Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet szeretni egy ilyen...

Mit lehet szeretni egy ilyen pozícióban a fizun kívül?

Figyelt kérdés

Egy nagy multi cégről van szó, nagyon monoton, egész nap iratokat tologatós-rendezgetős adminisztrációs munkáról. Nem egy álommeló, de nem válogathatok.


A fejvadász cég átküldte e-mailben hogy milyen kérdésekre számíthatok, közte van, hogy mit szeretek ebben a pozícióban. Hát a kínált fizetésen kívül semmit sem igazán, ötletem sincs, mit lehetne mondani, mert attól óva intenek, hogy a pénzt mondjam.


Légyszi adjatok ötleteket, mi lehet egy ilyen munkában előnyös?


2012. márc. 17. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp mondhatnád, hogy tapasztalatszerzés, hiszen bele fogsz látni, hogy egy nagy cégnél hogy működik az adminisztráció, megismerhetsz számtalan irodai programot, adatbázis-kezelőt, tanulhatsz az idősebb, tapasztaltabb kollégáktól, fejlesztheted a kommunikációdat, esetleg később ilyen irányban tanulnál tovább. Az anyagiakat tényleg nem szerencsés említeni, pedig röhej, hiszen Magyarországon az emberek 90%-át az érdekli elsősorban sajnos. Az önéletrajzodban is később kiváló ajánlás lehet egy ilyen cégnél szerzett tapasztalat, gyakorlat.
2012. márc. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy a fejvadász céges dolog, hogy működik?? Mert én be vagyok regelve a workania-ra és a mosnter-re is, de még sosem kerestek meg onnan...


Köszi! :)

2012. márc. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én a randstad.hu-ra regeltem és ők kerestek meg az állással. Az első forduló náluk zajlott, azon átmentem, most a céghez készülök interjúra.


Nagyon jó ötleteket adtál, köszönöm! :))

2012. márc. 17. 15:30
 4/5 anonim ***** válasza:
én a mostani munkahelyemen is elmondtam, hogy a pénz miatt kell és a tapasztalatszerzés, karrierépítés miatt ill a biztos hátterű cég miatt
2012. márc. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én hasonló munkakörben dolgozok az egészségügy területén és imádom, főleg azért, mert tényleg elvétve találkozok emberi rosszindulattal, ami előtte patikusként azért rendesen keserítette a mindennapjaimat, illetve a jogi-adminisztrációs terület engem mindig is vonzott. Nekem mondjuk előtte volt közigazgatási tapasztalatom is, igaz teljesen más területen, de az interjún anno a következőket mondtam:

- vonzó cégkultúra: tudok azonosulni a cég politikájával és termékeivel és mindazzal az értékrenddel, amit képviselnek

- tapasztalatszerzés, illetve belelátsz a cég belső ügyeibe. Én hasonló területen akartam továbbtanulni, úgyhogy ezeket a terveimet is említettem

- multinacionális környezet: naponta használhatom, gyakorolhatom és fejleszthetem a nyelvismereteimet, ami nekem szintén fontos szempont

- a munkám a jogszabályok figyelemmel kísérésével járt, én erre is kitértem, hogy ezt vonzónak tartom - szerintem tényleg fontos

- fejlesztheted az interperszonális kapcsolatteremtő képességedet a hivatalokkal/társosztályokkal történő kapcsolattartás révén


Szerintem inkább az a fontosabb, hogy a korábbi munkatapasztalataid alapján indokolj, de ne hazudj, illetve járj utána, hogy a munkakör pontosan milyen kvalitásokat kíván, milyen kötelezettségekkel jár. Én kb. úgy vezettem fel a szempontjaimat,hogy PÉLDÁUL az X cégnél Y munkakörben a ... Közlönyt és a ..... ajánlásokat kellett naprakészen követni, és rövid időn belül én lettem a kollégák közül felelős a változások nyomon követéséért - erről a referenciáim közül Kiss Bélát kérdezhetik meg, aki ... évig volt itt a közvetlen felettesem, jelenleg pedig .... városban jegyző.

2012. márc. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!