Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aláirtam a határozatlan idejű...

Aláirtam a határozatlan idejű szerződést, viszont még nem irták bele a kezdés dátumát, mert elkell mennem párszor "eltanulni" a dolgot. Ha meggondoltam magam és nem szeretnék ott dolgozni, mit tehetek? Illetve mik a következmények?

Figyelt kérdés
a dossziéból is hiányzik még egy szükséges irat. amit bekell majd vinnem kezdéskor.
2012. márc. 10. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Az aláírás napjától számít a határozatlan munkaidő,ha nincs konkrét dátum írva.

Ha meggondoltad maga,és ott akarod őket hagyni,megteheted.Írnod kell egy felmondási levelet,amiben megindoklod a felmondásod okát.Mivel a szerződés aláírásakor már nem próbaidős vagy,így a 30 napos felmondási idő téged érint.A céggel kell megbeszélni,hogy ledolgozod ,ha igen hány napot.

2012. márc. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem mész be melózni, aztán igazolatlan távollét miatt ugyanúgy elbocsátanak "közös megegyezéssel" mint akármi másért.


Jogilag két dolog létezik a kirugásnál.



Az első a közös megegyezés, ehhez ragazskodik szinte mindenki, mert ez nem vihető munkaügyi bíróságra



A második, meg hogy valamiylen okkal indokkal szóvale gymásra köpködéssel, ami meg már cáfolható és támadható munkaügyi bíróságon.



A másodikat 100 munkaadóból 99 nem vállalja be, mert nem érdekli a szros becsületed, egyszerűen nem akar biróságra szaladgálni, de ha te semmiképpen nem írod alá a közös megegygezéses kirugást, akkor megindokolják egy olyannal, hogy nem megfelelő munkavégzés ebbe meg bármit bele lehet magyarázni.



Szal ha valaki ki akar rúgni az ki is rúg, ha fejre állsz is.


Viszont rádnézve sem kötelezhetnek semmire, se felmondási idő letöltésre se egyébre, ezek mind ilyen jogszabályban létező dolgok csak, ahogy sokmidnen más is. De a gyakorlatban sokkal egyszerűbben megy.

2012. márc. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A határozott idejű meg azért jobb mint a határozatlan mivel ott ha nem csinálsz súlyos anyagi kárt a munkáltatódnak, akkor nem rúghat ki, csak akkor, ha a szerződés hátralevő idejére kifizeti az átlagbéredet egyben.


Szóval ha te aláírsz 1 év határozott időt, de mondjuk 4. hónaptól bezár a bolt ahol dolgozol, akkor a maradék 8 havi átlagbéredet ki kell fizetniük.



Nekem is volt már olyan helyem, hogy aláírtam 1 évet miután lement a próbaidőm de aztán nem tetszett a képem, vkiknek vagy kelletta helyem és először csak szivattak orrba szájba hátha kilépek, ez ment 9 hónapig, de mivel látták, hogy nem jutnak semmire, így az utsó 3 hónapba behivtak vmi mondvacsinált dologgal és "felfüggesztettek" a munkavégzés alól, a 3 havi béremet ami meg még lett volna az egy évből meg kifizették egybe..

2012. márc. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 intrepid ***** válasza:
Bemész, visszakéred a papírokat, eltépitek, és eljössz. Még nem dolgoztál egy napot sem, be sem jelentettek, simán elengednek. Legfeljebb megkérdezik, mi a baj? Ha nem akarod megmondani, nem vagy köteles. Vagy mondd azt, hogy kevesled a pénzt, így jót teszel a többieknek, akik ott dolgoznak.
2012. máj. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!