Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldön milyen munkát...

Külföldön milyen munkát végeznek a magyarok többnyire?

Figyelt kérdés

Sokat olvasom ezen az oldalon, hogy jó páran kimentek dolgozni külföldre és sokkal jobban élnek. A kérdés az, hogy mi a munkájuk? A vendéglátásban, egészségügyben, informatika területén általában van munka az tény, de én ősszel kezdem a fősulit a BGF nemzetközi gazdálkodás szakán és nem tudom milyen esélyeim vannak. Lehet, hogy kint jobban keresnék recepciósként mint itthon a végzettségemmel, de akkor jogos a kérdés: mi értelme volt diplomát szerezni?

Válaszokat előre is köszönöm.


2012. febr. 26. 17:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem reprezentatív, de szerintem a külföldön dolgozó magyarok 90%-a kulimunkát végez, max. 10%, aki szakmában dolgozik.


A gazdasági szakmák pont nem kifejezetten hasznosak külföldi munkához.

2012. febr. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én is azt tapasztaltam, hogy a magyarok többsége kulimunkát végez és csak egy kis réteg végez olyat, ami a szakmájába vág. Én magam Angliát tudom példaként említeni, ahol sokan takarítanak, mosogatnak, stb. Amivel idekinn el lehet helyezkedni azok ezek:


- orvos, ápoló, mérnök, informatikai szakemberek.(ezekkel a szakmákkal, ha megfelelő angoltudással párosul, akkor egész hamar lehet állást találni.)


Ezen kívül a kulimunkákkal lehet elhelyezkedni, de ezek csak minimálbért fizetnek, amelyből itt sem sok mindent lehet kezdeni, annak ellenére, hogy átszámolva jól hangzik. Gyakorlatilag itt Angliában minimálbérért dolgozni annak éri meg, aki otthon sem kapott többet, tehát nincsenek nagy igényei. Aki egy kicsit is igényesebben akar élni, annak nem éri meg ennyiért kijönni. Én magam programozó vagyok, kellemesen megélek, minimálbérből nem tudnék kijönni.


A pénzügyi terület itt sem hiányszakma, a sok pénzügyest a válság hatására itt is elküldték, tehát vagy szerezz más végzettséget vagy gyere ki, de akkor ne lepődj meg, ha nem kapsz a szakmádban állást. A külföldi pénzügyi végzettségüektől elvárnak sok, a diploma után megszerezendő képesítést.

2012. febr. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt megcáfolnám, nekem nincs diplomám, és nem a szakmámban dolgozom. Takarítónak jöttem ki több mint 4 éve, most is szállodában dolgozom, de mint felső vezető (revenue manager). Szerintem csak akarás kérdése. Igaz nehéz volt, de szeretem a munkámat, a továbbképzésemet a hotel fizette. Barátnőm is velem egy időben jött ki, most étterem manager. Igaz nincs szabad ünnepnapod, és megvannak a hátrányai is, de otthon nem tudtam volna feljebb jutni. Lehet nem keresek annyit mint egy informatikus, sőtt, biztos, de nem is minimál béren vagyok, és szeretem csinálni.
2012. febr. 27. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

ma 01:42


Igen, van feljebb lépési lehetőség, de azért a többség biztos hogy nem lép tovább! Az hogy neked sikerült, az dícsérendő és gratulálok is hozzá, de sajnos a többség, aki szakma nélkül jön ki, nem tud továbblépni.

2012. febr. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
Van kinnt is elég szakmabeli, magyarokkal kulimunkát végeztetnek
2012. febr. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Van kinnt is elég szakmabeli, magyarokkal kulimunkát végeztetnek"


Ez nem feltétlen igaz, mint már fentebb is írtam. Jó nyelvtudás mellett egy ápoló, orvos, mérnök, informatikai szakember aránylag hamar talál munkát a szakmájában is. Akinek persze szakmája és/vagy nyelvtudása sincsen, annak persze hogy nem jut más a kulimunkán kívül.

2012. febr. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Azt nem értem ezzel a népbetegséggé lett külföldi munkavállalással kapcsolatban, hogy kimegy a sok szerencsétlen kulimunkára (bármi annak mondható, amihez nem szükséges valamilyen speciális tudás vagy képesség), amit kb. 35 éves koráig minden további nélkül csinálhat. Viszont mi lesz utána? Ömlik be az olcsó tettre kész, de képzetlen munkaerő ezekbe az országokba. Hogyan veszik majd fel a versenyt a fiatalokkal?


Az eredeti kérdésre válaszolva: Gazdasági végzettséggel csak úgy tudsz külföldön dolgozni, ha miután végzel, elhelyezkedsz egy multinacionális cég hazai részlegénél. Amennyiben ott jól teljesítesz, elérhetővé válik a cégen belüli külföldre helyezés.

2012. febr. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Azért megy ki a sok "szerencsétlen", mert itthon éhendöglik ugyan azzal a munkával (nyilván akinek nincs végzettsége az itthon is kulimunkát tud csak végezni..).

Csak nem mindegy, hogy azt a takarítást vagy mosogatást havi 68.000-ért vagy havi 400.000-ért csinálod. Mert itthon a havi 68.000 csak megdögleni elég, kint pedig a havi 400.000 ha luxusra nem is de lakásbérlésre + normális megélhetésre elég!

2012. febr. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
De ha akár 10 évre kulimunkázott kinnt akár minimálbérből, akkor is tud félretenni annyit hogy hazajön és vesz egy lakást, lásd Hauber Zsolt
2012. febr. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"De ha akár 10 évre kulimunkázott kinnt akár minimálbérből, akkor is tud félretenni annyit hogy hazajön és vesz egy lakást, lásd Hauber Zsolt"


Azt azért megnézném! Angliát tudom példának hozni, itt a minimálbér havi 160 órával számolva cca. 915 font és ebből a pénzből akkor lehet csak félrerakni jelentősebb összeget, ha mindent megvonsz magadtól, mindenből a legolcsóbbat veszed, nem mész sehova, csak munka-alvás kombó megy, stb, mellesleg idegenekkel kell lakj, mert a saját bérelt lakás drága a minimálbérhez képest. Véleményem szerint a normális élethez itt Angliában nem elég a minimálbér, aki pedig abból félrerak, azt megnézném hogy hogyan él, hol lakik. Volt egy régi ismerősöm, aki egy rosszhírű kerületben lakott 12 másik emberrel együtt, majd sok lemondás árán hazajött és vett belőle egy 3,5 milliós lakást, ami minden, csak nem siker, legalábbis szerintem. A normális életkörülményekhez külföldön is kell egy jó végzettség és nyelvtudás, a minimálbér itt sem elég a valóban jó megélhetésre, de akinek kicsik az igényei, annak megfelelhet.

2012. febr. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!