem ez jelenleg. Két másik emberrel voltam együtt az új helyen megbeszélésen, (de ők később kezdtek volna,mint én,és jelenleg munkanélküliek) ők kaptak bejelentő lapot,amin rajta van a cég pecsétje,aláírása. Ezzel sem lehet kezdeni valamit? Ismerem a másik két embert,tehát kiállnak mellettem.
2009. jún. 5. 11:43
 6/6 anonim ***** válasza:
szerintem hagyd, nem éri meg szórakozni velük. jogorvoslatot akkor kérhetsz, ha felvettek és kirúgtak jogtalanul. de még fel sem vettek. ráadásul ugye van a három hónap próbaidő, ez alatt pedig akkor rúghatnak ki indoklás nélkül amikor akarnak.
2009. jún. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!