Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire tekinthetőek szélhámo...

Mennyire tekinthetőek szélhámosnak azok az ügynökségek, akik regisztrációs díjért cserében adnak csak munkát?

Figyelt kérdés

A hostess/modell ügynökségek képesek 1-5.000 Ft.ot is elkérni, regisztrációs díj címszó alatt. Mivel nem akarok pénzt kidobni, ezért nem éltem a "lehetőséggel". Valamelyikőtöknek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Melyik ügynökségekkel célszerű együttműködni, illetve ha valaki tud feketelistás ügynökségeket, kérem jelezze!



2012. febr. 25. 01:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Aki előre bármilyen pénzt kér, az mind szélhámos, nincs kivétel.
2012. febr. 25. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
azért vannak kivételek. Ők nyújtják neked a szolgáltatást, hogy találnak neked munkát. De jól utána kell nézni a cégnek, mert tényleg az esetek 80%a kamu. De nem mind
2012. febr. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A valódi munkaközvetítő cégek nem előre kérik a pénzt és nem a munkakeresőtől, hanem majd a cégtől ahol dolgozol, esetleg az első fizetésedből. Aki előre kér bármit, az egyértelműen szélhámos.
2012. febr. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem az összes cég. EUwork előre kéri a pénzt (plusz a munkáltató is fizet nekik), ahol először dolgoztam Angliában, a fele társaság onnan jött ki. Az összes spanyol munkatársam ilyen cégen keresztül jött ki. Őket tudom ajánlani, mert róluk tudom, hogy nem szélhámosok. A többiekről nemtudok semmit, de hallottam, hogy sokakat átvágtak. Mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy hogy akar nekivágni. Otthonról én se mertem közvetítőnek fizetni, pont ezért. De az euworköt eddig megbízhatónak ismerem, mind angliai hotelmunkáknál, vagy légiutas kísérő melóknál. És mielőtt rámfognák, hogy nekik dolgozom, vagy fizetnek azért hogy jót terjesszek róluk, nem, nem fizetnek, csak ezek a tapasztalatok amiket az ismerőseimtől hallottam, remélem segítek ezzel valakinek:)
2012. febr. 26. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: köszönöm a kommentet és a tanácsot, de mint látod az én kérdésem hostess és modell ügynökségekre vonatkozik.
2012. febr. 26. 20:38
 6/12 anonim ***** válasza:
Sajnos más közvetítőről nemtudok semmit, csak azt akartam ezzel mondani, hogy nem minden közvetítő kamu. Interneten utána lehet nézni, hogy hiteles e a cég, de a legtöbb fizetős oldal. Volt valahol egy ingyenes oldal is, de sajnos nemtalálom. Azért remélem nemfognak átverni.
2012. febr. 27. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkodj, ha egy cég meghirdet egy munkát, azt akarja, hogy jó munkaerőt találjon, nagy számu jelentkezőnél erre több az esélye. Így alapból a nagyobb publicitás az érdeke. Kivéve ha a közvetítő is alkalmasság alapján szűr. Az viszont egy cégnek sem érdeke, hogy a hirdetésüket csak fizető álláskereső láthassa. Tehát nyilvánvaló, ha valaki előre kér az álláskeresőtől pénzt, az szélhámos.
2012. márc. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Nyilvánvalóan szélhámos. Sajnos sok ilyen van.
2012. márc. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Azt gondolom, hogy azok akik itt szidják a munkaközvetítő cégeket, eszük ágában sincs dolgozniuk sehol, vagy várják, hogy a munka jelentkezzen náluk.

Én pont olyan cégtől dolgozom, ahol kellett előre fizetnem, viszont nem a munka jött hozzám, hanem én mentem érte. És már több mint fél éve dolgozom. Érdekes ugye?

2012. márc. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igazad van, de ahogy észrevettem az esetek 60%-ban sajnos csak lehúzásról van szó. Biztos, ami biztos, nem árt körbeérdeklődni, mielőtt befizetésre kerül sor.
2012. márc. 23. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!