Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit mondjak állásinterjún, ha...

Mit mondjak állásinterjún, ha rákérdeznek, miért jelentkeztem a cég több meghirdetett pozíciójára is?

Figyelt kérdés

Ha például hirdet 5 pozíciót is, és mindegyikre beadom a pályázatom.

Ez nem túl ciki? Vagy nem nézik teljesen kétségbeesett lépésnek? És ha annak gondolják, de nem mondják ki jobb őszintének lenni, miszerint szükségem van az állásra, mindenképpen szeretnék ott dolgozni,és azért jelöltem meg mindegyiket, mert alkalmasnak érzem rá magam, és így nagyobb eséllyel "indulok"?


2012. febr. 27. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván az interjúztató nagyon jól tudja, hogy miért jelentkeztél 5 helyre: mert kell a pénz, és az ember mindent elvállal, csak legyen állása.


De ő mégsem ezt akarja majd hallani. Hangsúlyozd a válaszodban, hogy ez is a sokoldalúságodat, talpraesettségedet tükrözi, hogy több téren is helyt tudsz állni. Ez legyen a lényege, hogy lássák, felkészült vagy.

2012. febr. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mrtz mindenképpen ennél a cégnél szeretnél dolgozni :)
2012. febr. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hagy kérdezzek vissza: miért jelölted meg? Ha tudnánk a valódi válaszod akkor jó eséllyel megmondhatnánk, hogy mit mondjál.


Ha azért jelentkeztél, mert úgy érzed, bármelyik pozícióban tudnál dolgozni, akkor mondd azt.


Ha azért, mert mindenképp az a cég érdekel (pl valami olyan kütyüt gyártanak - mondjuk legot - amit imádsz kiskorod óta, és tökmindegy mit kellene melóznod imádnád, hogy a kütyük társaságában vagy), akkor mondd azt.


Ha csak kell egy meló és itt többet hirdettek - na az gáz, akkor inkább mondd valamelyiket az előző kettő közül.

2012. febr. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Érdekel a munkakör is, a cég is, meg is felelek. De mivel többet jelöltem, kicsit úgy tűnhet, hogy nagyon mindegy alapon állok hozzá. Pedig nem. De nincs munkám, és talán kétségbeesettnek hathat, hogy ennyire küldözgettem az önéletrajzom.

A válaszokat köszönöm.

2012. febr. 27. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!