Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak egy kérdés! Miért ilyenek...

Csak egy kérdés! Miért ilyenek az emberek?

Figyelt kérdés

Bármilyen szakmáról is legyen szó,jelen esetben kézápoló,miért ennyire..negatívok,rosszindulatúak az emberek,hogy a szakmát kezdőket annyira fúrják?"jaaa,te kezdő vagy?Hát én ezt 1óra allatt megcsinálom!haha"

Elszomorító az ilyen!Ő már elfelejtette hogy ő sem a szakma tudásával született?

Igaz ez minden szakmára!De vajon miért ilyenek az emberek?



2012. febr. 23. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Féltik a munkájukat.
2012. febr. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%

előbb magatokba kellene nézni és elgondolkodni, hogy az aki elvégezte az OKJ-s képzést, és továbbképzéseket mennyi pénzt ölt bele a tudásba, nem keveset, ő nem fogja ezt a tudást ingyen továbbadni, meg ha van pénze a drága "otthon barmolni valónak, kontármunkákra, annak aki otthon akarja csinálni a saját körmét, hát gratulálni tudok neki, mert kidob rá 20-30 ezer ft-ot és akkor még ott tart hogy talán sikerül neki.

annyi pénzből meg 5-7 műkörmöt megcsinált volna neki a körmös és akkor nincs kidobva az ablakon a pénz.

18 év alatti pincsik kíméljenek a hülyeségeikkel.


24/F

2012. febr. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves "nagy öreg" 24 éves:) .....kérlek legközelebb kicsit pontosabban olvasd el a kérdést!:) .... nem "kontárokról" beszélek!

De te is aztán hudekivagy magaddal!Gratulálok!Az ilyen emberek emelik a társadalom szintjét!:)

Te is erősen beletartozol ebbe a "kedves" kis táborba!Mond már drága....miért vagy olyan ellenséges?:) a pontos válasz érdekében leírom..szakmabeliekről van szó!

2012. febr. 23. 19:36
 4/6 anonim ***** válasza:
25%

ne hari de a szakmát kezdők, röviden tanfolyamot kezdők nem fognak ide kérdéseket írogatni, mit merre hogy csináljon, mert megfogják neki tanítani

csak azok akik játszadozni akarnak maguknak azok biztos nem kezdik el a szakmát, aki tanfolyamot kezdett és elején is van, ő tuti nem fog itt kérdezősködni, mert kap tankönyveket, stb.-t

2012. febr. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Őszintén?


Az emberek szeretik magukat jobbnak, többnek hinni ennyi.

Örül a pici májuk, ha valamiben kitűnnek az átlag közül ezért lehet hogy néha egyesek - akik nem bírják visszatartani ezt az egyébként szerintem szinte mindenkinél meglevő örömtudatot hogy jobb vagyok- visszatetsző megjegyzéseket tesznek.


Nekem is volt nyári gyakorlatom ahol egy illető, aki akkor tutorom volt, de mindketten tudtuk jól, hogy tanulmányaim miatt éveken belül ha találkozunk akkor a ranglétrán alattam fog elhelyezkedni.

Volt pár csípős beszólása az valamelyik nap. Sőt egy durvát nyilvánosan mások előtt is elejtett - a munkatársai is mondták később, hogy az azért durva volt.

Aztán amikor négyszemközt újból belémkötött valaminél hogy akkor én most mégis az akar lenni ami ilyen hozzáállással? közöltem vele, hogy igen, én az akarok lenni és én elismerem az ő munkáját teljes mértékben. viszont ő 40 éve csinálja ezt, én pedig 5 napja és ne várja el, hogy olyan tempóban csinálom majd mint ő.


ezután tök normálisan viselkedett. egyébként meg tényleg sok mindent el lehetett tőle tanulni...

2012. febr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én szakmában az ellenszenv oka az, hogy katasztrofálisan elrontották a képzést. Jelen esetben én gyógyszerész vagyok, ált. 2. v. 3 gyógyszertári szakasszisztens munkáját kellene felügyelnem. "Régen", tehát 4-5 évvel ezelőtt ezzel nem is volt semmi bajom: nekik érettségi után 2 évet kellett napi 7-8 órában tanulniuk, mellette patikában dolgozniuk, majd még 1 évet hasonlóan kemény feltételek mellett, oktató asszisztenssel teljesíteniük, hogy megkapják a papírjukat. Nagyon szívesen segítettem bárkit, én is voltam kezdő, nem is olyan régen! Aztán bejött az OKJ és az átképzések rendszere. A hajdani két éves képzést 1 hét (!) alatt megszerezhették, és a szakasszisztensi képzés is csak fél év hétvégi suli lett.. Olyan dilettáns hülyékkel dolgoztam együtt, és kellett volna felügyelnem a munkájukat, akik azt sem tudták, hogy az Advil az fájdalomcsillapító- vagy hashajtó-e, illetve a betegnek a legnagyobb határozottsággal mondták a legnagyobb baromságokat ahelyett, hogy kérdeztek volna. Egyáltalán nem zavarta őket, hogy csak a kollégák éberségén múlt, hogy a beteg a megfelelő gyógyszert kapta, illetve úgy az sem izgatta őket, hogy nem tudtak semmit. Felelősségérzet nuku, ha segíteni próbáltak neki az emberek, hogy hol nézzen utána a hatástannak, akkor meg még ő flegmázott, hogy ő tudja jobban ... aha.


Az egyik barátnőm műkörmös. Ő arról szokott panaszkodni, hogy sok kezdő lenyomja az árakat azzal, hogy anyagáron dolgozik, miközben elcseszett munkákat ad ki a keze közül, plusz nem törekszik arra hogy szakmailag fejlődjön, vagyis nem zavarja, ha a vendégének a körme az alaptól leválik, sőt, el sem ismerik, hogy ők tehetnek róla. Elismerem, hogy ha te nem ilyen vagy, és próbálod a munkádat igényesen végezni, akkor nehéz a helyzeted, de - igaz, másik szakmában - de nekem is túlnyomórészt rossz tapasztalataim vannak. A volt munkahelyemen volt egy pozitív ellenpélda is: egy 37 éves roma nő, aki akart és tudott dolgozni. Őt zavarta, hogy nem tud semmit, igyekezett is és így elég hamar elfogadtatta magát a kollektívával. Biztos vagyok benne, hogy idővel neked is sikerülhet, de inkább személyes kapcsolatokat alakíts ki pl. továbbképzéseken, ha szereted a szakmádat, és ne fórumokon (pl. nails.hu) kérdezz.

2012. febr. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!