Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mennyit jelentene/...

EagleHUN kérdése:

Szerintetek mennyit jelentene/érne ha lenne Mensa Hungaricám, vagy hivatalos Pszichológus által készített jellemértékelésem mondjuk hogy INTF-vagyok? Illetve úgy általánosságban néznek manapság ilyesmit a cégek?

Figyelt kérdés

Végzettségeim:

Informatikus mérnök (államvizsgám van, nyelvvizsgám nincs)

Elektronikai Műszerész.

VideóTelevízió Szerelő.

Jelenleg nagyrészt elektronikai és kisrészben informatikai jellegű a munkám. Írni olvasni tudok angolul, az élőbeszéd viszont nem megy évek óta.


2012. márc. 12. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Semennyire. MH-tag vagyok (illetve voltam), de soha, egyetlen állásinterjúnál nem kérdeztek rá.
2012. márc. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Figyelj !


Informatikus mérnök (államvizsgám van, nyelvvizsgám nincs)=Zéró !


Sehol nem fognak alkalmazni, mert csak diplomával vesznek fel mindenholva, végzettségköteles minden szakma sajnos.


Az hogy magas az I.Q-d pedig hátrány ! Majd meglátod. Mindenhova átlagos értelmű, de inkább kisebb, rabszolgák kellenek.


Majd meglátod :S

2012. márc. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%
Inkább a nyelvvizsgát csináld meg. Az IQ tesztek megbízhatóságát egyre több pszichológus kétségbevonja ma már.
2012. márc. 13. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%

Általánosságban nem tudom, de vannak olyan vezetők, akik az ilyesmit figyelembe veszik. Például én jártam már úgy, hogy jelentkeztem egy állásra, de a főnök azt mondta, szerinte arra nem lennék alkalmas (szerintem se, de kellett a munka), de jó munkaerő lehetek, így felajánlott inkább egy másik, megfelelőbb állást.

Ugyanez a vezető egyébként az intelligenciát is figyelembe vette, amikor alkalmazottakat keresett, sőt volt olyan állás, amit csak a mensa belső listáján hirdetett meg.

2012. márc. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az Angolból az élőbeszéd nem nagyon megy, sosem voltam olyan környezetben ahol aktívan tudnám használni. Könyv fölött meg hiába ülök. Hangfájlt hiába hallgatok, max a megértést növeli. Filmet nézhetnék, de van aki eltanácsol attól mert tele van slenggel, meg amcsi szöveggel.

Ötletek hogy lehet Magyarországon megtanulni beszélni is Angolul, és nem csak előre betanult szövegekkel, tételekkel, mert azokkal lehet le tudnék nyelvvizsgázni, de az valós beszédkészség nélkül semmit nem ér.

Angliába utazás sem igazán szeretnék.

2012. márc. 13. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!