Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ötletek vállalkozás elkezdéséhez?

Ötletek vállalkozás elkezdéséhez?

Figyelt kérdés
Még csak most kezdem megtapasztalni az életet de már tudom, hogy a magam ura akarok lenni és vállalkozásba fogni. Úgy gondolom, hogy ha kidolgoznék egy jó tervet, találnék befektető/üzlettársat (tapasztalt emberre gondolok). Vannak ötleteim, de nem tudok a vállalkozásokról semmit és félek, hogy én húznám a rövidebbet. Valami tipp a kezdéshez?
2012. márc. 7. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:
tipp: először is döntsd el, milyen vállalkozást szeretnél alapítani.Vagyis mit szeretnél csinálni. Majd akkor lehet ötletelni, hogy hogyan csináld, hogyan ne.
2012. márc. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
kezdd kicsiben...
2012. márc. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha már társsal kezdenél /idegennel/ semmi jóra ne számíts. Én két hónap után úgy kivágtam, mint a macskát.
2012. márc. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

- Ne társulj

- Nem igazán találsz most befektetőket, maximum külföldről

- Valósítsd meg a tervedet kicsiben és úgy fejlessz folyamatosan


Ha van még kérdésed, akkor konkrétan írd le, talán tudok benne segíteni.

2012. márc. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
előbb valósítsd meg utána ráérsz vállalkozni.
2012. márc. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Először találd ki, hogy mit szeretnél csinálni. Utána keress fel egy adószakértőt és egy könyvelőt, akik informálnak arról, hogy milyen lehetőségeid vannak. Mennyi a hipa, a különböző járulékok mértéke, az adó, stb. Nézz utána, hogy mennyibe kerülne a könyvelő! Ha tudod, hogy nagyságrendileg mennyi költséged lesz a vállalkozásban, akkor nézd meg, hogy lesz-e lehetőséged legalább annyi bevételt elérni. Mennyire van igény arra, amit csinálni akarsz? Akik esetleg már csinálnak hasonlót, mennyiért teszik? Te miben tudnál jobb lenni náluk, mivel lenne jobb a terméked vagy szolgáltatásod? Gondolj át mindent, készíts egy üzleti tervet, számold ki legalább egy évre előre a költségeket, várható bevételeket. Ha többnek ígérkezik a költség mint a bevétel, akkor hagyd a csudába, bele se kezdj. Ha még a piszkos anyagiak átnézése után is látsz benne fantáziát, akkor kezdj csak bele.
2012. márc. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem bőven akad olyan foglalkozás, amihez nem kell túlkalkulálni a dolgot. A termelés például egy ilyen jószág. Egyszerű termelsz x DB jk-t 1000Ft-ért, eladod 1200Ft-ért. Nem kell túlkomplikálni, én mindig így csináltam és láss csodát. Lőn világosság!
2012. márc. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor azt is megtehetném, hogy veszek sima pólókat, rányomatom az általam rajzolt grafikát és eladom? Vagy mondjuk külföldről rendelek pólókat és itthon értékesítem, persze X% ot minden eladott pólóm után kapna az a cég, akitől rendeltem.
2012. márc. 10. 14:32
 9/9 archon ***** válasza:
Persze, hogy megtehetnéd, itt inkább a pólók piaca a lényeg és a kereslet. Aztán azt is érdemes kigondolni, hogy kiket célzol meg. Nógrádi Bence eladásról szóló könyveit nagyon tudom ajánlani, sok jó ölet ugyanis ott bukik el, hogy a vállalkozó nem jön rá, hogy neki ÉRTÉKESÍTENIE is kell a termékét/szolgáltatását. Az pedig egy külön szakma, mint az ügyvéd vagy az ács.
2012. márc. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!