Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Invest Trade kft-ről van...

Invest Trade kft-ről van valami információtok? Melyik német városokban dolgoztat?

Figyelt kérdés
Némnetországba visz ki embereket húsipari munkára. Arra lennék kíváncsi hogy a cég megbízható e?

2012. febr. 21. 11:23
1 2
 1/12 anonim válasza:
szüleiim velük készülnek kimenni dolgozni, te már voltál tájékoztatón? több falubelink van már ott, megbyzhatónak tűnnnek, dolgozni kell az tény.
2012. febr. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Csütörtökön kell mennem a tájékoztatóra, csak 150 km oda meg 150 km vissza is az út, ezért gondoltam előtte rákérdezek hogy érdemes e egyáltalán elmenni. Elvileg én szerződést megyek csak írni, mert az önéletrajz alapján azt mondták hogy felvesznek. Nekem azért lenne fontos hogy milyen városokban dolgoztatnak, mert észak Németországba él a családom és mi is oda akarunk költözni, örülnék ha sikerülne :)
2012. febr. 21. 13:01
 3/12 anonim válasza:

Én elég megbízható forrásnak számítok, mert apukám ettől a cégtől ment ki dolgozni, és 12 éve kint van Németországban. :)

Amit tudni kell: pénzt fognak elkérni, mivel valahogy ki kell hogy utaztassanak. Ebben nem vagyok biztos, de talán megoldható, hogy az első fizuból vonják le, ha nem tudsz fizetni. de ez nem biztos info!!!! Ami biztos, hogy szállást biztosítanak. Amiben minden van, viszont lehet hogy lesznek szobatársak. Bár ha valaki párban megy ki, azok kapnak külön saját szobát a házon belül. de semmit nem kell érte fizetni, tehát csak az ennivalóra kell kint költened. A cég az elmúlt 12 évben minden egyes hónapban időben, pontosan kifizet mindenkit!!!! Soha nem volt ezzel baj. A kezdő fizetés 33 euro/nap. plusz az itthoni minimálbér. A munkaruháért, védelmirukákért, késekért neked kell fizetned, de ezt is fizuból vonják az elején...hogy részletben vagy rögtön az első fizetésből azt nem tudom. A munka nehéz! folyamatos műszak van, délelőtt és délután. Rengeteg akaraterő és kitartás kell hozzá. Általában a fiatalok adják fel már az elején, mivel rengeteg csukló fájdalommal, gyulladással, duzzadással jár amég meg nem szokod a munkát. ezért gyulladácsökkentő krém, és gyógyszer, fájdalomcsillapító esetleg csukló szorító legyen!!! Apukám és még sok más kinti dolgozó a flektor porra esküszik. meleg ruha! nagyon fontos a munka ruha alá... viszont póló csak fehér lehet pl. Ruhából nem érdemes sokat vinni, mivel lényegében általában 7 napból 6 nap meló. Viszont kell vinni ágyneműgarnitúrát pl. :) jó ha viszel tányért evőeszközt poharat bögrét stb, mert ilyenek mindenkinek saját va a konyhában. plusz ami a mindennapi főzőcskéhez kell, de ezt elég apránként kivinni ha már látod h kint is maradsz. Városok....pl: Sögel, Norberger, Molberger... hirtelen ezek jutottak eszembe.

Szeretnek kikezdeni új embereket a munkások, szóval lelkileg is fel kell készülni. Nem szabad senkivel közvetlen viszonyba kerülni, mert sok a talpnyaló, és olyan infok amiket nem szeretnél visszajuthat a főnökséghez...tehát pl nyilvánosan nem szidjuk a főnökséget :D Ha bármi érdekel még írj, ha biztos választ tudok adni,akkor írok neked :)

Összegezve, kitartás kell, de megéri...

2012. febr. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Most egyik ismerős aki szintén Németországban dolgozik azt mondta hogy azzal gond lehet hogy nem a szállón akarok lakni. Ez valóban így van? Illetve azt hogy melyik városba kerülök meg lehet beszélni vagy épp ahova tesznek?
2012. febr. 22. 09:53
 5/12 anonim válasza:
nagyon nagyon kköszi a sok infot!!!! Aranyos vagy hogy leírtad,nagy segítség! Apukám ma volt aláírni a papírt! elvielg jövő héten szólnak mikor kezdheti intétzni ,az erkölcsit stb.... lehet lesznek majd kérdéseim, köszönöm előre is. Annyi még hogy apukád melyik városban van? Ő már gondolom megszokta, még marad kint egy ideig? Mennyi időnként jár haza? és hová való? köszönöm
2012. febr. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Nagyon szivesen :)

