Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy 15 éves lány kb. mekkora...

Egy 15 éves lány kb. mekkora órabért kap ha egy cukrászdában pincérként dolgozik nyári munkaként?

Figyelt kérdés
2012. febr. 19. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
semennyit.15 évesen nem is fognak alkalmazni.16 éves kortól lehet csak.
2012. febr. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De én úgy tudom, hogy 15 évesen is lehet, szülő írásos beleegyezésével és iskolaszüneti napokon.
2012. febr. 19. 21:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen,akkor ha művészeti munkahelyre mennél,és nem pincérnőként.
2012. febr. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Csak 16 éves korodtól mehetsz dolgozni diákmunkába. Hamarabb semmiféleképp nem.
2012. febr. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Kérdező, neked van igazad :)

A Mt. 1992. évi XXII. törvény 72.§ értelmében:

(1) Munkaviszonyt munkavállalóként az létesíthet, aki tizenhatodik életévét betöltötte.

.....

(4) Munkaviszonyt létesíthet – az (1) bekezdéstől eltérően – a tizenötödik életévét betöltött, általános iskolában, szakiskolában, középiskolában nappali rendszerű képzés keretében tanulmányokat folytató tanuló az iskolai szünet alatt.


Én mikor veled egyidős voltam, szintén cukrászdában szerettem volna mindenképp dolgozni. Ki is néztem egyet, és bementem azzal, hogy úgy hallottam embert keresnek. Mikor azt kaptam válaszul, hogy túl fiatal vagyok, a főnök elé csaptam a törvény kinyomtatott változatát (mivel készültem erre, a táskámban volt), hogy én igenis foglalkoztatható vagyok.

Tetszett nekik az önbizalmam, úgyhogy a felvettek :)

2013. márc. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!