Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákmunkában vettem már...

Diákmunkában vettem már részt, fogok kapni start kártyát?

Figyelt kérdés
Lekérdeztem TAJ-számomat és ott is megjelent hogy voltam diákmunkán. Ettől függetlenül kaphatok Start-kártyát?
2012. márc. 5. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kaphatsz mert a diákmunka nem számít rendes munkának.
2012. márc. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Start kártya szempontjából akkor nem vagy "pályakezdő", ha az iskolád elvégzése után már dolgoztál valahol hivatalosan. Ha még nem dolgoztál, csak a hallgatói jogviszonyod alatt a szünidőben, akkor Te még pályakezdőnek minősülsz ilyen szempontból.
2012. márc. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
hol lehet lekérdezni a taj-számot?
2012. márc. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én ügyfélkapunk keresztül néztem meg...de regisztrálni kell oda. Vagy esetleg nézd meg az OEP honlapján.
2012. márc. 5. 14:01
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A saját személyes adós és járulékos dolgait az ügyfélkapun keresztül bárki lekérdezheti. Ehhez egy okmányirodai (személyesen megtett) ügyfélkapus regisztrációt kell kezdeményezni. Ott bevisznek a rendszerbe, és egy ideiglenes jelszóval beléptetnek oda. Azt megváltoztatva az interneten bármikor lekérdezhetsz az APEH vagy OEP nyilvántartásból sok mindent, ami rád vonatkozik. Például, hogy mikor, ki jelentett be Téged, mint foglalkoztatottat, vagy megnézheted, hogy milyen bevallást adtak be Rólad, van-e biztosításod, mikor, milyen gyógyszereket váltottak ki a Te nevedre... stb.

Ha érdekel, akkor először irány az okmányiroda egy e-mailcím, egy személyi igazolvány, és egy lakcímkártya kíséretében. A többit ott majd megtudod.

2012. márc. 6. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!