Apa sögelben van, általában azt szereti mindenki a legjobban. Viszont nem te választod meg, hogy hová mész, mivel úgy szokott lenni, hogy először morbergenbe visznek 2 hétre betanulni. Utánna átkérheted magad máshová, amiben tudnak a kinti magyar ügyintézők segíteni abban segítenek is. nem éri meg magadnak bérelni lakást, mert eléggé húzós árakon vannak. Ha magadnak bérled akkor lehet, hogy nem nagyon tudsz pénzt összerakni, főleg a kezdő fizu mellett. Szerintem nagy segítség, hogy ők állják. És ha nem dohányzol, nem szoktál inni, stb stb...és látják h normális vagy akkor lehet kérni h pl nem dohányzók, nem balhésok és nem ivósok közé szeretnél kerülni. Sok minden változott már az évek alatt, ezért azt, hogy tolerálják-e, hogy te mégis más albérletet választanál, azt egyrészt Miskolcon kell megkérdezni, másrészt ha már kint vagy, és tényleg nem jön be a szállás, akkor a kintiektől kell segítséget kérni ebben, illetve véleményt hogy lehet e máshová menni...

Mi miskolctól lakunk kb 15 km-re, innen jár apa, ő már régóta nem a busszal, hanem saját kocsival, sokan járnak így, mert ha van legalább 2 utasa akkor már szinte az ő utja ingyen van :) persze viszi a km-eket a kocsiba, meg hosszú végig vezetni az utat, de meg lehet szokni. És igen (sajnos) még nem jön haza egy darabig. Egyébként általában 3 havonta járnak haza 2 hétre, de van amikor nyáron úgynevezett kivárásra jönnek, ilyenkor 1-2 hónapot itthon töltenek. :) Annyi, hogy tudom hogy még messze van, de a Karácsonyra rá kell startolni, mert sajnos volt már rá példa hogy apa nélkül Karácsonyoztunk.

2012. febr. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi az infót, tényleg sokat segített. :)
2012. febr. 23. 11:27
 8/12 anonim válasza:
Nagyon szivesen :) Remélem minden okés lesz, egy jó nagy kalappal nektek :)
2012. febr. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Képzeljétek miután apukám volt tájékoztatón, hívták a héten hogy mégsem fér bele most :((( nagyon de nagyon el vannak keseredve!!! Minden pénzüket erre tették fel,hogy el tudjon oda is menni és nem.... Mi lehet a baj?? Nem idős...fizikailag egészségileg rendben,menne kézzel lábbl dolgzni!!! :(((

pedig tudjuk hogy mennek ki most is folyamatosan a faluból is,nem értjük akkor ő miért nem mehet?

2012. febr. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Micssodaa válasza:
Sziasztok , hát én annyit fűznék hozzá, hogy a meló tényleg nehéz. A kezek tutira fognak fájni zsibbadni. A cégnek kötelessége haza utaztatni szóval senkit nem hagyhatnak csak úgy ott Németben persze semmi sincs ingyen. Én Molbergenben voltam 1.5 hónapot ott szerettem lenni pedig kemény volt a meló "még addig nem dolgoztam húsiparban" de bele lehet tanulni. Molbergenben a szállással sem volt gond, de amikor átkerültem Sögelbe hát ott pf.. nagyon galád egy szállás volt lepukkant koszosz egy ház volt kb 20-an voltunk az épületben. Az üzemben hatalmas a tolakodás lökdösődés hisz a 4órás közök között csak 30 perc szünet van ami szinte arra elég hogy elgyere a szalag mellől elmosd a felszerelésed és fel kullogj a szűk csigalépcsőn a kantinba. Úgy beszélnek az emberrel mint a kutyával. Az utolsó havi béremért szinte úgy kellet könyörögni hogy adják ide. Össze számoltam minden le vonást költséget , hogy kb mennyi bért fogok utoljára kapni tőlük és persze hogy nem annyit kaptam, pedig direkt többet számoltam és 80 ezer forinttal kaptam kevesebbet aztán már hiába hívtam őket úgy is az van amit ők mondanak . Bér lapot egyszer sem láttam " vajon miért?". Nekem ez a véleményem sajnos a cégről. A régebbi ott dolgozók közül is sokan mondják hogy a fizetésre nagyon oda kell figyelni hisz szívesen á vágják az emberkéket volt aki többször is 300 euróval kevesebbet kapott és úgy kellet cirkuszolni érte neki. Nekem nem jött be . Sok sikert mindenkinek aki neki vág és Sok kitartást és élest kést mindenkinek.
2012. jún. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!